Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan közületek akinek a...

Van olyan közületek akinek a gyermekét azért nem engedték vagy nem akarták iskolába küldeni, mert kicsi volt a súlya? Hogyan döntöttetek, ment a gyerek suliba vagy le beszéltek róla? Milyen szempont alapján döntöttetek?

Figyelt kérdés
Van egy kislány a sulinkba aki nagyon kicsi a korához képest, de a szülő mégis beíratta annak ellenére sem az óvoda sem a nevelési tanácsadó nem javasolta a kislányt. A tanárok meg csak sajnálják mert tényleg nagyon pici. Azért foglalkoztat a kérdés mert az én lányom is kisebb mint az átlag és tudni szeretném mi a helyes döntés ilyenkor. Az enyém még nem iskolás.
2009. okt. 9. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiam 7 évesen volt 17kg és 118 cm.Az összképet kell nézni a gyerekről,terhelhető,nem fáradékony.És hogy iskolaérett e ,lelkileg, szociálisan.Önmagában ha valaki pici nem ok hogy ne kezdje el az iskolát.

A fiam kitünővel végezte az első 4 osztály és ő volt a legjobb spotoló is(az osztályaban mindenkit levert szkanderba).

2009. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Iskolakezdés lényege, hogy a gyermek minden olyan tulajdonsággal rendelkezzen amit megkövetelnek az iskolába. Ilyen a kéz fejlettsége, értelmi gondolkozása, és a türelmi szintje (egyhelyben ülés, figyelem).

Minden más mellékes.

A lányok amúgy is elöbb érnek így én az értelmi szintjére gondolnék csak.


Nem is értem a tanárokat. Ha törpe a gyerek akkor hol tanul???

2009. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha valaki válszolna is a kérdésemre.

Köszönöm.

2009. okt. 12. 12:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én anno 6 évesen mentem első osztályba, 17 kg-val (akkor 18 volt a súlyhatár), viszont a nevelési tanácsadó és az óvoda is javasolta anyukáméknak, hgoy menjek iskolába, mert iskolaérett vagyok. Kitűnővel végeztem mind a 8 osztályt :)


A nevelési tanácsadóban nem hiszem, hogy a súlya miatt nem javasolták, ott nagyon sok mindent néznek, valószínű a kislány még nem iskolaérett.


Anyukám tanítónő, tapasztalata alapján nem jó, ha a tanácsadó javaslatának ellenére iskolába megy a gyerek, mert általában nem tudják végigülni a 45 perces órát, nem figyelnek kellőképpen a tananyagra, tanulási nehézségeik lesznek, lemaradnak, ezért kudarcként élik meg az iskolát, így nem is szeretnek suliba járni, tanulni.

1 évet, ha ráhúz még az oviban nem lesz semmi baja, viszont a sulit is könnyebben fogja venni.


Kérdésedre a válasz: súly alapján nem tartanak vissza senkit, az iskolaérettség, ami számít.

Én hallgatnék a tanácsadóra, semmilyen hátránya nem származik egy gyereknek abból, ha 1 évvel később megy suliba.


1 éves kislány anyukája

2009. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 8 általános után természetesen továbbtanultam :D
2009. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 18 kg-al memtem suliba, és jó tanuló voltam.
2009. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ.
2009. okt. 12. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!