Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan döntöttétek...

Mikor és hogyan döntöttétek el, hogy gyermeket szeretnétek?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, a férjem nálam 5 évvel idősebb. Mostanában jutottunk el arra a pontra, hogy igazából mind anyagilag, mind szellemileg megérettünk talán arra, hogy családot alapítsunk, még is eszméletlenül bizonytalanok vagyunk.

Szerintem túlgondoljuk, túlagyaljuk. Régen sosem féltem annyira az olyan jellegű elköteleződéstől, amit egy gyermek jelent.

Ezen felül nem hazudok. Vezető beosztásban dolgozom, jól keresek, egyáltalán nem vonz az itthon ülés potom pénzért, mégha tudom is a lelkem mélyén, hogy ez nem erről szól, hiszen a vágyam, hogy legyen saját gyerekem. Olyan munkakörben dolgozom, ahonnan azonnal áthelyeznek, ha kiderül hogy babát várok és ekkora változásra nem tudom felkészültem-e. Mire 2-3 gyerek után visszamennék dolgozni, addigra pedig egészen biztosan betölti más a munkakörömet és nem fognak visszavenni erre. Ajánlanak valamit. Ugyanazt a fizetést, de valószínű valami olyan pozíciót, amit utálni fogok (érzésre) és ráadásul tanulmányi szerződésem van, tehát kénytelen vagyok kibírni, ha nem akarom kifizetni a képzésem díját.

Félek a babával járó kötöttségektől, kötelességektől is.


Elképesztő mennyire kettős érzés van bennem ezzel kapcsolatban. Félek, ugyanakkor iszonyatosan vágyom is rá és nem tartom magam normálisnak, hogy ennyire problémázok valamin, ami másoknak olyan természetesen jön. Nálatok hogy volt ez? Nem tartottatok a jövőtől? Nem rágódtatok azon mi lesz, hogy lesz? Hogy küzdöttétek le? Egyszerűen csak belevágtatok és sodródtatok az árral, vagy komolyan terveztetek előre mindent?



2018. okt. 24. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk akkora volt a szerelem, hogy úgy éreztük, ennek 'gyümölcse' kell legyen. Exisztenciálisan készen álltunk rá.

Én 27 voltam akkor, a férjem 9 évvel idősebb nálam. A sors végül úgy hozta, hogy nem lehet természetes úton gyermekünk, ezért hosszú volt az út... 7 évvel később született meg a kislányunk.

2018. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Itt az a kérdés hogy a jelenlegi munkaköröd nélkül miért érzed magad kevesebbnek? Vagy hierarchia alakulhat ki a párod és közted, azaz nehézségekben nem mernéd magad rábízni, szoval takaritonőként már nem lenne veled esetleg?

Ezek persze csak tippek.

Neked kell tudni azt miért félsz a poziciod elvesztésétől. Esetleg nem látsz abban esélyt hogy ujra megtudod csinálni a karriert? És függni fogsz a párodtól?

2018. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Abban a korban vagy, amiben teljesen természetes, hogy így érzel.

Egyrészt èrzed, hogy ketyeg a biológiai órád, másrészt viszonylag hosszú időt töltöttetek el "kényelmesen" kötöttség nélkül amit érthető módon nem könnyen ad fel az ember.

Azt is tudjátok, hogy egy gyerek érkezésével teljesen megváltozik az életetek.Nem lehet difiniálni ilyen egyszerű szavakkal, hogy jobb vagy rosszabb lesz.Teljesen megváltozik, más lesz.

Én 32 évesen szültem (ikrek).

Van jó és rossz oldala is ennek az életemnek, de úgy 5- 6 éves korukban éreztem azt először amit nehéz megfogalmazni és közhelynek tűnhet, de el se tudnám képzelni az életem nélkülük.

Pontosabban, mintha mindig is részei lettek volna az életemnek.

2018. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

A válaszom lemaradt.

