Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szól bele a gyerekünk...

Miért szól bele a gyerekünk nevébe?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Röviden a helyzet: terhes vagyok, nemsoká szülni fogok. Lányunk lesz és a férjemmel megtaláltuk a "kedvenc" lány nevünket. Ám ez egy kicsit ritkább, szokatlanabb név és a férjem vezetéknevével nem hangzik túl jól, sőt elég szörnyen hangzik, ráadásul az ő vezetékneve túl gyakori is. Az én vezetéknevemmel (ami szintén ritkább) azonban mindkettőnk szerint sokkal harmonikusabb és jobban csengő a választott nevünk, így amellett döntöttünk, hogy az én vezetéknevemet fogja kapni a lányunk. Ez idáig teljesen oké, azonban anyósom teljesen kiakadt, hogy mégis mi az h az én nevemet kapja, a fia vezetéknevén kéne lennie és milyen szégyenletes dolog, amit csinálunk... Nem is hittem a fülemnek, természetesen azonnal leállítottuk anyóst, h ez csak is a mi dolgunk és semmi beleszólása ebbe. Férjemet nagyon felhúzta az a lekezelő, bunkó stílusa és jól össze is veszett vele, hogy így nem viselkedhet. Persze én lettem kikiáltva bűnbaknak, holott férjem vetette fel az ötletet. Tényleg nagyon taplón viselkedett.

A vita óta nem beszéltünk vele, de ismerjük már annyira, h tovább fog lovagolni ezen a témán és mindig hallgathatjuk majd a károgását.

Valakinél volt hasonló probléma? Hogyan lehet ezt kezelni? Vagy mivel lehet leállítani, hogy ne menjen ilyen baromságokon a balhé? Férjem eléggé csalódott, hogy ilyen bunkón viselkedett velünk az anyja..


2018. okt. 22. 19:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell vele foglalkozni.
2018. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%
Ezt nyilván eldönthetitek ti, hogy mi legyen a neve, akár a vezetékneve, de van egy olyan szokás, hogy a fiú viszi tovább a család nevét, emiatt érthető, hogy anyósodnak nem tetszik az ötlet.
2018. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Jó ezt könnyű mondani, de rendkívül sértően beszélt velem/velünk és tudjuk jól, hogy a legközelebbi találkozásnál megint nekiáll majd balhézni...
2018. okt. 22. 19:51
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

Esetleg ha kötőjellel megkapja mindkettőtök vezetéknevét?


Az anyós más generációból származik, akkoriban nem hangzás alapján döntöttek a vezetéknévről (mellesleg ma sem jellemző), hanem az a leszármazást volt hivatott jelölni, azaz hogy a gyermek attól az apától, annak a családjától származik. Anya vezetéknevét a zabigyerekek kapták. Valszeg ezért kerülgeti anyóst az ötlettől az agyérgörcs.

2018. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem házasságkötéskor kell nyilatkozni a születendő gyerekek vezetéknevéről? Amúgy az anyósnak semmi köze hozzá, ha ti ebben egyeztetek meg.
2018. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Még manapság is eleg ritka az, hogy egy házasságban a gyerek az anya és nem az apa vezetéknevet kapja. Egy idősebb embernek ez pláne elképzelhetetlen.

Ha ti így akarjátok, akkor legyen így, nem az anyos véleménye a lényeg.

2018. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem igazán tudtok ezzel mit kezdeni, ha ő ezen bosszankodni akar akkor fog is. De idővel megfog békélni, hisz attól az a gyerek az ugyanúgy a fia gyermeke.

Idős, más felfogással van, talán ha megemésztette a dolgot utána nem lesz ebből probléma.


Viszont amit említettek is előttem nem jöhet szóba a dupla vezeték név? Vagy azzal is rosszul hangzik a választott név?

2018. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

De mi nem a szokások szerint élünk, a legkevésbé sem volt szempont a döntésünkkor, hogy amúgy az apuka vezetéknevét szokta kapni a gyerek. Csak egy szokás miatt nem fogunk szándékosan 1 rosszul csengő, kicsit sem összepasszoló nevet adni a születendő gyerekünknek.


Akik ismernek minket, pontosan tudják, hogy mi egy család vagyunk és a lányunk nem "zabigyerek", más véleménye pedig nem különösebben izgat minket, egy név alapján azért nem kéne ilyen fajsúlyú következtetéseket levonni.


A dupla vezetéknevet szintén elvetettük, mert az is baromi idétlenül hangzik egymás mellett, pedig én mindig is fel akartam kötőjellel venni a leendő férjem nevét, de hát így ez sem valósulhatott meg.


Házasságkor pedig csak benyögtük férjem vezetéknevét, hisz akkor még nem tudhattuk, h fiúnk v lányunk lesz és h a választott név illik-e majd a férjem vezetéknevéhez. De az sincs kőbe vésve, mondasz valamit oda, aztán ha nem tetszik, majd megváltoztatod. Mi is így tettünk. Úgy voltunk vele lényegtelen mit mondunk oda, hisz számunkra több tényezőtől is függ a leendő gyerekünk vezetékneve, és amíg nem tudjuk biztosra a nemét és a keresztnevét, addig csak tótozunk a vezetéknévvel.

2018. okt. 22. 20:06
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Azt ugye tudod, hogy a házasságból született gyerekeknek viszont mindegyiknek ugyanazt a vezetéknevet kell adni? Nem döntheted el gyerekenként a keresztnév hangzása alapján.
2018. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%
A gyerek azt fogja kapni ami a házassági anyakönyvben van. És mit csináltok, ha a következő fiú lesz. Minden gyereketek a Te neved kapná. Én megértem anyóst.
2018. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!