Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, hogy néha...

Titeket nem zavar, hogy néha bődületes baromságokat írnak válasznak egyesek?

Figyelt kérdés

Most nem a veszekedésekre és provokációkra gondolok, hanem arra, hogy teljesen hibás, félrevezető válaszokat adnak.

Pl. most is van egy kérdés, egy óvodás gyerek önkielégítéséről. A legtöbb ember tudja, hogy ez egy normális folyamat,nem szabad rászólni, stb. Erre az első válaszoló kapásból leírja, hogy rá kell szólni, és nem szabad hagyni. Tehát pont olyan tanácsot ad, ami a lehető legkárosabb.

De ugyanilyen félrevezetések szoktak lenni a hozzátáplálás kérdésben, betegségek kezelésében stb. Néha olyan tanácsokat osztogatnak némelyek, amik nem hogy nem jók, de kifejezetten rosszak hibásak. Persze nem rossz szándékból adják ezeket a válaszokat, hanem mert rosszul tájékozottak. Csak épp egy tanácstalan kérdező, akinek épp fogalma sincs mit kéne tennie, lehet, hogy pont a rossz tanácsot fogadja meg, mert mondjuk nincs ideje megvárni, hogy még 4-5 másik ember is hozzászóljon, vagy csak még jobban összezavarodik, hogy totál ellentétes tanácsokat kap.


2010. jún. 25. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg erre találták ki a pontozósdit,hogy a többiek tudják értékelni hogy egy válasz mennyire jó,illetve nem.Nem arra kéne sokaknak használnia hogy személyes sérelmeiket ott éljék ki,vagy a az ő fülüket sértő választ birálják,hanem csak annak igazságtartalmát kéne figyelembe venni.
2010. jún. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. Sokan olyan kérdésekben lefele pontoznak, amire nem lehet rossz választ adni, pl: ez a név hogy tetszik, és te megírod, hogy nem tetszik, erre lepontoznak....

A hibás válaszokról: Azokat nem annyira tudom elítélni, akik önhibájukon kívűl adnak rossz választ, de néha tényleg idegesítő, hogy olyan egyszerű kérdésekben adnak rossz választ, néha a hajam is égnek áll a tanácsoktól. Mondjuk azt se bírom, mikor a kérdező olyanokat kérdez, amiket azért illene tudni. Jó, oké ez az oldal direkt erre van, de mikor a 3. gyerekét nevelő anyuka megkérdezi, hogy normális e, hogy 10 hónapos fia még nem jár, vagy nem integet, hát attól is tépem a hajam. Mert az előző kettő gyereke már sétált ennyi idősen, és hogy vigye e el orvoshoz....nem azért, de ez is iskolázottságra utal számomra...

Bocsi, hosszú voltam.

2010. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Az a baj, hogy ezzel úgysem lehet mit kezdeni.

Aki a rossz tanácsot írja meg (ahogy te is mondtad), nem direkt teszi, ő ezt tudja helyesnek. Ezért szerintem nem róható meg. A pontozás úgyis kidobja, hogy nem úgy van az, ahogy ő gondolja...

2010. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A bosszantó inkább az ha javítunk egy válaszon,nem tudják elfogadni.Egyszer 100%-ig tudtam a választ,ezt tanultam abban dolgozom és neki ált velem kötözködni.Na ez igen felidegesitett.Elég lenne tapasztalatokat cserélni,nem tanácsokat osztogetni.Egy babának valami jó nem biztos,hogy jó a másiknak.
2010. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!