Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES alatti továbbtanulás?

GYES alatti továbbtanulás?

Figyelt kérdés

Van valaki köztetek, aki így végzett/végez főiskolát?Leírnátok, milyen szakra mentetek hol és mennyibe kerül/került az iskola elvégzése?

Nagyon gondolkozom rajta, hogy míg itthon vagyok elkezdem, de nem igazán találok róla szinte semmit:(

Csak iránymutatásképp kérdezem, hogy melyek azok a szakok amiket lehet levelezőn végezni és nem kell mindig bejárni rá.

Debreceni vagy Nyíregyházi tapasztalatok lennének a legjobbak.Van most szak ami esetleg "megérné"?


2010. jún. 24. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is baba mellett tanulok, a ZSKF-re járok. Ez konkrétan egy fillérembe sem kerül félévente, mivel az első diploma ingyen van és itt találtam államilag finanszírozott levelező képzést. Kéthetente péntek-szombat vannak az órák, de ezekre sem kötelező bejárni. A legfontosabb, hogy legyen aki vigyáz a picúrra amikor vizsgázni vagy suliba kell menned. Érdemes ott is barátokat szerezni, sokat segíthet a tanulásban. Nálunk összejött egy kb. 50-100 fős kis társaság, nagyon sokat segítünk egymásnak jegyzetekkel, illetve a tanulásban. Nagyon hasznos dolog. Szerintem a nehézség attól függ, hogy mennyire van segítséged.

Először azt tisztázd magadban, hogy mi érdekel. Mert a szabadidődet áldozod az iskolára, így ha olyan szakot választasz ami nem érdekel, akkor vagy végigszenveded a 3,5 évet vagy abba fogod hagyni az első félév után.

A [link] oldal segíthet a tájékozódásban. Ott mindennek utána tudsz nézni. Sok sikert!

2010. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én Budapesten járok fősulira.Úgy tudom hogy a GYES csak a pontszámításba számít bele.Nekem semmilyen kedvezmény nem jár ezért a sulimban.Amúgy teljesen egyetértek az előttem szólóval:)Sok sikert!
2010. jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM LÁNYOK!
2010. jún. 24. 16:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Ugye jól tudom hogy az államilag finanszírozott első diplomás képzések is csak 22 éves korig vehetők igénybe?
2010. jún. 25. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!