Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiírna a háziorvos táppénzre?

Kiírna a háziorvos táppénzre?

Figyelt kérdés

December elejére vagyok kiírva kisfiammal és úgy terveztem,hogy novemberig-november közepéig fogok tudni dolgozni,de sajnos nagyon stresszes a munkahelyem mostanában, gyakorlatilag az iroda összes feladata rám hárul, délután 3ra eszméletlenül bekeményedik a hasam, fáj és emiatt is izgulok, és igazából most már "elegem van", szeretnék otthon maradni nyugalomban.


Első terhességem, nem tudom hogyan működik ez, nőgyógyásztól kell papírt kérnem igaz? Vagy háziorvos anélkül is kiírhat?


Ha december elején szülök, akkor erre az egy hónapra legyen táppénz utána igényeljem november 1töl csedet?


Vagy ti hogy csinálnátok? Segítene valaki?


Köszönöm! :)



2018. szept. 24. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen kell nőgyógyásztól ajánlás, ami egy hónapra érvényes és azzal a házidoki tud állományba venni.

Vagy szülésig táppénzen maradsz vagy a szülés előtt 28 nappal már lehetsz cseden is. Ahogy jobb neked.

2018. szept. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha nem csedet igényelek akkor havonta kell a nőgyógyásztól a papír, jól gondolom?
2018. szept. 24. 13:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nôgyógyásztól 1x kell papír, a háziorvoshoz kell majd menned többször, mert csak x napra tud kiírni egy papíron. Ha letelt, mész a következôért és beküldöd a munkahelyedre.
2018. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok

Nekem havonta adott ajánlást a nőgyógyász. Végülis mentem amúgy is, olyankor az asszisztens a kezembe nyomta. Azt vittem a házidokihoz szintén havonta, ő el is vette nem mondta hogy nem kellene neki vinnem. (Egyébként is kellett járnom házi dokihoz sajnos gyógyszerek miatt)

Esetleg kérdezz rá a nőgyógyásznál mikor eleve kéred a papírt.

2018. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!:)
2018. szept. 24. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!