Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell fizetnem e-gyerektartást...

Kell fizetnem e-gyerektartást és még a gyereket a nevemről is levehetem?

Figyelt kérdés
A párommal úgy alakult a dolog hogy teherbe esett és mivel mind a ketten szeretük volna a babát igy egy kis polgári esküvöt csináltunk, és ugye igy a gyermek a nevemre kerüljön. Igy a kicsi most az én nevemet viseli. Na most ugy áltunk hogy már 3 éves a nagyobb és 1 éve probálkozunk hogy legyen másik gyerek de az nem jön össze és én elmentem egy vizsgálatra ahol kiderült hogy nem lehet gyermekem és lehet a legelső se az enyém. A hajszinünk se hasonlit. Na én most szeretnék egy apasági vizsgálatot. Ha kiderül hogy a feleségem az első kapcsolatban megcsalt (igaz volt 1 hónap szünetünk pont a gyermek születése előtt és szexel békültünk ki sose védekeztünk)és nem az enyém a gyermek akkor apaságit kell fizetnem ha nincs vérszerinti kapcsoalt? A nevemről hogyan kerülhet le ez a gyermek ezáltal?
2018. okt. 5. 19:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
97%

Apaság vélelmének megdöntésére kell pert ondítani.

Erre 1 évig van lehetőséged( amikortól tudomásodra jutott onnan 1 év)


De

-A nevét nem változtatják meg.

-Minden jogodat is elveszted a kötelességeiddel eg ütt

- ha mégis a tied a párod nem fog megbocsájtani


- hajszín nem mérvadó( férjem szőke, pedig anyja apja barna)

-az, hogy most nem lehet gyereked, nem zárja ki, hogy 4 éve lehetett

Akár pár hónap alatt változhat

2018. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 babyboom567 ***** válasza:
79%
Van egy gyerek akit 3 ÉVE nevelsz, szeretgetsz,gondozol,tanítasz,aki apaként szeret téged,és csak úgy eldobnád,mert nem a te dnsed van benne?
2018. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Hát ha kiderül hogy nem az enyém a gyerek akkor az családon belül lesz nagy kavar. Csak azért vagyok kiváncsi hogy milyen jogaim vannak és akkor a nem vérszerinti gyermeket nem szeretném hogy a nevemen legyen, mert esetleg egy uj kapcsolatban ez mérvadó lehet szerintem. 30 éves férfi vagyok.
2018. okt. 5. 19:50
 4/38 anonim ***** válasza:
87%

Pedig marad a neved


Új kapcsolatban pedig úgyis tudják gondolom, hogy voltál nős.. Azt is miért válsz el.


Úgyh mindegy mi a neve a gyereknek.


Az életkorod miért releváns információ?


( fura dolog ez a férfiaknál..

3 évig neveled.. Nem a tied akkor már tovább is tudsz lépni, mintha nem is lett volna ....????.. Nekem nőként ez felfoghatatlan...)


1.

2018. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy mérvadó. Biztos nem kezdenék olyan fickóval, aki 3 évig sajátjaként nevelt egy gyereket, mégis képes lenne eldobni, ha kiderül hogy nem az övé.
2018. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
22%

" vizsgálatra ahol kiderült hogy nem lehet gyermekem és lehet a legelső se az enyém"

- az orvossal tisztázd első lépésben, hogy szerinte mit tegyél!!

És olvasd el Ibsen Vadkacsa c. művét. Tanulságos.

2018. okt. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Külföldön dolgoztam mert elég rossz anyagi helyzetben voltunk és ugye jött a gyermek pénz kellett. 3 hetet kint dolgozok 1 hetet vagyok itthon. Persze hogy nem tudnám eldobni a gyermeket, de attól függ az anya is hogy vltozna ilyen tekiktetben. De alakul egy másik kapcsoaltom persze hogy tudna róla hogy házas voltam, de van egy gyermekem aki nem az enyém de az én nevemen van. Szerintetek ez nem fura?
2018. okt. 5. 20:07
 8/38 anonim ***** válasza:
87%
nem biztos, hogy nem a tiéd!
2018. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%
Te vagy fura. Az érzelmeket így elfujja a szél majd?😏😲😔
2018. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Csak azért mert még ilyen szempontból fiatalok vagyunk. Ő is 26 éves. Neki is alakulhat X év mulva egy olyan kapcsolata ahol például elmeséli hogy volt egy barátja de otthagyta és ha ugy van engem meg se kell emlitenie. Most ha nekem is alakul 5-6 év mulva kb egy komolyabb kapcsolat, akkor elmondom a csajnak van egy gyermekem aki a nevemen van de a gyermek nem az enyém. Szerintetek az a lány hogy nézne rám?
2018. okt. 5. 20:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!