Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bébiszitterkedés kínaiaknál?

Bébiszitterkedés kínaiaknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kínai szakos diák vagyok és minden ismerősöm mondja, hogy mennyi kínai van Pesten és hogy miért nem keresek olyat, aki magyarul tanulna vagy dajkát keres a gyerekéhez. Nos, én aztán keresek, de nem találok ilyet, pedig a szitterkedésben és a tanításban is van tapasztalatom bőven.

Hol találhatnék olyan családot, akiknél a nyelvtudásom is használhatnám?


2018. nov. 6. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
van egy csoport a FAcen hogy Budapesti Adok Veszek..rengeteg taggal....hirdetéssel...belépsz, és kiírod. ennyi
2018. nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha kínai szakos vagy, akkor tudhatod, hogy mennyire zárt csoportot alkotnak a kínaiak, szerintem az életben nem engednének be magyar bébiszittert a családba...


Persze, biztos vannak kivételek, de nekem ez a tapasztalatom.

Amúgy kezdj el a X. kerület autentikus részeibe járni, ott gyakorolhatod a nyelvtudást, tehetsz szert ismerősökre (mondjuk ha visszajáró vendég vagy egy étteremben), utána nagyobb esélyed lesz.

2018. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Keress a 10., vagy a 7. kerületben, oda költöznek a legtöbben, tegyél ki plakátokat (a kínai piac környékére is, mert a kínai boltok megmaradtak, ha piac be is zárt) van kínai újság is, nem tudom hogyan lehet benne hirdetni, de rengeteg kínai olvassa, hetente jelenik meg, szerintem simán lehet találni ilyen munkát ha kitartó vagy.
2018. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es, ez nem teljesen igaz, kőbányai gyerek vagyok, és elég sok nyugdjas magyar nénit láttam annak idején oviskorú kínaiakkal sertepertélni délutánonként.
2018. nov. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3

A gazdag kínaiak a II. kerületben vásárolták fel, a 70-95 miliós lakásokat.

2018. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
meg a belvárosban a fél 7-8. kerületet...
2018. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

én egyébként nem vagyok tisztában a kínaiak kulturájával, de ha én kinai volnék, szívesebben választanék magyar bébiszittert, mivel egy kínai önmaga is képtelen megtanulni a magyar nyelvet, nem hogy tanítani, tehát olyat választanék aki magyar anyanyelvű és áttudja adni legalább valamennyire a magyar kiejtést, az alapszavakat, plusz bevezeti a gyerekem a magyar kulturába, ha már egyszer itt élek letelepedni.

mondjuk nekem úgy tűnik a kínaiaknak eszükbe sincs asszimilálódni, sokkal inkább megteremtik a saját környezetük maguk köré. de lehet nem jól látom

2018. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, kőbányai vagyok de itt főleg vietnamiak vannak és nem kínaiak illetve az S mercis kínai réteg sem túl gyakori errefele én más (burzsujabb) kerületekben és angol nyelvű magánovikban hirdetnék.
2018. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

A cincinamica cipőboltnak jófejek a tulajai, ha jól emlékszem kínaik. Hagyj ott egy fényképes szórólapot.


Minden más boltba vigyél be egyet személyesen.

2018. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy általában ők nem 1-2 órára keresnek, van az oviban is és máshol is találkoztam olyannal, hogy egy magyar családnál nevelkedett konkrétan a gyermek, aztán 5-6 évesen elvitték.
2018. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!