Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre költözés gyámügyis...

Külföldre költözés gyámügyis engedéllyel?

Figyelt kérdés

Kérem elsősorban az irjon,aki benne volt ilyen szituációban.


Minden információ érdekel. Milyen papirokat kellett beszerezni indulás elött,hol kellett jelezni hogy költözik a gyerekkel,stb?


Annyit tudok,hogy kintről kell elindítani az engedély folyamatát. Ezt hol kell kérni? Konzulátus v helyi gyámügy? Mennyi idő mig engedélyt adnak?

Apuka tud szivatni vhogy az elbirálás ideje alatt? Nincs oka,szivatáson kivül hogy miért nem egyezik bele,mert ő is külföldön dolgozik,és elég keveset jár haza magyarba. 5tehát nem látná kevesebbet a gyereket mint eddig,mert ha szol h mikor jön haza,arra én is haza jövök a gyerekkel.


3 éves a gyermek amúgy és Angliába költöznék vele.


2018. szept. 22. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az apa rajta van a születési anyakönyvi kivonaton, akkor az ő engedélye kell, ha nem adja meg akkor a fejed tetejére is állhatsz nem költözhetsz el vele.

Egyébként, hogy tervezted a költözést? Kihez mész? Nem akarok indiszkrét lenni de ugye tudod hogy napi 3 óra óvoda van? Bár ha egyedül költözöl és dolgozol,, akkor kaphatsz napi 6 órát, leghamarabb januárban kezdhet.

2018. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gyámügy megadhatja az engedélyt apa helyett,csak nem tudom ennek menetét
2018. szept. 22. 12:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én végigcsináltam az ügyet. Apuka szintén külföldön dolgozott, de azt már nem akarta engedni, hogy mi is külföldre költözzünk, egy másik országba. Én a lakóhelyünk szerinti gyámhivatalnál intéztem, de e-mailben, mert valóban csak külföldről tudod elintézni. Kellett iskolalátogatási igazolás az új iskolából (igazából nekünk még csak beiratkozásról volt papírunk), jövedelemigazolás, hogy el tudjuk tartani a gyereket (akkor még csak a férjem dolgozott, ez elég volt), illetve egy környezettanulmány az lakásról, amit béreltünk. Nekem ezt volt legnehezebb elintéznem, mert nem volt könnyű olyan hivatalt találni, akinek volt jogosultsága ilyet kiállítani, mindenhol azt kérdezték, hogy van-e gond, bántalmazás, mert ők csak akkor tudnak ilyet csinálni. Mikor megvolt minden, a gyámhivatal jogsegély kérelmet küldött az apuka lakhelye szerinti hatósághoz (neki külföldi lakcíme volt), és ők keresték meg az apukát. Ha magyar lakcíme van az apukának, akkor gyorsabb a dolog, nálunk nagyon elhúzódott a külföldi hivatali bürokrácia miatt, meg mert az apuka nem reagált. Ennek már lassan 3 éve, az apukát meg csak akkor érdekli a gyerek, ha én viszem hozzá, magától nem utazna hozzá.
2018. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!