Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másoknál is van olyan hogy ha...

Másoknál is van olyan hogy ha a kisgyerek felébred éjjel, nem az anyját (engem) hanem mindig csak apát hívja?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom, sajnos nem tudtam szoptatni, egy nagyobb hízás-fogyás után nem maradt elég mellszövetem, így nem volt tejem :( Ez nagyon megviselt anno. Most már dolgozok de amíg itthon voltam én voltam egész nap a lányommal, apa csak este jött haza, ezért a fürdetés és az esti tápszer hami apás program lett. Ma már csak este eszik tápszert viszont ez annyira megmaradt apás dolognak hogy nekem nem engedi hogy megetessem. Ha mégis akkor utána nem alszik el csak ha apa is ad neki egy kicsit. Gondoltam ezt leírom mert ez lehet a háttere annak hogy így alakult.

Tudom hogy szeret engem is és napközben nem szokott különbséget tenni köztünk. Annak is nagyon örülök hogy ilyen férjem van aki jó apa és imádjàk egymást. Csak amiatt aggódok hogy elvesztettem a lányom szemében az anya szerepet. Sokszor én kelek fel hozzá ha felébred (szerencsére azért jó alvó úgyhogy nem olyan gyakori) mégis mindig apát hívja. Ez nekem olyan rossz érzés, pláne mikor felkelek hozzá és még be is hisztizik meg eltol mert neki apa kell.


2018. márc. 31. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Vannak ilyen idoszakok. Nekem most a fiam 2,5 eves es furdes utan enem akar ha az apja kezdte feloltoztetni akkor is odajon hozzam es en folytatom.

Majd elmulik es valtozik. Eletkori sajatossag🙂

2018. márc. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Az első része egész egyszerűen nem lehet igaz, akkora mellem volt, mint egy férfinek, mégis 2 évig szoptattam rengeteg tejjel. Tényleg teljesen lapos volt a mellkasom, csak két mellbimbó állt ki..


A másik részhez ne aggódj, nem gond, ha van egy apás rutin is. Ha sérülés esetén téged hív, ugyanolyan fontos vagy neki. Szeret téged.

2018. márc. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 & #2 Köszönöm a válaszokat :)


#2 Sajnos igaz, valószínűleg nem segített hogy koraszülött volt (2 hónappal korábban született) ezért több mint egy hónapig csak fejőgépen tudtam próbálkozni. Minden nap órákat töltöttem azzal hogy pár ml-t kicsikarjak miközben mások pillanatok alatt teletöltöttek 2-3 üveget is. Mire hazahozhattam már teljesen elapadt. Lehet hogy ha normál időben születik nekem se lett volna gondom a szoptatással.

2018. márc. 31. 08:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Inkább tejmirigy elégtelenség okozhatta a kevés tejet nálad.

A kicsi gyerekeknél fontos a rutin, ő ezt szokta meg, hogy így zajlanak az esték, ez az állandóság megnyugtató számára. Ettől még nagyon is szeret téged.

2018. márc. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Alvás nálunk is apás program, mesét olvasok neki, majd szó szerint kiküld :) most kapott új ágyat bárki kérdezi ki aludhat ott veled? csak apa :D

Szerintem nagyon édes, nem vagyok ezért féltékeny, egész nap velem van, nyilván örül ha este apás programok vannak, plusz gondolom mint férfi még nagyobb biztonságot nyújt neki.

2018. márc. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Én szoptattam ( mellem sincs szinte, nem is volt soha) még is az 2,5 évesem az apját keresi ébredésnél. Pedig többnyire én fektetem le őt (apa 4 műszakban dolgozik)

Ne aggódj. Ez természetes.


Egyébként ezt hogy kell elképzelni h eteti a 2,5 évest?

2018. márc. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

" egy nagyobb hízás-fogyás után nem maradt elég mellszövetem, így nem volt tejem "


Ez nem igaz , a mellszovetnek az eg vilagon semmi koze a szoptatasoz, a tejmirigyekben termelodik a tej, es a tejcsatorna adja le.

2018. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Kesobb, amikor altatni nem kell mar es etetni sem, akkor is az anyukaja maradsz. Elhiszem, hogy rossz erzes. 2 eves a fiam, miota hazajottunk latogatoba az unnepekre, folyton az eppen aktualis csaladtag kell neki eveshez, ivashoz, meg pisileshez is. Volt, hogy bepisilt inkabb, mert massal akart pisilni, nem velem.
2018. márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem hiszem h a tápszerezés miatt van. Egyszerűen most abban az életkorban van, hogy apa jön be neki jobban, lehet mert ő többet játszik vele esténként, vagy viccesebb, vagy mivel ő később ér haza mint te ezért nagyobb "sláger" hogy apa otthon van, így őt hívja.

Ez le fog csengeni, vannak ilyen időszakok.

2018. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!