Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek után a jó ha az...

3 gyerek után a jó ha az ember inkább a józan észre hallgat?

Figyelt kérdés

Dilemmázunk hogy legyen-e 4., a környezetünkben is sok a nagycsaládos, akik nyilván hatással vannak rám, de úgy érzem ha valamikor szeretnénk akkor az most 1-2 éven belül kéne. A gyerekeink 8,6 és 3 évesek.

Ami aggaszt hogy alig van itthon a férjem... Sokszor szombaton is dolgozik és a gyerekeket én intézem egyedül. Tudom hogy bírnám, de azért érzem hogy sok, és valahogy az eszem azt súgja, hogy minek kell a határokat feszegetni.

Ráadásul jövőre már 2 sulisom lesz..


2018. nov. 9. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Én 3 kisgyerek mellé biztos nem szülnék egy negyediket, de ezt nektek kell tudnotok. Egyik pici, másik kicsi, háát.. De ahogy látom te se vagy kétséget kizáróan eltökélt az újabb gyerek mellet. Ráadásul így, hogy a férjed alig van otthon és az egész gyereknevelés a te nyakadba szakad, így még nehezebb. Azért apukának is ki kéne vennie a részét a gyereknevelésben, hisz ketten hoztátok össze, nem csak egyedül te.
2018. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Apuka 100%ban kiveszi a részét mikor itthon van. Csak mivel reggel 7től sokszor este 7ig bent van akkor úgy nehéz...
2018. nov. 9. 13:09
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, de szerintem ez egy hülye kérdés. Én nem szülnék negyediket, sőt harmadikat sem, más meg szül 10-et, csak ti tudhatjátok, hogy ti mit szeretnétek.
2018. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt nektek kettőtöknek kell eldöntenetek. Mi négyet szeretnénk, 2-nél tartunk most, szóval igen, mi a szívünkre hallgatunk. De ha nektek ez így most tökéletes, akkor nem kell kapálózni a negyedikért.
2018. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Azt nem írtad ti hány évesek vagytok.. Megkérdezhetem? Ha úgy érzem még bele fér nekem korban a 4.-dik én vállalnám. Nagy család híve vagyok, így én szívesen babáznék még egyszer, ha lenne rá lehetőség. Egy három éves is már ügyes, nagyocska és megy oviba. A másik kettő suliba. Szerintem én még babáznék egyet. Természetesen akkor vállaljatok, ha mindketten szívből szeretnétek.
2018. nov. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem, én nem így gondolom. Az más kérdés, hogy várnék még, mert kicsik a gyerekeitek, és testileg, idegileg bírni kell. Ha te úgy érzed, bírnád az már jó jel, de kis idő talán nem ártana még.

Én nem vagyok ennek a híve, hogy mondj le róla, ha szeretnéd a gyereket. Tudom, hogy ha egy nő vágyik a gyerekre, az inkább erősödni szokott, nem elmúlni, és nem is a megszült gyermeket szokták megbánni, hanem aki lehetett volna, de nem lett. A kihagyott lehetőséget.

2018. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Hát nézd, ahogy írod, kb. minden a te nyakadba szakad a hétköznapokban, szóval neked kell tudni, mennyire kapnál hülyét, ha a jelenlegi állapotok mellett még egy újszülötted, majd pár hónapos babád is lenne. Ami jó, hogy az összes nagyobb gyereked már intézménybe jár, tehát nagyrészt egyel lennél otthon egyszerre. Ami rossz, hogy az összes logisztikád intézheted te, és persze cipelheted mindenhova a babát magaddal. Plusz ugye ovi/suli után estig az összes gyerek otthon nyüzsizik, és egyedül vagy rájuk.

Nem tudok nagyon egyértelműen állást foglalni, úgy, hogy a férjemre nem számíthatnék a hétköznapokban, nekem már a 3 gyerek is eszméletlen soknak tűnik. Jelenleg 1 van, aki már 3,5 éves ovis, várom a másodikat, apjuk heti 2x ügyeletes, ilyenkor 24 órázik, amúgy minden délután itthon van már 4 után. Szóval nagyon nem vagyok a helyzetedben, de azt hiszem, ha ilyen keveset tudnék a férjemre számítani a mindennapokban, nekem eleve 2 lenne a max. (lehet, hogy így is, majd meglátjuk, hogy milyen kettővel). De lehet te meg vidáman bírod egyedül is, ezt tényleg csak te érzed.

2018. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy bírnád egyedül négy gyerekkel is, akkor vállaljátok be. Ha nem teszitek, lehet, hogy évek múlva bánni fogjátok. Mi hasonló helyzetben vagyunk, három gyerek: 8, 6, és 2 éves. Én is sokat vagyok velük egyedül, nekem sokszor már így is sok, így mi megálltunk háromnál.
2018. nov. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk négy gyerek van, sokkal kisebb korkülönbségekkel, az első és a negyedik között 5,5 év van.

Nálunk is sokat dolgozik a férjem, ha itthon van, természetesen velük foglalkozik, kiveszi a részét az itthoni munkákból is. Én pörgős vagyok, elég jó szervező, simán elbírtam, elbírok 4 gyerekkel is. Ha úgy érzed, bírnád, szerintem vállaljátok a negyediket is!

2018. nov. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

En arra is kíváncsi lennék h a férjed szeretne még egy gyereket?

Oke, h egyedul vagy veluk, mert a ferjed sokat dolgozik... de abba is belegondolsz, h a ferjed azert dolgozik sokat, mert el is kell tartani ennyi embert? Mi lesz ha lesz még plusz egy fő? Nem kicsikent kerul sokba, hanem ha nagyobb lesz... Szoval anyagilag is birnatok?

2018. nov. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!