Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A feleségem szilveszterkor...

D.b.001 kérdése:

A feleségem szilveszterkor elment és azóta egyedül nevelek 3 gyereket es nem utal gyerektartast,mit tehetek?

Figyelt kérdés
az egyik most kezdte az iskolát a 2 még ovis. A probléma az hogy a volt páromhoz megy a családi mert nem intezte az en nevemre hazasok nem voltunk. Latogatni nem nagyon latogassa a gyerekeket gyerektartast meg mar 2 honapja nem utal es az lenne a kerdesem mit tehetek kihez kell fordulnom? Hogy a csaladi potlek is az en nevemen legyen es a masik kerdesem az hogy a gyerekeknek hianyzik tb kartya ado kartya mert nem csinaltatta meg en mar voltam bent de az anyuka kellhozza de ő csak hiteget mar 1 eve mit tudok tenni
2018. dec. 14. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bíróság. Indítasz egy gyermekelhelyezési pert, ennyi.


"Hianyzik tb kartya ado kartya mert nem csinaltatta meg en mar voltam bent de az anyuka kellhozza de ő csak hiteget mar 1 eve mit tudok tenni" - ha erre van bizonyítékod/tanúd, akkor előbb beslattyogsz a yardra, és feljelented kiskorú veszélyeztetése bcs-ért... figyeld meg, hogy egyből rá fog érni intézni mindent...

2018. dec. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
A bíróság állapította meg a gyerektartást? Vagy csak megegyeztetek valamiben? Mert ez így nagyon nem kerek. Hogy maradhat nálad idegen ember gyereke??? Több infó kéne, ez így kicsit kamu szagú.
2018. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Bocs, de elég katyvasz a sztori. Úgy kezded, hogy a feleséged, aztán 2 sorral lejjebb azt írod, hogy nem voltatok házasok...

Nagyon nem mindegy, hogy mivan, mert teljesen más az eljárás.

A 3 gyerek a tiéd egyáltalán vagy csak úgy nálad maradtak?

2018. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

"Hogy maradhat nálad idegen ember gyereke??? "

????????????????????????

Hol van az, hogy nem a Kérdező gyerekeiről van szó?

2018. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
"Nagyon nem mindegy, hogy mivan, mert teljesen más az eljárás." - az eljárás tökéletesen ugyanaz, a gyermekelhelyezési per teljesen független az anya és az apa egymás közötti kapcsolatától.
2018. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 5-ös válaszoló. Ha a kérdező hivatalosan gyerektartást akar kapni és a volt párja papíron még a felesége, akkor el kéne válni előbb, nem?

Csak ezért nem mindegy szerintem.

És sajnos még mindig nem tiszta a kérdésből egyértelműen, hogy a kérdező saját gyerekeiről van-e szó egyáltalán vagy csak úgy le lett passzolva neki az exe 3 gyereke.

2018. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A gyerekek az enyemek en vagyok az apjuk 8 eve voltunk együtt házasok nem voltunk ő elment mert kiderult van valakije a gyerekek nalam vannak ebben az evben jo ha 4-5 meglatogatta a gyerekeket.

Birosagon meg nem voltunk mert eddig a gyerektartast es a csaladit elkulte mi egyeztunk meg hogy mennyit kuld a gyerekekre csak most 2 honapja nem fizet

2018. dec. 14. 12:39
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Mi az, hogy nincs adó illetve taj kártyájuk? A születésük után felveszi az anyakönyvi hivatalból az adatokat valaki, és automatikusan küldik. Az ellátásokat sem lehet igényelni taj kártya nélkül. Elveszett vagy mi?
2018. dec. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
"Ha a kérdező hivatalosan gyerektartást akar kapni és a volt párja papíron még a felesége, akkor el kéne válni előbb, nem?" - lehet, hogy megleplek, de NEM. Fennálló házasságban is létezhet gyermekelhelyezés és tartásdíj. Az elhelyezésnél valszeg kritérium a külön élés, a tartásdíjhoz még az sem.
2018. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

""Hogy maradhat nálad idegen ember gyereke??? "


????????????????????????


Hol van az, hogy nem a Kérdező gyerekeiről van szó?

"


Ha nem tudja a papírjaikat intézni az anya nélkül akkor "A" nem a sajátja a gyerek, "B" nem mond igazat. Plusz ahogy előttem is írják a papírok kiadása nem így megy hogy anyunak adom csak oda. Az én gyerekemnek furcsa kiadnak mindent ha én megyek velük. Feleségem elment / nem feleség, gyerektartás/nem volt bíróság, egyik állítás ellent mond a másiknak.


Ha nektek ez tiszta akkor jó. Ha ez mind igaz akkor nem csodálom hogy elhagyott, ezt sem tudod elintézni hónapok óta. Állj a sarkadra, majd iskolai beiratkozáshoz is 1 év múlva megy anyuci aláírni? Végülis ráér, a két gyerek még ovis.

2018. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!