Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után alhasi fájdalom?

Szülés után alhasi fájdalom?

Figyelt kérdés

Másfél hete szültem, eddig minden rendben volt, semmim se fájt, de két napja a méhem körül iszonyat fájdalmat érzek, kiegyenesedni egyáltalán nem tudok, görnyedve megyek...

Olyasmi érzés mint a mensi, szúró fájdalom.


Kérdésem, ez normális? Eddig semmi fájdalom, most meg ilyen erősségű?



2018. dec. 8. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyleg ennyire faj es huzamosabb ideig, akkor mutasd meg mindenkepp orvisnak, nehogy valami gyulladas legyen.

En haromszor szultem es inkabb csak az elso heten tapasztaltam erosebb gorcsolest a szulesek utan, ami normalis, huzodik osszr a meh, sot, most harmadik baba utan fajt leginkabb az elso ket ejszaka. Allitolag tobbedik szules utan egyre intenzivebb az osszehuzodasi fajdalom, mert a meh mar tobbszor tagult ki es nagyobb munka visszahuzodni, tovabb tarthat es erosebb fajdalommal jar.

Szinten az elso heten tapasztaltam fajdalmat a gyomrom es beleim kornyeken, ami szinten normalis, ahogy rendezodnek vissza bent a dolgok.


De ezen tul en nem gorcsoltem. Ettol fuggetlenul lehet normalis, mert en csak egy vagyok a sokbol.

De az biztos, ha olyan eros a fajdalom, hogy mar kiegyenesedni nem tudsz es nem is mulik, akkor azzal foglalkozni kell.

En a helyedben megmutatnam ma orvosnak (ha volt fogadott dokid, akkor hivd fel, ha nem volt, akkor az ugyeletre mehetsz hetvegen is, hoszen nemreg szultel, ennek pedig valoszinuleg ahhoz van koze.)


Lazad nincs?

A verzesed nem valtozott meg az elmult ket napban?

2018. dec. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lázam nincsen, viszont a vérzésem erősebb lett mint volt
2018. dec. 8. 07:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg arra tippelek, hogy valami nagyon ki akar urupni a mehedbol es azt probalja a mehed kipreselni, azert faj. Az indokolna az erosodo verzest is.

Lehet, hogy nem, de jobb megnezetni.

Mar egy tapintasos vizsgalattal is elorebb lennel, hogy megmondjak ugy huzodott-e ossze a mehed eddig, ahogy kell.

Ha nem, akkor irnak fel esetleg mehosszehuzot (pl ergam csepp), ami felgyorsitja a folyamatot.


Es az is lehet, hogy semmi ilyen nem kell es normalis amit tapasztalsz, de en a sajat tapasztalatombol kiindulva mindenkepp megnezetnem, ha olyan eris a fajdalom ket napja, ahogy irtad.

2018. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsővel egyet értek.

Négyet szültem, és bár a méhösszehúzódás tényleg egyre fájdalmasabb, az nekem nem volt folyamatos (leginkább szoptatáskor jekentkezett az oxitocin miatt), de inkább olyan két napig tartott, utána egyre kevésbé volt jelen.

Ha később kezdődött az gyanús.

Mindenképp doki!

2018. dec. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megváltozott a vérzésed állaga vagy szaga? Ha büdösnek érzed, akkor pang a méhedben a vér, ez is okozhat görcsöt, de ha élénkpiros a szine akkor az friss vérzés, aminek már ilyenokor nem szabadna lenni. Én is szólnék az orvosomnak hogy nézze meg.

Viszont ha belázasodnál, azonnal irány az orvos!!!

2018. dec. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még friss a vér, de lehet esetleg emeléstől ez? Két napja emeltem vizzel teli kádat...


A hasam már jobbnak tűnik, most legalábbis nem fáj, azt probálom kifigyelni hogy szoptatás után fáj-e


Dokimat nem értem el, szóval csak hétfőn tudok vele erről beszélni..

Szerencsére lázam nincs, de ez a hasfájás-vérzés nagyon aggaszt, nem tudom mikorra kell elmúlnia és szülés után másfél héttel ez még normális-e.


Lehet a védőnővel még futok egy kört, ö biztosan tudja.



Köszönöm mégegyszer!!

2018. dec. 8. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:
A vérzés az teljesen oké még, akár hetekig is. A görcsölés a gyanús...
2018. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!