Nálunk ugy jött a baba, hogy az éveken át tarto stabil háttérért folytatott küzdelemben rájöttünk, hogy nincs olyan pont, amikor elmondhatnánk, hogy végre minden kész és jöhet a gyerek, vagy talán majd 80 évesen.

És szüleim példája is előttem állt.

Több gyerek MELLETT épitettek mindketten karriert és saját hitelmentes házuk is lett. Szoval gyerek mellett sem csak temetni lehet magunkat ugyanugy lehet fejlődni. Sőt. Pont ezért érzem azt is hogy valoban odázni sem kellett volna soha a gyerekvállalást nekem sem, mert semmivel nem lett jobb. Szülhettem volna ennyi erővel 19 évesen en is mint anya es legalább az energiám több lett volna


Nem követendő példaként irtam hanem mint egyéni véleményt.

2018. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ráérsz, még nem állsz készen.

Ha ezt éreztem volna, nem vágtam volna bele. Ha nekem ennyire fontos, egyúttal gyerekkel összeegyeztethetetlen lett volna az állásom, amiről képtelen lettem volna lemondani, nem gondoltam volna gyerekre.


Nekem nem volt. Jó állásom volt gyerek előtt, de nem az volt az életem. Nem fájt "feladni" (egyébként nem kellett, bár máshol folytattam végül).

2018. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem állsz még készen erre, és időd is van még rá. Anno ennyi idősen én is ugy éreztem hogy beleőrülnék ha fel kellene adnom a munkámat bármi miatt. Aztán eltelt pár év és megváltozott az értékrendem, éreztem minden porcikámmal hogy itt az idő, és egyáltalán nem tartottam olyan fontosanak a munkát mint előtte. Amikor pedig megszületett a lányom egyenesen nevetségesnek találtam hogy mennyire ragaszkodtam egy munkához, ami igazából nem is az életem része, hiszen "ma van holnap meg nincs". A gyermek az igazi érték, és hálát kell adni érte ha összejön, mert hihetetlen mennyi nő vágyna rá, és mégsem vagy nagyon nehezen sikerül csak. A karrier meg megvár.
2018. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nehéz szavakban leírni az érzéseimet annak, aki nyilvánvalóan nem érti mit próbálok megfogalmazni. Nem a karrier az életem, de szeretek dolgozni, szeretem a munkahelyemet, a munkatársaimat és nyilván ennek az anyagi vonzatát is. A várandósággal nem csak azt a tényt kell megemésztenem és feldolgoznom, hogy babánk lesz, hanem azt is, hogy azonnal felborulnak a rutinos hétköznapjaim, kihúzzák a lábam alól a megszokott talajt. A bejelentés pillanatától megváltozik az életem, nem csak 8-9 hónappal később, amire jobb esetben elegendő lenne az idő, hogy lélekben áthangolódjak.

Tény hogy anyagilag sem vonzó vállalkozás jelen pillanatban anyának lenni, de ez sokad rangú. Inkább az érezlmi részétől félek...

Az építő hozzászólásokat nagyon köszönöm! :)

2018. okt. 24. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Ez teljesen érthető. Ezért is irtam hogy ráérsz még babázni, várj 1-2 évet és meglátod. Ami viszont biztos, hogy valamennyire később is ezt fogod érezni,de ez természetes mert a gyerekvállalás mindig azzal jár hogy fel kell adnod az addigi életed, megváltozik minden és egy kis kakamanó fog ezentúl dirigálni neked, ő osztja be majd az idődet :) Nálam nagyon sokáig tartott az a folyamat amig belül is anyává tudtam válni, meg tudtam emészteni hogy minden meg fog változni. Rengetegszer sirtam terhesség alatt hogy vissza akarom kapni a régi életemet, de ezt az érzés hullámzást nagyban a hormonok is kiválották. Most várom a 2. babát, már iszonyatosan hiányzik a munkám meg a kollégák, de szeretnénk nagy családot és a biológiai óra meg ketyeg, úgyhogy most folytatódik az anyaüzemmód :)
2018. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!