Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg depresszió lenne?

Tényleg depresszió lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két hónapja szültem, és az első két hét óta úgy érzem valami nincs rendben. Imádom a kisbabám, nem is vele kapcsolatos a kérdés, hanem minden mással. Elég sokszor rettenetesen levert vagyok, a legapróbb dolgok is kihoznák belőlem a házi sárkányt HA nem fojtanám el- amit egyre jobban nehéz. Nagyon könnyen elkap a sírás, de nem csak a dühtől/szomorúságtól, hanem akkor is ha nagyon meghatódom. Napokig képes vagyok rágódni a "sérelmeimen" (van amit jogosnak is érzek, de tisztába vagyok vele, hogy nem mindegyik az. Elmondtam ezt egy barátnőmnek, ő azt mondta ez lehet akár szülés utáni depresszió, de én ezt nem hiszem, mert ez az állapot nem a babámra vetül ki, hanem a páromra+családtagokra, és saját magamra is, mert úgy érzem elcsúfított a terhesség. (Hozzá teszem, mindenki azt mondta hogy ragyogok és soha nem voltam ilyen szép. Pedig szerintem rettenetes lett a külsőm.) Szerintem csak a hormonok teszik ezt. Szerintetek? (Hangsúlyozom még egyszer, hogy a babámat imádom, ő az én kis hercegem, csak mellette tudok elszakadni ezektől az érzésektől! Köszönöm a véleményeket.)

2018. nov. 11. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos, hogy a hormonok szórakoznak veled.
2018. nov. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok csinálják, de a szülés utáni depressziót is, vannak különböző fokozatok, ha úgy érzed, hogy az állapotod már nem jól viselhetö, akkor fordulj szakemberhez.
2018. nov. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!