Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen engedtétek már...

Hány évesen engedtétek már egyedül, felügyelet nélkül, kint játszani a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Először is csak pl egy barátjával az udvarotokban játszani?

Majd kint az utcán mondjuk biciklizni? (Ablakból néha ránézel, már ha épp arra jár, hogy látod)

És mikor mehet el délután a környéken, a városban egy barátjával egyedül?


2015. jan. 10. 01:56
 1/8 anonim válasza:
15%

3 hónaposan már a sztríten bizniszelt durva tagokkal,

hiába,

apja fia...

2015. jan. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
10
2015. jan. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi erdő közepén lakunk, nincs lekerítve a területünk (nincs annyi kerítés a világon:-), de a ház előtt lekerítettünk egy 10x15 méteres belső udvart. Itt van egy kis faház, csúszda, homokozó, hinta, és belátni a konyha ablakából. Szűk 2 éves korától játszhatott itt egyedül.

Ami normális helyen az utca, az nálunk maga a porta, itt kb. 4 éves kortól csatangolhatott egyedül, addigra tudta, hol a határvonal, és hogy az erdő tiltott.

Kb 8 éves kortól volt megengedett, hogy mászkáljanak a környező erdei utakon, kutya kíséretében, és 10-11 éves kortól mehettek messzebbre.

Tudom, hogy ezek speciális körülmények, egyszerre biztonságosabbak és veszélyesebbek a településeknél, de az önállósulás folyamatát szerintem jól tükrözik.

2015. jan. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kertbe már 4 évesen is, úgy, hogy az udvaron átkísértem, mert nagytestű kutyáink vannak és nem egyszer lökték már fel csak mert hízelegni akartak. A házból meg rálátok.

Biciklizni 6 évesen egy olyan faluban, ahol sosem járt, ismerős, megbízható kisfiúval, szinte nulla autós forgalom mellett. Oviból már 5 évesen is hazabiciklizett, ill. odabiciklizett úgy, hogy én is mentem, végig láttam, mivel egy L alakú, kb. 300 m-es útvonalat kellett bejárni.

Hogy mikor mehet el egyedül? Faluban lakunk, de azért messze laknak a barátai, úgyhogy nem tudom. Most még csak 6,5 éves. Talán a nyáron.

2015. jan. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A hármas válaszolónak nagyon köszönöm!


Kettes, melyik a 10? Kicsit bővebben esetleg?


Az elsőre meg inkább nem is reagálnék...


Egyébként én most 16 vagyok, nincs gyerekem, csak valamiért eszembe jutott ez a kérdés, érdekelne. Pont azért, mert mi is speciális körülmények között élünk, es kíváncsi lennék valakire, aki bentebb a városban él.

Én dombtetőn, erdő szélén lakok. Van egy kis kertünk, hinta, homokozó, de kerítés nincs. A kerítés az erdő. Kb 8-10 méterre a háztól kezdődnek a fák. Itt olyan kicsi korom óta lehetek kint egyedül, hogy nem emlékszem. De amúgy mindig láthattak az ablakból, meg a szomszédok is mindig kint voltak és őn is láttak. Aztán 7 évesen emlékszem már mindig mentünk az erdőbe kirándulni az osztálytársammal kettesben. 8

-9 évesen pedig állandóan az utcánkban meg a mellettünk lévőben bicikliztünk, akkor sem figyelt ránk senki, de itt nem igazán jönnek autók. Gyakrabban jönnek őzek. :D 10-11 évesen pedig már mindig a városban császkáltunk, de mindig tudták, melyik környéken vagyunk épp.

2015. jan. 10. 09:17
 6/8 A kérdező kommentje:

Négyes, neked is köszönöm!


Van itt amúgy valaki, aki nem faluban vagy erdőn lakik?:D

2015. jan. 10. 09:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam már anyáknál tavaly játszhatott az udvaron egyedül 5,5 éves volt. Kertes ház, ráláttunk a konyha ablakból. Mi panelba lakunk, nem tudom mikor engedem le játszani a barátokkal. Egyenlőre még nem téma. De szerintem 10 éves koráig nem engedem le.
2015. jan. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó vaygok. Utcára nem mehet ki anyáknál sem, és nem is fogom kiengedni, ott az udvar ot játszon.
2015. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!