Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavar idegeneket, ha...

Miért zavar idegeneket, ha egy nő elhízik szülés után?

Figyelt kérdés
Ha a férjét zavarja, azt értem. De egy ismerősnek, munkatársnak, 20. rokonnak miért olyan fontos ez?
2017. jún. 19. 10:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Nem fontos, de attól még mindenkinek joga van véleményt formálni.
2017. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Az emberek szeretnek ítélkezni mások felett.
2017. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%
Engem idegenként is zavar. Főleg nyáron és főleg strandon. Nem szeretem a kövér nőket. Számomra undorító látvány. Úgy gondolom igénytelenek, lusták. De nem a max 80 kg-os nőkre gondolok, hanem felette. Bár egy kismamának sem kötelező 20 kilót felzabálni magára.
2017. jún. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
25%
Engem nem zavar, csak ne csodálkozzon, ha +30 kilóval már nem kell a férjének. Mert az értetlenség, az zavar.
2017. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

Nem zavar, csak furcsa, hogy miért gondolja bárki, hogy akkor most már semmire sem kell odafigyelnie, ha férjhez ment és megvan a gyerek is. Szerintem pont akkor kell az embernek igazán figyelnie magára, amikor már gyereke van. És nem a bombaalakra gondolok, hanem egy normális, egészséges testsúlyra, hogy minél tovább egészséges legyen és ott legyen a gyereke mellett. És persze itt nem azokról van szó, akiken vagy egy kis felesleg, hanem aki tényleg kétszer akkora lett, mint volt.

Ettől függetlenül soha nem tennék megjegyzést senki súlyára, meg tudom, hogy van, aki hormonális szerek miatt hízott sokat, mert nem tudott egyszerűen teherbe esni. Szóval sose lehet tudni, hogy kinek, mi a baja. Így nem is szabad ezért bántani senkit.

2017. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Én meg azt nem értem, hogy miért csak az anyukák hízásával vannak elfoglalva az emberek? Ha egy apuka (aki ugye nem is szült, nem ettől változik a teste) sörhasat növeszt az rendben van, nekik senki sem mondja, hogy ha nem olyanok, mint az esküvő előtt, akkor ne csodálkozzának, ha a feleségük egy sportosabbal kezd. A nőknél meg rögtön ezzel jönnek.
2017. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Valamiért tényleg így van, mint ahogy a 6-os írja. Sőt a férfiak jobban el tudják hagyni magukat. Csak az nem olyan látványos. 5 év alatt felszednek 10 kg-ot, 10 év után 20-nál járnak.

Egy nő terhesség alatt látványosan megváltozik. Ha marad rajta +5 kg, akkor már igénytelen és nem ad magára.

Talán arért van a köztudatban mert mindenhol a "Norbi anyukákat" (nem sértésnek szánom) látja a reklámokban, akik tényleg rettenetesen elhíztak, pedig nem ez az általános.

2017. jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Senkinek semmi köze a másik testéhez és párkapcsolatához. Magánügynek hívják. Ha nem tetszik a strandon, akkor ne nézd! Van, akinek te nem tetszel, mégis beengednek oda.
2017. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%

Az mindegy, hogy ki mi miatt hízik el, pusztán az ócska, de rendkívül magabiztosan hangoztatott kifogások zavaróak. Az egyik legbicskanyitogatóbb alfaja a dagadtaknak az anyukák, akik a két-három gyerek megszülése után azok nagykorúságáig képesek ezzel takarózni. (Másik ilyen csoport a dagadtságot genetikára vagy az egyébként kezelt pajzsmirigyre fogó társaság. Mind gusztustalan.)


Ja, és senki nem várja, hogy egy anyuka két hónappal a szülés után bomba formában legyen, ahogy azt sem, hogy a striái vagy kötényhasa miatt szégyellje magát (sőt!), de amikor a gyerek már óvodás, akkor ne kenje a plusz 20 kiló zsírt a terhességre. És ahogy írta valaki, nem törvényszerű a 20-25 kiló felzabálása a terhesség alatt.

2017. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az emberek úgy érzik, hogy ha mások hibáit hangoztatják, akkor az övéik kevésbé lesznek hangsúlyosak. Ilyen kb, hogy "igaz, hogy én egy köcsög vagyok, de legalább nem vagyok ilyen kövér, mint ez a másik".. Végül is saját magukat nem tudják elfogadni vagy megváltoztatni. Ezért megy ez a bezzeganyázás is állandóan. Tudja legbelül mindenki pontosan, hogy mit csinál rosszul, de amíg a másikat kritizálja, addig se a saját bénaságán jár az esze (pedig de). :)
2017. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!