Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis, ha egy szulo folyama...

Normalis, ha egy szulo folyamatosan a sulya miatt szivatja a gyereket?

Figyelt kérdés

Egyszeruen nem tudok egyetem mellett fogyokuraba kezdeni, miegymas. Apam megis napi szinten megemliti, hogy menjek ide, akkor lemegy egy kis plusz, csinaljam ezt meg azt... Nekem is itt vannak a vizsgak, tanuljak is, meg meg fogyokurazzal is, nekem ez sok. Nagyon jol tudom, hogy nem vagyok vekony, van rajtam vagy 10 kg plusz, amit nyaron terveztem is, hogy leadok, de miert kell egy lanynak letorni az amugy se letezo onbizalmat ezzel.

Mondtam nekik, jo, akkor koplalok egesz nap, par ev utan meg jarhatnak velem majd az orvoshoz...

23L


2016. jún. 7. 16:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Velem is ezt csinálták, igaz, én akkor 15-16 voltam. Anorexia lett belőle a 17. szülinapom előtt. 7 hónap alatt közel 40kgt fogytam úgy hogy alig ettem, hashajtóztam magam kaja után és titokban rengeteget tornáztam.

Így lett a 80kgs lányukból 42kgs.

Kórházba kerültem, folyton elájultam, anyám mondta bent, hogy ő mióta mondja hogy ne fogyjak tovább, ez már csúnya, csontváz, stb.

Felkeltem, összeszedtem minden erőmet és megkérdrztem: sehogy se lehet neked megfelelni? Ha kövér vagyok az a baj, ha sovány, az a baj. Áruld már el mi a fenét kéne tennem hogy jó legyek??

Aztán kidőltem.

Ez kellett neki hogy visszavegyen magából.

Azóta 19 vagyok, 51kg, kb gyógyult.

Viszont ha ilyen makacs édesapád, lehet egy ennyire drasztikus dolgon kívül más nem hat rá, de annyit meg nem ér a dolog, hogy ekkora veszélybe sodord magad..

2016. jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az eletem amugy sem all masbol, csak idegessegbol es csalodottsagbol... Szinte semmi jot nem talalok ujabban az eletben, egyszeruen nem vagyok boldog... Es erre meg ratesz egy lapattal...
2016. jún. 7. 16:55
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Mert kifogások mindig lesznek arra, hogy most épp miért nem jó diétázni és egészségesen élni. Szellemi munkát végzek, Emellett egy okj-s pénzügyi-számviteli képzést csinálok levelezőn, és a főiskolán a mérnöki diplomáért tanulok szintén levelezőn. 30kilót fogytam, nem lettem se anorexiás, se beteg. Ugyanannyi idő megenni egy egészséges ebédet, mint egy sült krumplit.
2016. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mivel eleve itthon is minden zsiros/olaj etelt osszefozni, ezert itthon muszaj azt egyem. Amikor egyetemre megyek, akkor meg szinten itthonrol viszek ennivalot, amit csak meg kell melegiteni. Ha azt mondanam, hogy minden napra adjanak nekem hust, amit megparolok nem tetszene nekik, mert ki gyoz teged annyi hussal...
2016. jún. 7. 17:02
 5/20 A kérdező kommentje:
Es 3.as fogytal 30kg-ot, de gondolom sajat dontes volt es nem vartak azt, hogy te 1 het alatt leadsz 10 kg-ot... Nem mindegy...
2016. jún. 7. 17:02
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerinted engem nem piszkáltak? Az apukám, habár egy évbe csak párszor találkoztunk Daginak hívott a nevem helyett :)

Akkor meg kell mondani édesapádnak, hogy ha Ennyire azt akarja, hogy lefogyj, akkor tessék szépen megadni rá a lehetőséget és normális kajákat főzni. Egyébként rosszabb időkben (anyagilag) napi kb. 400 forintot kajálok el, de szerintem ezt még olcsóbban is ki lehet hozni. Nem kell minden nap húst enni, a tojásfehérje is tökéletes hónap végén, itt a kisboltba 34 ft/db.

2016. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Basmati rizs (zacskós, mivel tanulunk és kevés az idő) tojásfehérjével és egy-két szem paradicsommal máris egy teljes étkezés.
2016. jún. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
Egy zacskó pont elég egy napra.
2016. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%
Három felé osztva. Nem bírok ötször enni egy nap sajnos az nekem se megy.
2016. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Csirkemellből napi naaagyon max 200g-t eszek meg. De ugye nem minden nap eszem húst. Ez heti max 1kg. Annyit nem hiszem, hogy sajnálnak tőled. C**p-ba (nem reklám), ha akciós, olyankor szoktam venni többet, lemért adagokba lefagyasztom. Ez kb. 15 percet vesz igénybe 5kg esetén.
2016. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!