Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet DNS-teszt...

Magyarországon lehet DNS-tesztet végeztetni újszülötteken, hogy megtudjam tényleg én vagyok-e a gyerek apja?

Figyelt kérdés
Mondanom se kell, hogy nem kicsit lepődtem meg amikor terhes lett a barátnőm, tekintve hogy minden egyes alkalommal használtam óvszert, ráadásul más a szemszíne/hajszíne/arcvonásai mint nekem, tehát esélyes hogy más gyerekét akarja felneveltetni az én pénzemen
2018. dec. 9. 11:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nem késhez a bíróságtól apasági tesztet. Ő max az apaság megdöntését kérhetne, ha pl ő a férj lenne. Irt ő nem indíthat semmi pert, csak reagálhat rá, ha a nő jndit
2018. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az egészben csak az az undorító, hogy meg ha tied is lenne a gyerek csak a gyerektartást fogod fizetni, mint apa eszed ágában sincs részt venni a gyerek életében. Csak a pénz amit ki kell dobnod majd havonta a gyerekre, ez a legnagyobb problémád. Remélem nem a tied!!!
2018. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
#12: Én is remélem, nem akarom elb*szni az életem egy gyerekkel
2018. dec. 9. 15:10
 14/31 anonim ***** válasza:
65%
Az apasági nyilatkozatot viszont aláírtad?
2018. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
#13: Nem, hál'Istennek
2018. dec. 9. 15:29
 16/31 anonim ***** válasza:
97%
Akkor meg mi a gondod? Nincs is a neveden a gyerek, így nem kell semmit fizetned.
2018. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
49%
Szegeny baba!!
2018. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem írtál alá apasági nyilatkozatot és nem vagytok házasok, akkor jogilag nem a tiéd a gyerek. Akkor lehetne a tiéd, ha apasági pert indít és bebizonyosodik. Ekkor a DNS tesztet ő kezdeményezi a bíróságon keresztül. Ha te vagy az apa, visszamenőlegesen is fizetned kell a gyerektartást. Ez alól legfeljebb akkor mentesülsz, ha lemondasz a gyerekről és az aktuális párja örökbe fogadja. Akkor ő lesz az apja hivatalosan, te pedig senkije, így nem lesznek se jogait, se kötelességeid.


Egyébként a hajszín, szemszín és a vonások egy csecsemőnél semmit nem jelentenek. Ezek 1-2 éves koráig teljesen megváltozhatnak. De az is gyakori, hogy a gyerek egyáltalán nem hasonlít az egyik szülőre, vagy egyikre sem. Gumi mellett akkor is teherbe lehet esni, ha nem szúrkálja ki szándékosan. Ahogy vaszektómia mellett is.

2018. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
79%

A 8-as kommented meglehetősen undorító.

Minek neked "barátnő"?

Járj profihoz, mindenki jobban jár!

2018. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ez alól legfeljebb akkor mentesülsz, ha lemondasz a gyerekről és az aktuális párja örökbe fogadja. "


Téves. Az aktuális pár nem tudja örökbe fogadni. Csak és kizárólag a házastárs tudja

2018. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!