Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Tucatnevűek"! Titeket zavar,...

"Tucatnevűek"! Titeket zavar, hogy gyakori a nevetek?

Figyelt kérdés

Én Nikoletta vagyok, ami az én korosztályomban nagyon gyakori (31 éves vagyok), általánosban hárman voltunk Nikik egy osztályban, gimiben is volt még egy rajtam kívül. Engem valahogy ez soha nem zavart, bár tény, hogy szerettem kicsit "beolvadni" a tömegbe a suliban, én akkor akadtam volna ki, ha valami feltűnést keltő, szokatlan nevem lett volna. :)

Szóval nekem soha semmi problémát nem okozott a tucatnevem - amikor hárman voltunk Nikoletták az osztályban, akkor sem volt ebből gond, ha nem volt egyértelmű, kiről van szó, hozzátették a vezetékneve. Engem abszolút nem zavart sosem.


Most mi is nagyon gyakori nevét készülünk adni a kislányunknak (Zsófia). Egyszerűen ez az a név, ami mindkettőnknek a legjobban tetszik, és nem szeretnék azért más nevet adni, mert sok van belőle.


Viszont annyiszor hallani bizonyos nevekről, hogy ne adjuk, mert tucatnév, rossz lesz a gyereknek, utálni fogja... hogy elgondolkoztam, csak engem nem zavart ez gyerekkoromban (és később sem), de lehet hogy a kislányom mérges lesz miatta...?


"Tucatnevűek", ti hogy viszonyultok a nevetekhez? Zavar, hogy sok más ember él ezzel a névvel?


A vezetéknevünk amúgy nem túl gyakori, nem valószínű, hogy valaha összefutna a lányom egy olyan gyerekkel, akit pontosan úgy hívnak, mint őt.


2018. okt. 8. 22:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%

Igaz nekem nem "tucatnevem" van, viszont ha az lenne akkor sem zavarna hogyha maga a név nekem tetszik. Szóval hívhatnának engem akár Liliennek is ami ugye most annak számít,de ha nekem tetszik akkor nem érdekel hányan viselik még ezt a nevet.

Attól még mindenki egy külön személyiség.


Másrészt hogyha nektek tényleg ez a név ami a legjobban tetszik, nyugodtan adjátok neki.

Nem hiszem hogy mérges lenne kesőbb, szép nevet kap.

Én pl merges lennék ha a Margitot vagy Magdit kapnék. Mert ezek nem tetszenek, ilyenkor már inkább egy tucatnév.

2018. okt. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Ha a vezetéknév ritka akkor szerintem nem gond.

A férjemnek mind a kettő gyakori és voltak már félreértések. Most a lányom ovis csoportjában is van egy olyan nevű kisfiú. 😄

De volt, hogy egy csoportos programra mentünk és alá kellett írni, hogy saját felelősségre stb. és volt ott még egy olyan nevű és véletlenül egymásét írták alá (ott volt a születési dátum, csak egyik sem nézte), nem kis kavarodás volt ebből.

Szóval a Férjem ragaszkodott, hogy a gyerekeinknek ritkább nevük legyen.

2018. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Engem Péternek hívnak, ami ugye elég gyakori. Általánosban 4-en voltunk ilyen névvel az osztályban. Nincs vele bajom, mert mindenhol értik, külföldön is jól használható. A magam részéről pedig 6 db Nagy Attilát ismerek, ez a másik véglet, ami nagyon gyakori.


Amikor leánygyermekünk névválasztására törekedtünk, olyan nevet szerettünk volna, ami

1. Nekünk tetszik

2. Nincs a távoli családban senkinek (sok Ildi, Gábor és Balázs volt a közeli rokonságban)

3. Illeszkedjen a rövid és szintén szokatlan vezetéknéhez.

4. Ne az én vagy a nejem keresztnevét viselje


Nálunk a Csilla és a Noémi lett a győztes a lányoknál. De szerintem passzolnia kell a vezetéknévhez és nem szabad nevetségesnek lennie. A fiunknál Olivér lett, s bár nagyon tetszett volna a Szabolcs édesanyámnak, de mivel a vezetéknevünk ..ba-ra végződik, ezért ezt lehurrogtuk.


Nem hallottam egyikőjüktől sem azt, hogy panaszkodtak volna a névválasztás miatt. Inkább én érzem furán magam, hogy mivel apámnak 2 keresztneve volt, nekem pedig csak 1, ezért én azt szerettem volna, nekik is 2 legyen, ahogy a nejemnek is. Talán most, 10-15 évvel később ezt már bánom egy picit, mert túl bonyolult mindig mindenhová hivatalosan odaírni. De ezt most vallom be először ...

