Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gáz, hogy én élvezem és...

Gáz, hogy én élvezem és pozitívan élem meg az egyedülálló anyaságomat?

Figyelt kérdés
4 éve nevelem egyedül a most 5 éves fiamat (az apja -10 éves kapcsaol után- lelépett az egyik kolléganőjével). Nem mondom, hogy eleinte nem volt nehéz, vagy hogy nem hiányzott mellőlem egy társ, egy erős férfi, akire felnézhetek, de mára olyan szinten szuper életet sikerült felépítenem a fiammal kettesben, hogy élvezni tudom minden percét. Rengeteg minőségi programot csinálunk, sokat tudok foglalkozni vele, és nincs a "nyakamon" még egy férfi is, akinek a kívánságait lesni kellene, vagy aki számon kérhetne rajtam bármit (pl. miért nem porszívózok kétnaponta, vagy hogy miért tökfőzelék a vasárnapi ebéd...). A lakhatásunk megoldott, jól keresek, autóm is van, bármit meg tudok adni a gyereknek, érzelmileg is. Nyilván az apaképen kívül... de amúgy egy jó fej, okos, kiegyensúlyozott gyerekem van. Nem is vágyom kapcsolatra (egyelőre), élvezem a jelenlegi életünket. Ez gáz? Más egyedülálló anyák is vannak így?
2018. szept. 17. 20:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Unokatestvérem pont erről beszélt pár napja nekem. Őt is megcsalta a férje, elváltak, mert amúgy sem működött már, egymás agyára mentek. Neki mondjuk nagyobb a fia és apuka segít jó pár dologban. De szinte ugyanezeket mondta.

Jobban is néz ki, életvidámabb.

Elég sok rossz házasság van. :/

2018. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én négy gyereket nevelek egyedül. A legnagyobb 6 éves, az ikrek 4 évesek, a legkisebb 9 hónapos volt. Azóta már két év telt el, el sem tudom képzelni hogy legyen egy férfi is az életünkben. Élvezem azt hogy egyedül álló szülő vagyok.
2018. szept. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Dettó, két gyerekkel (bár most már egy éve van párom)

Először betojtam, hogy jajjmilesz, de a legnagyobb válltozás az életemben a kevebb szennyes és nagyobb rend lett (csak két gyerek után kellett pakolni)

És az a pillanat, mikor rájöttem, hogy mindenre képes vagyok egyedül, na aaaz olyan erőt adott, hogy egy házat arrébb tudtam volna emelni :D

(Éppen falat gletteltem, és olyan sima lett, hogy nem kellett csiszolni, köszönhetően annak, hogy cukrásznak tanultam)

2018. szept. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én egy nagyon rossz kapcsolatból szálltam ki terhesen. Utána ötéves koráig egyedül neveltem a fiam. Többé-kevésbé én is pozitívan éltem meg a dolgot. Nem mondom, hogy néha nem éreztem nehéznek, vagy hogy időnként nem hiányzott egy társ, de igazából ez egy tök jó időszak volt. Nekem kellett megoldani mindent, de nem is tartoztam számadással senkinek. Én szívesen emlékszem rá vissza, jól megvoltunk ketten.

Azóta férjhez mentem, boldog házasságban élek, közben született egy közös gyerek is, de a nagyot is közösként neveljük. Ég és föld a különbség, sokkal könnyebb így, a gyerekek is sokkal kiegyensúlyozottabbak, na meg én is. De abban az öt évben nekem az volt a természetes, ahogy akkor éltünk, lévén, hogy én előtte sosem neveltem közösen gyereket senkivel, ebbe csöppentem bele.

Jó volt úgy, viszont így még jobb :)

Igaz, az én férjem nem is az a fajta, akinek lesni kéne a kívánságait, mert felnőtt ember, szülő, ugyanazt meg tudja csinálni, amit én is, úgyhogy számonkérni sem szokott. Ha úgy látja, hogy nincs porszívózva, megfogja a porszívót és elintézi.

2018. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!