Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fitymaszükületes anyukák...

Fitymaszükületes anyukák tapasztalatait vàrnám? Van valami praktika hogy megússzuk az orvosi beavatkozást?

Figyelt kérdés
2018. okt. 1. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Nekem még sosem volt fitymaszűkületem...😜


30N

2018. okt. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi praktikám nincs, de pont nyáron volt nálunk is nagy izgalom, mikor a sebészeti beutalót megkaptuk. Nagyon kedves orvoshoz kerültünk, nem macerált semmit, kenőcsöt írt fel, ami úgy tűnik, tökéletesen rendbehozta a dolgot.

Szóval nem kell rögtön valami drasztikus beavatkozásra gondolni.

2018. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fitymaszűkületes anyuka XD ez jó :D
2018. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De hüvelygombás apukák tapasztalataira is kíváncsiak vagyunk...
2018. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi tènyleg kicsit gázul tettem fel a kérdést...de még vàrok válaszokat.
2018. okt. 1. 21:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem okoz problémát kamasz korig nem kell piszkálni.
2018. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi, rokoni történetek és a fiaim által szerzett tapasztalatok alapján laikusként írom: Nem mindegy, hogy letapadás vagy szűkület és ez utóbbi milyen mértékű. A letapadást nem bántják már, (ha régimódi) a háziorvosnak se engedd. Tudtommal az enyhe szűkületet sem a legújabb trend szerint, ha működik, mert jó eséllyel magától is javul, amikor "megtalálja". Persze ha nem tud tőle pisilni, kiegyenesedni vagy csak folyton begyullad, akkor muszáj vele valamit kezdeni. A kenőcs, amit adnak rá, tudtommal szteroid, ami egyrészt gyulladáscsökkentő, másrészt az a mellékhatása, hogy elvékonyítja a bőrt, így meg is oldhatja a problémát. Következő fokozat, ha sajnos kell "bántani" helyi érzéstelenítésben, ami fél pillanat és akkor ott nem fáj, viszont utána otthon pár napig, egy hétig érzékeny és ápolgatható kenőccsel vagy borogatással. Legrosszabb, de ritka esetben pedig a körülmetélés vagy ha megoldható, plasztika (ha jól tudom, altatásban), amiről megoszlanak a vélemények, hogy kicsiként jobb, mert nem emlékszik majd rá, vagy nagyobbként, amikor az orvos nagyobban egyszerűen jobban látja, mit csinál.

Szóval: a doki úgyis fogja mondani, mi a teendő, de azért érdemes véleményért először nem sebészhez, hanem urológushoz menni.

2018. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kremet irnak fel. Szepen megoldotta a problemat
2018. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!