2018. okt. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Férjemnek tucatneve van (vezeték- és keresztnév is). Ő szereti és sokat poénkodik vele. Alapjáraton egy jelenség, úgyhogy hiába a hétköznapi név, mégis kitűnik a tömegből.

Nekem nagyon ritka nevem van és bár szép és szeretem, de már belefáradtam a magyarázkodásba meg a betűzésbe.

Szerintem nem attól lesz valaki különleges, hogy ritka nevet visel.

Ha nektek tetszik a Zsófia név, adjátok nyugodtan! Szép és kész. Az majd a lányotok személyiségétől függ, hogy hogyan tudja viselni.

Egyébként mi is tucat nevet fogunk adni a lányunknak, de pont nem érdekel más véleménye róla.

2018. okt. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
40%

Én olyan nevet viselek ami a születésemet követő években kb. 16. leggyakoribb lánynév volt a statisztika alapján, de valahogy a közvetlen környezetemben sosem volt ilyen első nevű (második névként kb. 3 iskolatársat ismertem, de ők sem használták).

Egyébként engem nagyon zavart mikor mégis volt egy-egy velem azonos nevű. Aztán úgy hozta az élet hogy olyan családba sikerült hazasodni, hogy a férjem unokatestvére 1. és a testvére 2. neve is ugyanaz, mint nekem.

Engem azért zavar, mert sosem tudom anyósomék nekem szólnak vagy róla beszélnek csak stb.

Mi az arany középút hívei vagyunk, nem választunk se túl gyakori, se túl ritka nevet.

Ne aggódj, a gyereked nem fog reklamálni a Zsófia miatt, úgyis lesz egy időszak mikor azt se tudja hogy hívják, lesz mikor nem fogja érdekelni különösebben, lesz mikor szeretni fogja és lesz mikor az általa istenített osztálytárs vagy színésznő nevét fogja csak szépnek látni. Dea vége az szokott lenni, hogy az emberek elfogadják a nevüket.

2018. okt. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%

A tucatnév azért "tucatnév", mert sok embernek tetszik. Tehát szép...

Ha valaki azzal akar kitűnni, hogy olyan nevet ad ami nincs másnak, az lehet, hogy rosszul sül el... Ne tegyük már nevetségessé a gyermekünket, ha nem muszáj!

2018. okt. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is tucatnevem van. Andrea. De nem az zavar benne, hogy tucatnév, hanem az, hogy női névként is az egyik legrondább név amit hallottam. 4 lány testvérem van (igen, öten vagyunk, és mind lányok) mind a 4 lénytestvérem nevei is tucatok, de az ő nevük nagyon szép. Csak az én nevem lett ronda.

Testvéreim neve

- Mónika

- Brigitta

- Barbara

- Elvira

2018. okt. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi szép és mi nem, teljesen szubjektív dolog. Nekem pl. az utolsó válaszoló által felsorolt 4 tesójának a nevei közül egyik sem tetszik, az Andrea viszont igen.


Én Katalin vagyok, a korosztályomban elég gyakori név, 3 Katalin volt a gimis osztályomban velem együtt, és további 5 vagy 6 a másik 2 osztályban az évfolyamunkon. Engem ez nem zavart sosem. Viszont nekem nem tetszik a nevem. Ha nem ismernék egy embert se ezzel a névvel magamon kívül, akkor se tetszene.


Érdekes módon a legtöbb embernek nem tetszik a saját neve. Biztos van valami pszichológiai magyarázat, pl. önbizalomhiány vagy akármi e mögött.

2018. okt. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
10%
A neven Robin. Álomszép név. Nagyon menő. Ezért vagyok Én a legjobb!!!
2018. okt. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem noncs tucatnevem

Mégis a gimiben volt egy ugyanolyan nevű.

Engem zavart, uáltam hogy a vezetéknevemmel együtt kell

mondani.

De kardomba nem dőltem, főleg miután kialaakult a becenevem (Borsi) és nem kellett hosszan mondani


Férjem Ádám

Nah abból ugye van rendesen (32 éves)

Nem zavarja mert van beceneve a vezetékneve miatt, amúgy van az osztályukba vagy 4



Szerintem helye válogatja mi a gyakori


Nikit összesen 2-t ismerek bocs 3-at de ő Letti

2018. okt. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!