Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy gyerek...

Mennyibe kerül egy gyerek havonta?

Figyelt kérdés

Ki mennyit költ a gyerekére? Mi az, amit minden hónapban meg kell venni? Mekkora a gyermek? Itt most nem a babakelengyére gondolok, hanem a szülés utáni időszakra.


Nálunk 4 hónapos a pici. Pelenka, popsitörlő, popsikrém mindig kell. Ruhából mindig veszek pár darabot az aktuális méretből, hogy legyen váltóruhánk. Vettünk játszószönyeget és 1-2 játèkot. Mi egyelőre ennyit költünk rá.


2018. dec. 5. 18:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%
Ilyen kis korban 60-80ezerből kijött. Most elsős, 150-200 minimum elmegy rá, de fizetős suliba jár.
2018. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
5 éves, óvodás gyermekem. Születése óta havi szinten 70-120 között kb. De nem számolom minden kiadást pontosan.
2018. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
27%

nem lehet kiszámolni.

megtakarításos biztosítást kiadásnak számolod?

megnövekedett benzinköltség?

munkából kiesés miatti keresetcsökkenés?

ezer egyéb....ahogy írták, 15-től határ a csillagos ég....

és persze ahogy sokan írták, lehet ésszel csinálni, nem szarrágóan, csak ésszel! és a legjobb, amit adsz neki, az az időd, ami megfizethetetlen!

de messze ez a legjobb befektetés az életben!!!

2018. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Coffelia ***** válasza:
20%

Erre nem nagyon lehet átlagot számolni. Mikor a mi babánk 4 hónapos volt, akkor alig kellett költenünk. A pelus egy hónapra 8-10000 Ft volt talán, nem vettünk pamperst, mert tolakodónak éreztem az illatosítását. Fürdetőből és popsikrémből a leghatásosabb nálunk a gyógyszertári volt, elképesztő hamar elmulasztott a halolajas keverék minden pirosságot, bár amúgy is ritka volt. Anyatejes baba volt, nem használtunk semmilyen készítményt soha, és amikor terhes lettem, az unokatesómék áthoztak nekünk egy láda Fisher-Price babajátékot, és négy láda ruhát, amiből még ma is hordja a szinte érintetlen 92-es nadrágokat. Ez nyilván óriási mázli, de pont ruha és játék terén nagyon nagy a szórás, lehet venni igényesen kezelt használt ruhát, tescóst is (az én fiamra pl. a tescós body szabása volt egyedül jó, a többi valahol tuti elállt tőle), és Zara baby-t meg Baby Gapet is, és akkor a különleges egyedi ruhákról csilliókért még nem is beszéltem.

Évszaktól is függ, meg attól, hogy kinek mennyire fontos az ár-érték arány, mert nem minden drága termék minőségi. A Gap meg a Zara tényleg jók, de a Lupilu is remek tud lenni, attól függ, mennyi idős a gyerek. A hozzátáplálós időszak kezdetén gyakorlatilag csak használt ruhákat vettünk, mert minden ebédnél nyakig kajás lett, én meg inkább éltem az életet vele a folytonos folttisztítás helyett.

Az első évben csak egy kis plusz ruhára, cipőre és kisautóra költöttünk a tisztálkodószereken túl, havi 40-nél biztos nem volt több.

Most 2 és fél, a minibölcsi egy hónapra kb. 18.000, a bébiszitter kb. 15.000 összesen, szezononként 30-40.000 Ft ruhára, néha játszóházazunk úgy 2000 Ft-ért egy alkalommal, vannak már külön kedvenc enni-innivalói, amiket a kedvéért veszünk csak meg, de nem beteges, egy kis hurutoldó Sinupretnél nem nagyon kell többre gondolni, a játékokat is meggondoljuk, mikor mit kap. Legyen olyan, ami tényleg érdekli, és ami minőségi anyagból van, időtálló, és olyan is, ami kicsit gagyibb, és nem sajnáljuk, ha elvész vagy eltörik. Havi 100.000 alatt van még mindig, ez egészen biztos, de mi figyelünk a tudatosságra, vannak kedvezménykátyáink, minden ilyet kihasználunk.

2018. dec. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%
10es, az meg se fordult a csökött kis agyadban hogy esetleg egy nőnek is lehet akkora fizetése hogy nem okoz gondot havi 100 ezret a gyerekére költeni? :-D Pedig hidd el rengeteg ilyen ember van, sőt abból is nagyon sok, ahol az anya jóval többet keres mint az apa.
2018. dec. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
44%

Mint látod, nagyon nagy a szórás. Nekünk egészségesek, anyatejesek voltak, úgyhogy kb. 1-2 évig - a babakelengye után - csak a pelenkára kellett költeni és 2-3 havonta egy újabb adag ruhára, ha kinőtték (de a második már nagyrészt örökölt). Ez kb. havi 30 ezer lehetett, ha a 2-3 havonta vett ultraszenzitív kozmetikumokat meg a házi pürék helyett olykor adott bio babakaját is számolok mellé... a tél talán többe került mindenféle megfázások és mindig éppen kinőtt kabátok és csizmák miatt.

Most ovisan és sulisan szerintem már 3-5x többe kerülnek, mint bölcsisen. (Ha magánba adod, csak az havi 50-200.) De az államiban is sok megy az iskolára (étkezés, osztálypénz, kirándulás, egyenruha, tornaruha, tanszerek, vagy most pl. korcsolya...), különórákra (havi díjon felül felszerelések oda is kellenek, egyiknek hangszer és könyvek, másiknak 3 féle focimez, a harmadiknak extra rajzeszközök és mindegyikkel néha utaznak vagy táboroznak is), szülinapokra (két havonta valami baráthoz is meg vannak hívva), karácsonyra, nyaralásra (pedig nem vagyunk elszállósok e téren), aztán az olcsóbb nyári táborok is min. heti 20-asba fájnak, na meg kell bérlet, gyógyszerek, belépők néha, hogy kulturáltak legyenek :), de ruhákból a nagyobb méret is többe kerül, cipőből is több fogy, és szerintem már fejenként többet esznek, mint mi :) Na meg néha kell nagyobb ágy, íróasztal, új szekrény... és ha már nem megy a sakkozás, még egy szoba :)

De ha fizetős lesz a felsőoktatásuk, és szeretnénk nekik valamit félre is tenni, amiből akár majd saját lakásuk lehet vagy kipróbálhatják magukat külföldön, akkor az már horribilisan többe fog kerülni.

2018. dec. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!