Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondtad már a gyereked ezeket?...

Mondtad már a gyereked ezeket? Nem szeretlek, gyűlöllek, apát jobban szeretem mint téged?

Figyelt kérdés
Hogy reagáltál rá ?
2018. szept. 30. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyban függ a gyerek életkorától (kisgyerek, kamasz, fiatal felnőtt). 3-4 éves korában a fiam mondta, hogy nem szeretlek, apát jobban szeretem, ha épp tiltottam neki valamit (az apja kicsit engedékenyebb volt). Arra úgy reagáltam, hogy nem baj, én attól nagyon szeretlek és mindig is szeretni foglak. Persze aztán mikor apa sem engedte, akkor jött hozzám, bújt, mondta, hogy szeret.

Egy kamasz, a lázadó korszaka közepén szintén tehet ilyen kijelentéseket (bár a gyűlöllek szerintem nagyon erős). Még nem vagyunk ebben a korszakban, úgyhogy nem tudom, hogy reagálom majd le (a fiam még csak 9 éves, a lányom meg 2 éves).

Ha fiatal felnőttként, tehát 18-20 évesen mondaná, akkor mérhetetlen szomorúságot éreznék, és elgondolkodnék, hogy mit csináltam rosszul, ami miatt így érez.

2018. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Többnyire akkor, amikor nem engedtem meg valamit, és emiatt dühös lett. Pont ennyire is komoly :) 5 perccel később pedig apa kapja meg, hogy rossz apa, csak anyát szereti, mert akkor meg éppen ő nem engedivolt, hogy késsel játsszon stb :D nem kell ezeket túlreagálni, dühös csak, és nem tudja még annyira kifejzni magát.

3 éves egyébként

2018. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem érdekel. Fogalma sincs miről beszél.
2018. szept. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5-10 évesek, és még egyiktől sem hallottam soha ilyesmit.
2018. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk egy rokon szajkozta azt ha ilyen olyan vagy, nem szeretlek, vagy pl nem adsz nekem puszit, nem szeretsz? Mindig tiltottam pedig hogy a szeretettel zsarolják a gyerekem.

Eleinte elsírta magát éjszaka, hogy ő rossz és nem szereti x, én magyaráztam hogy csak butaságokat beszélt a nagynénéd.

Aztán egy nap megkaptam azt, hogy anya nem szeretlek mert a nagynénit szeretem.

Ami ott abban a pillanatban csak arra volt értendő hogy most nem anya szoknyája mellett, hanem mással akart épp játszani önálloan mint a nagyok. Nem a szó szoros értelmében értette.


Nagynehezen kikopott a nagynénjéből, amugy is mindig rögtön javítottam ezek után, hogy nem azt mondjuk, hogy nem szeretlek ha rossz vagy, hanem nem tetszik amit csinálsz és megmutatjuk inkább mit. (A labdával nem tv-t dobjuk le, hanem célbadobunk pla dobozba)


A gyerekből szinte azonnal kikopott, azóta sem hallottam ezt többet, habár mi alapból erősítjük is őt, pl azt is megbeszéltük ha mérgesek vagyunk akkor is szeretjük. A szeretetünk stabil.

2018. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6 éves. Egyszer kikapott uno kártyajátékban és aztmondta, "te vagy a legrosszabb anya a világon". :)

Megbeszéltük,hogy ilyet ne mondjon mert anyának rosszul esik,veszíteni is tudni kell stb stb... :)

De én kimentem inni egy pohár vizet a konyhába és konkrétan nevettem,nem látta. Annyira hirtelen jött ki belőle:)

Ezvan. De igen,függ a gyerek életkorától és a helyzettől is a reakció.

2018. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én olyanokat kaptam, hogy:

"Megyek, keresek egy másik anyukát!"

"Nem leszek a barátod!"

"Apához költözöm, mert ő jobban szeret!"

Na ez az utolsó ütött. :( De sikerült megbeszélni. 6,5 éves volt ekkor.

2018. okt. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!