Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól engedtétek/en...

Hány éves kortól engedtétek/engednétek egyedül a gyereket iskolába?

Figyelt kérdés

Milyen típusú településen laktok?

Csak kíváncsiságból kérdem, nálunk még nem aktuális.


2018. szept. 23. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
8 evesen. Külföld, kisváros, közel volt az iskola. Biciklivel járt, mint mindenki
2018. szept. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Másodikas korától egyedül ment iskola után anyukámhoz, aki pár utcányira lakott az iskolától. Megyeszékhely, családi házas övezet, jó környék. A legtöbb gyerek a környéken lakott, tehát 4-kor egyszerre indultak meg, illetve akkor jött-ment sok szülő is, és mindenki mindenkit ismert, figyeltek egymásra.
2018. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Negyedikes korától, azaz majdnem 10 évesen kezdett egyedül járni a fiam. Megyeszékhelyen lakunk, a belvárosból megy ki egy külsőbb városrészre busszal.
2018. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok múlik a körülményeken.


Budapesten a külvárosban laktunk, kb. 20-25 perc volt busszal az út az iskolába, egy átszállással. Mivel vannak kisebb tesóim, reggel mindig együtt mentünk kocsival, de délután már járhattam haza egyedül ötödiktől, azaz felsőben. Alsósként napközis voltam és értem jöttek, meg a tesóimért (akik suliba / oviba jártak ugyanoda). Aztán hatosztályos gimnáziumba mentem tovább, azaz 12 éves koromtól egyedül közlekedtem, kb. 45-55 perces utazáson, átszállással. A belvárosban is sokat mászkáltam ekkortól már.

2018. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

11 évesen. Helyközi járattal Gyulára (15 km).

Haza apukája hozza.

2018. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hat és fél. Kiskozseg.
2018. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Másodikos volt, mikor év vége felé már egyedül jött haza suliból párszor.

Kisvárosban lakunk,kb 3 percre a sulitól. Nem kell úton átmennie. Reggel és délután is útba esik nekem a suli, így legtöbbször velem jár.

2018. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hol..


Ahol én nőttem fel már oviba is egyedül mennek.

Ahol lakunk itt én oviba elengedném..

A következó utcában van az óvoda.

Iskolába nem, mert 25 p gyalog. De a gyerekek buszra ülnek ( 2 megálló)

Itt úgy látom, hogy úgy csinálják, hogy 1-2 szülő kíséri a gyerekeket busszal, és a többiek velük mennek..( mások meg autóval viszik)

10-12 éves kortól viszont igen.

6 osztályos gimibe is 2 településsel arrébb busszal mennek a gyerekek..12 éves kortól

2018. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 éves, másodikos fiam van, én éppen azon gondolkodom, hogy lassan már itt az ideje. Külvárosi, kertes házas környék, viszonylag csendes, falusias. A suli 3 utcányira van tőlünk. Mehetne biciklivel is, már le is tudja zárni. Sok iskolás gyerek jár biciklivel, tele van a tároló. De kicsit félek, mert az iskola körül nagyobb az autóforgalom, és a fiam ADHD-s, félek, hogy nem néz körül rendesen, amikor átmegy az úton. Télen pedig már sötétedik, amikor vége a napközinek. Úgyhogy azt hiszem, még várok egy kicsit, talán tavasszal megpróbáljuk.

Én kislányként másodikos koromtól busszal jártam iskolába (külvárosból belvárosba, megyeszékhely), gyalogolni is kellett sokat, alsósként télen sötétben értem haza.

2018. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!