Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a béna? Hogy tud...

Én vagyok a béna? Hogy tud egy anya aktív netes közösségi életet élni család mellett?

Figyelt kérdés

Tuti valamit rosszul csinálok, ismerősöm egyedülálló anya, de olyan szintű face életet él, állandóan trécselgetések ugranak fel az üzenőfalon, elmondása szerint csak 3-4 emberrel beszél privátban napi szinten. Hát én már kelletlenül érzem magam, hisz azt látja az ember, milyen "népszerű". Nekem reggel és alvásidőben ha jut időm nézegetni. Egy emberrel beszélek kb párnapont éjszaka. Valahol okoz az emberben egy kisebb frusztrációt, hogy ő milyen népszerű emiatt én meg csak leszűkülök a család, háztartás, meg esetleg ha itt ott találkozok valakivel azokra a kapcsolatokra,

Egyszer próbáltam, beszélgetni, de hát csóri gyerekeimre nem tudtam akkor figyelni rendesen.

Vannak, akik úgy vannak beállítva, hogy képesek err is meg arra is tökéletesen összpontosítani?


2018. nov. 7. 07:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Én látok egy ilyen példát a közvetlen környezetemben. Állandóan a telefonját nyomkodja, a gyerek meg van rakva a járókába, aztán játszik vele napi 1 órát, akkor "kiengedi", mint a hörcsögöt a ketrecből, aztán visszateszi.

Mindemellett a házimunkára is állandóan panaszkodik, hogy csak halmozódik, és soha semmire nincs ideje.

Csak az nem esik le, hogy ha a telefon nyomkodása helyett elmosogatna meg felporszívózna, akkor lenne rá idő

2018. nov. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Neki is több gyereke van? Mennyi idős/ek a gyerekei? Sokmindentől függ ez. Ha pl van egy óvodása aki oviba van, meg egy csecsemője aki eszik alszik akkor simám van ideje a közösségi hálón lógni
2018. nov. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Alsós meg nagycsoportos.(mindkettő SNI) Délelőtt dolgozik. Délig van az ovis. De ez nem mostani szitu. Évek óta megy. engem aztán "elhagyott " mert ugye nem írogattam vissza 10 percenként. Akartam én, meg volt is, hogy belemerültem vele, de akkor olyna káosz lett, hogy nekem volt sz,,r. Biztos én csinélok valamit rosszul, nem tudok ennyi mindenre figyelni
2018. nov. 7. 08:10
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Most komolyan a Facebook számít népszerűségi mércének?


Miért nem a személyes beszélgetés, játszóház, találkozás a felnőtt barátokkal, program a gyerekekkel, bármi amikor emberek között vagy

2018. nov. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Fura egy dolog, mi? Igazából nem számított, tényleg nem. Hisz akkor lehet nem lett volna olyan sokadrangú az életemben. Merthogy én is a személyes kontaktot szeretem. Persze az ember itthon kicsit beszűkül. Munka, háztartás, sok dolog a gyerekek körül. És aztán meg azt látod, hogy olyan szintű bezsélgetések, viccelődések mennek postok alatt,napi szinten hogy kezded magad rosszul érezni..nem is tudom normálisan megfogalmazni
2018. nov. 7. 08:22
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez a tipikus dünnyögés, hogy hogy ér rá egy anya a neten lógni.

Két okból.

1. Beosztja az idejét. Gondolj bele: 8 óra munka mellett is ugyanúgy vinni kell a háztartást, nevelni a gyerekeket, sétálni a kutyával, tornázni, stb.

Aki reggel 5-kor kel, este 9-kor fekszik, annak ugyanezekre 16 óra áll a rendelkezésére, és nem csak 4-5-6.

2. Lehet egyszerre két dolgot csinálni.

Engem pl. az unalom megesz szoptatás közben. A kicsi elvan, félig alszik, én pedig fél kézzel popsit simizek, fél kézzel választ írok.

Ha összeadom, hogy iszsz baba mellett mennyi időm van netezni, hát biztos, hogy nem tíz perc naponta.


Azért ne csináljunk már úgy, mintha az anyaság arról kéne szóljon, hogy 25 éven át 0-24-ben a gyerek se.ggében kell lenni, a napi tíz perc pihenő időt meg okosan oszd be takarításra. Aki gyed alatt ennyire nem boldogul, az mit fog csinálni, ha bejön emellé a napi 8 óra munka, és egy óra utazás?

2018. nov. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Már 1 órája gyk-zol. 😄

Szerintem magadat akarod fényezni.

Vannak gyerekek, akik bizonyos ideig eljátszanak egyedül. Én szopi közben szoktam telózni, hogy ne aludjak el. 😄 Amikor altatom őket, szintén, mert így uncsi vagyok és alszanak. Természetesen meseolvasás után. Amikor az apjukkal játszanak, szintén azt csinálok, amit akarok.

Játszótéren a gyerekekkel játszom, ebédnél ebédelünk, ha szólnak leteszem a telefont.

De főzés közben simán írogatni szoktunk az ismerős anyukával.

Lenne kivel beszélgetned?

Ki így ki úgy tart szünetet.

2018. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

ja gyakorizok. Kórházban vagyok a kicsivel, aki épp alszik. Ni a fenét csinálnék.

Fényezni akarom magam?? haha , azért hiszem, hogy néna vagyok, mert nem tudok ennyyi mindenre figyelni egyszerre.

2018. nov. 7. 08:51
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Le is írtad a kérdésedre a választ.

Lehet sok üresjárat van a netezős anyukának is.

2018. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Minden nap? nminden délután? Hát lehet én vagyok rosszul összarkva, vagy már túl öreg vagyok.
2018. nov. 7. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!