Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis mi visz rá egy okos,...

Mégis mi visz rá egy okos, értelmes lányt a gyerekvállalásra ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem akarom lebeszélni sem őt, sem senkit, csak néhány dolgot nem értek. Miért akar egy lány (asszem 27 éves) tudatosan egy olyan kapcsolatba gyereket, ami finoman szólva is katasztrófának tűnik. Sokszor veszekednek, egyszer pofozkodás lett belőle, többször szakítottak, megcsalás is volt, a csávó sokszor bulizik, iszik, stb szóval az a tipikus szar kapcsolat, amit az emberek csak húznak vonnak valamiért. Na most általában ide beüt a gyerek, az apa lelép, anya egyedül nevel, hallottuk már a sztorit. De itt most az van hogy intelligens emberek úgy vállalták a teherbeesest, hogy közben egymásra panaszkodnak.

De nem csak ez, a lány albérletben lakik, messze a családtól, félretett pénze alig van (hitelt vesz fel ezért) nem is keres olyan jól, nincs senki aki támogatná anyagilag.

Lehet ezek közül egyik sem lételeme egy babának, de megnehezitik a dolgot.

Tudom a nők erről máshogy gondolkoznak,és nagyjából velem egyidős, de én ilyen körülmények között tuti nem akarnék gyereket. De vannak akik sokkal rosszabb körülmények közé akarnak babát, miért csinálják ezt az emberek, hiszen nem csak saját maguknak ártanak hanem a gyereknek is. Miért nem tudnak az emberek gondolkozni ha erről van szó?



2018. okt. 19. 10:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nehéz téma tudom, hogy majdnem mindenki akar gyereket huszonéves korban, az ösztönök nagyon erősek, mégis sokan hihetetlen körülmények között vállalják be.nem vagyok gyerek ellenes, remélem senkit nem befolyásol a kérdés, mindenki maga alkotja a jövőjét. A párommal én is akartam, amikor együtt voltunk, de nemet mondtunk rá mert nem volt biztos szinte semmi az életünkben. És utólag rájöttem, hogy milyen okos döntés volt.


Persze látszik is, nem hiába öregedik el Magyarország, kelet Európa, sokan vagyunk így akik ezt gondolják. Az is igaz, ha mindenki a körülményeken parázna gyarekcsinálás helyett, a huszonevesek minimum 90%-ának sosem lenne gyereke, mert nagyon kevesen élnek pontosan ideális körülmények között ilyen fiatalon sajnos...

2018. okt. 19. 12:09
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a gyerekben látja a megoldás kulcsát a rossz kapcsolatára. Nem ilyen szituban voltam, hasonló, azt hittem a gyerek változtat bizonyos dolgokon, de nem, van ami szülővé válás után is ugyanaz marad. Ja és nem én akartam a gyereket hanem a férjem. Sztem sokan a remény miatt vágnak bele, talánok miatt, és azért mert nem tudjál elképzelni az életüket a párjuk nélkül. Utólag persze rájönnek h hülyék voltal, de most bárki mondhat amit akar.
2018. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet, gogy azt reméli, gogy ezzel menthei meg a kapcsolatot. Szal ilyen vészi-izé. Mert nemtom , talán félne egyedül még átmenetileg is, ezért ragaszkodik a pasihoz;meg mert nagyon vonzónak találja; és nem tudná elengedni, plusz még lehet vele adott esetben még villogni is. Nem biztos, hogy ebből az összes eshetőség játszik, de lehet.
2018. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Mintha rólam szólna... 27 éves vagyok én is, 16 hetes terhes, most költöztem vissza albérletbe mert sajnos nem működik a kapcsolat így se. Párom nagyon szerettem/szeretem, sose akartam gyereket, de ő nagyon és úgy gondoltam ha megajándékozom, jobban bánik majd velem. Sajnos ugyanúgy nem érdeklem, inkább a telefont nyomkodja, minthogy beszélgessen. Fiatal kis csitriket nézeget Facebook-on, én meg ott fekszem mellette törődésre vágyva. Nagyon megbántam, szörnyen ostoba és buta voltam. De legalább megállok a saját lábamon is egyedül, úgy mérlegeltem az elején is már, hogy így megpróbálom. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nem fog becsülni továbbra se.
2018. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!