Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi van ebbe az...

Szerintetek mi van ebbe az esetbe, hatóság tesz e ilyenkor valamit?

Figyelt kérdés
Félek nem kapok választ,vagyis pontos választ erre de azért felteszek egy fogas kérdést.Ha valakitől elvesz a gyámhivatal egy gyereket és nevelőszülőhöz kerül vagy pedig örökbe fogadják mert pl nem látogatja a gyereket vagy elköltözött és nem tudnak róla semmit,stb.És a gyerek nevelője meg a saját szüleje egyszer csak úgy döntenek,hogy összekötik az életüket,lényeg hogy összeköltöznek és egy pár.Akármelyik gyámügyi ítélet lépett fel az előbbiek közül,tehet ez ellen a gyámügy bármit is mint pl elvenni a gyereket a nevelőjétől vagy kötelezni őt hogy hagyjon fel a kapcsolatával mivel egy kiemelt gyermek őszerintük ne éljen a szülőjével mivel szerintük az ártalmas rá nézve,másképpen nem emelték volna ki tőle.Lehet erről szó a törvénybe?Mert én tudtommal rokonon kívül mindenki azzal házasodhat az országba akivel akar.Csak az válaszoljon aki tényleg ért ehhez,ismeri a törvényt.Mielőtt arra gondolnátok én vagyok e ilyen helyzetben,nem,csak érdekel ez a téma ennyi.

2018. okt. 5. 22:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Persze tisztába vagyok vele,hogy ennek az esélye a 100-hoz 1 mert az ilyen munkát végzők,féltik az állásukat,pénzüket és a jóhírüket pedig milyen jó lenne ha ilyen is létezne a gyerek igy nem veszitené el az egyik szülőjét de jó helyen is maradhatna pl egyedülállóknál ez nem is olyan rossz ötlet végtére a nevelők is emberekből vannak.De megértem ha túlzásnak veszitek amiket írtam.
2018. okt. 5. 22:49
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Regényt írsz?


Egy nevelőszülő csak ideiglenesen kap meg egy gyereket. Bármikor ok nélkül is elvehetik tőle a gyereket. Hát ha még ok is van rá.


A másik eleve abszurd. Egy gyerek sem válik ilyen könnyen örökbe adhatóvá.

2018. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy olyan gyereket aki csak úgy elvették a szüleitől nem lehet örökbefogadni


Nevelőszülőkhöz pedig mindig ideiglenesen kerül a gyerek


Szülőktől általában az életkörülmények miatt veszik el a gyereket nem azért mert valami "rosszat tett”


Nevelőszülő pedig csak olyan lehet ahol a körülmények adottak tehát Ő összejön a nevelőszülővel akkor a körülmények adottak nem fogják csak úgy elvenni a gyereket

2018. okt. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ezt nem értem
2018. okt. 6. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!