Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a lányom nem...

Mi a teendő, ha a lányom nem akar láthatásra menni?

Figyelt kérdés

Elmondasa alapján a láthatás abból áll, hogy szombaton délelőtt felmennek a lakásba, és ott vannak másnap estig.

Az egyetlen szórakozás a minimax, apjuk számítógépezik.

Kötelező a délutáni alvás, pedig a nagy már ovisként elhagyta, és tovább is tart mint kéne.(ismeri az órát)

Sír, hogy nem akar menni, nincs se játék ott, csak amit anno vitt vagy visz, unatkozik, az apa nem ül le velük játszani, nem mennek sehova, pedig a lakótelepen több felújított játszi is van.

Ha pedig hangosabbak, vagy szólnak, hogy csinálnának valamit, kiabál velük és visszazavarja őket tévézni.

Próbaltam beszélni az exszel, először ígérgetett, hogy változas lesz (volt is, három hónapig elmaradt a láthatás), most meg "neszóljbelemitcsinálok" üvöltéssel rámvágta a telefont.

A nagylány már reggel sírt, hogy holnap menni kell az apjához, a kicsi pedig vállalhatatlan ma. Alapvetően gördülékeny reggeleink ilyenkor pokoliak, a kicsi kiabál, ellenkezik, sír. De ő örül az apjának, mikor jön értük, a nagy meg beletörődve vonul ki a kocsihoz.

Próbáltam beszélni erről exszel, de elzárkózik.

Mit tehetnék?

Fáj ezt látni a nagylányon, látom, hogy szenved.

8 és 4 évesek.


2018. okt. 5. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos nem tudsz mit tenni, mint ahogy o sem szolhat bele, nalad mit csinalnak. Szegeny gyerekek :(

Szerencsere nalam az ex nem ilyen , o vagy nem is jon, vagy csak elviszi a jatszoterre egy orara.

Annyit tudsz, hogy varsz mig nagyobbak lesznek , es eldonthetik akarnak-e

- e menni, tudom 14 evesen donthetnek.

Azt mondjuk nem ertem, hs nincs ott jatek, miert nem visznek ? Rakj nekik egy nagy hatizsakba amivel szeretnek jatszani.

Meg az megoldas lehet , hogy beiratod oket valami sportra,szakkorre, ami " vetelte n szombaton van , es az exednek kell vinni oket. Addig is kimozdulnak.

2018. okt. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem dönthetnek, első, csak majd 18 évesen.



Vigyenek játékot magukkal. Nagyon mást nem tudsz tenni, ezzel egy biro se fog foglalkozni, hiszen nem veszélyezteti őket.

2018. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 babyboom567 ***** válasza:
49%
Tanítsd meg a nagylányodat,hogy apánál muszáj neki felnőttként viselkednie,és lefoglalni magukat.Rakj nekik színezős ragasztós ,matricás,dolgokat,olvasnivalót,gyurmát,játékot(legót).Origamizzanak, vannak könyvek erre, újságpapírból is lehet.
2018. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Én 11 éves koromban nem akartam menni apámhoz, aki ezért fel is jelentette anyámat. A gyámügyre kellett bemennünk, ott engem meghallgattak, hogy miért nem akarok menni, ott eldöntötték, hogy nem kötelező mennem, nem lehet erőszakkal rávenni, csak biztosítva legyen a láthatás apukának, de hozzá menni nem kötelező. Egyébként is mi értelme, ha nem is érdekli apukát a gyerekek? Enni legalább kapnak?

Nem, nem kötelezhető rá a gyerek, de kérdezz meg egy gyámügyest vagy gyermekjólétist, hogy mit tudsz tenni, hiszen ez senkinek sem jó. Utána meg hordhatod évekig pszichológushoz, mert apuka egy állat.

2018. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Visz játékot, írtam is, emellett könyvet, újságot(tappancsot), papírt meg szineseket.

Kapnak enni, ha nem kapnának, már ordítanék.

Általában szendvics és spagetti, esetleg mirelit cuccok.

Mi múlt héten elmentünk Szigligetre, legközelebb gesztenyézni valahová, ingyenes programokra, ha itthon maradunk akkor társas, kártya, sütisütés.

Alig látom őket hétköznap, ezért kimaxoljuk a hétvégét. Főleg, hogy nyáron a kánikulában nem sok mindent tudtunk csinálni, kivéve pár strandolás és sok esti játszóterezés. Persze, hogy megkattannak az ötödiken.

Egyszerűen nem tudom mit tehetnék, hiszen az exem nem beszél velem.

2018. okt. 5. 13:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Kerdezo, irtuk, hogy mit tehetsz: semmit. Pont ugyanugy sz ogyerejei, azt csinal amit akar , amig nem veszelyezteti oket. A Minimax nezes az 5.-en nem az. Ha nagyobbak lesznek lehet menni a birosagra, hogy hallgassak meg oket. Ez 14 eves kor. Elso voltam.
2018. okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De, kötelez ő nekik menni, 4. Ne irj hülyeséget. Neked is menned kellett és egy sima beszélgetés a gyamugyon nem fog "nem kell menned ha nem akarsz" mondattal végződni. Még akkor is jog a van a láthatáshoz a kulon elo szulonek, ha pl agressziv, erre van a felugyelt lathatas kitalalva.


Vigyenek meg több játékot, meg több újságot. Egy átlag gyereket nem foglalkoztat egy szülő se napi 24 órán keresztül. Gondolom az ex akkor is ilyen volt, amikor együtt éltetek, nem kell tőle csodát várni. Nem veszélyezteti a gyerekeket, egyszerűen nem tud mit kezdeni velük. Egy i éves már azért képes magát elfoglalni és a 4 évessel is játszani. Nyilván apuka is fáradt, esélyes higy dolgozik és egyszerűen nincs energiaja/kedve programozni. Neked van, ez szuper, de a gyerekeknek a vilagon semmi bajuk enm lesz attol, ha kethetente egy hétvégén mesét néznek a lakasban

2018. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!