Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartós betegséggel, hogy...

Tomszi 21 kérdése:

Tartós betegséggel, hogy vállaljak gyereket?

Figyelt kérdés

27 éves Férfi vagyok és 16 éve Epilepsziás, Szívbilentyű szűkület, de ez nem igényel kezelést, és egy 2 mm - es nagyságú agy károsodásom is van de nincs gond a mentális állapotómal, semmi kezelés nem kell rá.

Nagyon szeretnék gyermeket, de rettenetesen félek, hogy bármit is örökölhet tőlem és ezért nem merem beválalni. Tudom milyen érzés ezzel a betegséggel felnőni és képtelen lennék végig nézni, hogy a gyerekem úgyan így járt vagy rosszabbul. Ezért úgy döntöttem, hogy nem vállalom be, de ahogy látom a tesóimat és gyermekeiket féltékenység jön rám és ez nagyon rossz érzés. Milyen vizsgálatokkal lehetne kiszűrni, hogy örökithetem - e vagy sem? Például mint egy sperma donor orvosi vizsgálata megfelelő lenne erre vagy van ettől jobb is. Kinél lehet útána érdeklődni?


2018. nov. 1. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai vizsgálatok. Én is hasonlóan vagyok, nekem azt mondták, a gyermekem (ha lesz) kis eséllyel örökli, de a dédunokám már biztosan.
2018. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
NE akarj saját gyereket, éppen a fokozott kockázatok miatt, ha annyira gyerekre vágysz, fogadjatok örökbe egyet, vagy spermabankból kérjetek donort, ha a feleséged/élettársad ragaszkodna a terhesség-szüléshez.
2018. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Epilepsziával ne vállalj gyereket.
2018. nov. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, milyen eredetűek ezek a betegségek. A szűkület lehet gyulladás következménye, az epilepszia sérülésé...
2018. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A szívbillentyű szükület az már szűletésem óta megvan, de az epilepsziám az ismeretlen eredetű, mivel nincs a családi kortörténetben senki aki epilepsziás lett volna és baleset sem ért, nem tudják mitől van.
2018. nov. 1. 16:45
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Én örökbe fogadnék a helyedben, mert akkor biztosan nem örökli a betegséget mégis átélhetitek a szülő-gyerek kapcsolatot ugyanúgy.

Egyébként van olyan hogy "genetikai tanácsadás", én is tervezek menni a párommal, habár nekünk csak az ő családjában fordult elő egy genetikai hiba, amiről úgy olvastam, hogy nem örökölhető amúgy sem, de mindenképp akarok egy orvossal beszélni erről.

2018. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem édesanyám epilepsziás, szóval még kihordania és szülnie is kellett. Van egy húgom is. Most nyáron ünnepeltük anyu 70. szülinapját.

Szóval az epilepszia miatt valószínűleg nincs miért aggódni, orvossal meg kell beszélni, hogy a gyógyszernek van-e hatása a spermiumokra.

A másik kettő aggasztóbb (bár lehet, hogy az epilepszia pont az agykárosodás miatt van), azok miatt átgondolnám, illetve feltétlenül szakemberhez fordulnék (a GYK népe nem nevezhető annak).

2018. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindannyiotoknak, mindent átfogóan átgondolok /átgondolúnk és majd lesz valami. Orvosi vizsgálat biztosan.
2018. nov. 1. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Én epilepsziás vagyok és 3 gyerekem van mind egészséges, terhesség alatt is szedtem ugyan úgy gyógyszert ,voltam genetikus által,meg az orvosom által egyik sem mondott semmi rosszat .menj el a kezelö orvoshoz meg egy genetikus hoz ha ők azt mondják hogy nem lesz gond akkor válallj nyugodtan gyereket.
2018. nov. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!