Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ettől most rossz vagyok?

Ettől most rossz vagyok?

Figyelt kérdés

Napok óta idegörlő állapotban vagyok..

Nincs kedvem még facebookozni, pláne meg utcàra menni..

Mindenhol kismamák, ismerősök, akikről tudom, nem tartották meg a babát..

Pl. a minap is, mennem kellett dokihoz és ott volt a buszmegállóban egy nő, akiről tudom, hogy pusztán azért volt több megszakítása is, mert nem akart a kettő mellé, gyereket.

Ő tudja mi történt velem, mert sógornőm jó ismerőse. Tudja, hogy már évek óta küzdök, hogy 3 babam meghalt, születése előtt..tudja, hogy utóbbinál èn is majdnem meghaltam..talán még a felmerülő lombikról nem tudhat..

Èn mindig gratulálok, ha ismerős/ismeretlen babás lesz, még arra is szoktam gondolni, vajon mennyit küzdhettek a kis csodájukért...?!

Mégis megszakad a szívem, hogy körülöttem szinte mindenki terhes, frissen szült vagy terhesség megszakításos.... :(



2018. nov. 28. 23:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Jaj istenem nagyon sajnalom reszvetem a babaid miatt :( nem dehogy vagy rossz ez szerintem ennyi szornyu tragedia utan depresszio lehet nem? Ha nem akarsz szakembert akkor hagyj magadnak idot,olyanokat csinalj ami jol esik neked..Ha nem akarsz kimenni akkor ne menj nincs ebben semmi ezt meglehet erteni. Egyebkent minden rendben van testileg veled hogy ezek a dolgok tortentek veled? Vagy lehet hogy lelkileg helyre kell allnod..Nagyon sok kitartast es sok sikert a tovabbiakban,bizrosan osszejon.
2018. nov. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy vagy rossz. Akkor lennél rossz (esetleg, de lehet, hogy úgy csak még inkább sajnálandó lennél, komoly mentális problémával), ha utálnád azokat, akik termékenyebbek vagy elvetetik a magzatot, utálnád a világot, ami kiszúrt feled.

De ahogy írod, hogy gratulálsz és mit gondolsz, az alapján kifejezetten nem vagy rossz, hanem érző, kedves lélek (nyilván pár mondatból nem tudlak elemezni, de erre tippelek, joggal).

Teljesen érthető, amit érzel. Remélem, a sok küzdelemnek meglesz az eredménye, annyira nem fair ez így :(

2018. nov. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves #1-es.❤

Igazából a testi okokra nem bukkantak rá, de most új orvosom lett, akivel újra kezdünk minden vizsgálatot és kibővítjük azokat. Bàr Ő azt mondta, lombikoznunk kell. Ettől is tartok, de megcsinálnám, csak Anya lehessek! Lelkileg nem érzem toppon magam, de szerintem ez leküzdhető lenne magamtól is, ha látnám a halvány reménysugarat, pl. orvosilag. A kimozdulástól nem kell még tartanom, mert utóbbi babásodás óta táppénzen vagyok, és csak orvosokhoz járok. Próbálok sokat lenni a kutyámmal és terelni a gondolatokat, de amint láthatod is az időpontot...éjjel jön elő minden gondolatom. Csak forgolódom az ágyban és pörög az agyam. Azt sem tudtam még felfogni és megemészteni, hogy két órahosszán múlt az Életem, közel 6 hete (pontosabban, csütörtökön lesz 6 hete). Életveszélyes állapotban vittek a kórházba, sokkban, több órán át operáltak. És az orvos azt mondta, hogy csoda az, hogy nem haltam meg. Hogy megijedt mikor feltárta a hasam...és intenzíven voltam, vért kaptam, folyamatosan morfiumoztak. Mindezt méhenkívüli miatt. Így 30 évesen ezeket rendkívül nehéz feldolgozni, szerintem még szaksegítséggel is.... :(

Mindig mosolyogtam, de egyre jobban fordulok magamba és ez nem jó!

2018. nov. 28. 23:52
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
1-es vagyo, ne fordulj magadba ne hagyd el magad..Tudom igy kulso szemlelonek konnyu dumalni aki ilyet nem elt at de mindennek van jo oldala hiaba most meg nem latod,valoban isteni csoda hogy elsz es tenyleg lehetett volna rosszabb is ennel. Parod es csaladod tamogat es melletted all? Mert egy ilyen helyzetben ez sokat tud segiteni. Azt jol teszed hogy jatszol a hazi allatoddal,mozogj a friss levegon es mindig legy pozitiv..A pozitiv gondolatok adnak igazan nagy remenyeket,es en biztos vagyok benne hogy ossze fog jonni es raadasul ha nincs olyan problemad egeszsegugyileg akkor sikerulhet..Nagy kitartast es legy pozitiv.:)
2018. nov. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves #2-es!❤


Igazából nem ítélek, csak szomorú vagyok amiatt, hogy nem tartották meg..


A kismamikat pedig örömmel nézem, a babákat is. Nővérem is két hónapja szült. Imádom a kis unokahúgom, mégis a hálóban elsírtam magam, mert eszembe jutott, nekem nincs és ki tudja, lesz-e?! Ezek miatt van lelki és mindenféle furdalásom.. 😐

2018. nov. 29. 00:01
 6/18 A kérdező kommentje:

A családom mellettem áll, de látom, hogy nehéz nekik ez a témakör. A Férjem mindent megtesz, főz, mos, takarít. Jön velem az orvoshoz, csak beszélgetni nehéz neki, de meghallgat és ő is beszélget, de azt látom, nem tud teljesen kinyílni. De nem is akarom őket nagyon leterhelni. Apukám 73 éves, neki szoktam sírni. Úgy érzem ő az aki minden szempontból megérti a lelkem. Ő is küzdött már az életéért, így ezt a részét is sajnos átérzi. Remélem többé nem lesz a családomban ilyen szörnyűség senkinél sem! Igyekszem nem feladni, bár nem tudom meddig megyünk még...

Mert rendben, hogy 30 vagyok, de Férjem már 42. Mindig két gyermeket szerettem volna, de èn leszek a legboldogabb, ha egy sikerülni fog!😇💖

2018. nov. 29. 00:12
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy vagy rossz, ennyi borzasztó dolog után ez szerintem normális

Nagyon sajnálom. :(

Ne add fel , sikerülni fog hidd el !!!!

Drukkolok !

2018. nov. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon sajnálom, és dehogy is vagy rossz!

Nem vagy véletlen tejfehérje vagy glutén érzékeny? A többször vetélt ismerőseim 70%-ánál ki lehetett mutatni valamelyiket, úgy, hogy előtte más szervi probléma nem derült ki.


Van egy oldal, angyalokszulei.hu, ott kiírhatod a történeted, hátha könnyebb lesz. és van facebook csoportjuk is ahol sorstársakkal beszélgethetsz.

2018. nov. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Ez teljesen természetes. Vagyis remélem, mert én is így érzek...
2018. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok bátorítást! Nem is tudjátok, de nagyon jól esnek ezek a mondatok!

Azt nem tudom mi bajom lehet, de mindent kivizsgálunk, ez biztos!

Kedves utolsó...

Azt írod..te is így érzel! Nagyon sajnálom. Remélem sikerülni fog a baba, Neked is!

2018. nov. 29. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!