Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeitek osztálytárasainak...

Gyerekeitek osztálytárasainak szüleivel mennyire vagytok jóban? Köszönni szoktak nektek?

Figyelt kérdés
Nálunk van egy ilyen társaság a szülők között, kb a fele osztályé, akik szinte baráti viszonyban vannak. Ezzel nincs bajom, csak hogy némelyik visszaköszönni sem akar annak akivel esetleg nem szokott beszélni sem. Ez annyira bosszantó és megalázó tud lenni, hogy már néha nincs kedvem bekísérni sem a gyerekemet. Én pl csak a lányom barátainak a szüleivel tartok kapcsolatot, de mindenkinek köszönök. Óvodában viszont mindenki köszönt mindenkinek akivel találkozott az épületen belül, akkor is ha más csoportba járt a gyereke. Ezért is olyan fura ez most a suliban. ( már 3. éve)
2018. dec. 18. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

A köszönést nem fog adni egy borzasztó bunkó dolog, aki ezen az agyi szintem van, azzal ne is foglalkozz, ne köszönj neki. Vagy szóljál be jó hangosan, hogy köszöntem! Égjen csak a pofája a gyereke előtt!

Az enyém még csak óvodás, de persze a szülők köszönnek egymásnak. Ez alapvető intelligencia.

2018. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem is értem minek kísérgeted a gyereked be?


Nálunk pl senki nem kísérgeti be, a legtöbb, hogy az ajtóig elmegy vele néhány helikopter szülö, akik minden lépését követi a gyereknek. Amúgy vagy egyedül mennek, vagy ha autóval elviszem öket akkor lent az iskola kapunál kiteszem öket, és ennyi. Mikor elsösök voltak kb 2 hétig kísértem az ajtóig öket.


Mikor megyek értük néha felmegyek a napközibe értük, de legtöbbször tudják hány órakkor várok rájuk a parkolóban.(6 és 8 évesek)


ìgy mi szülök alig ismerjük egymást. Leginkább az oviból maradtak még anyukák akikkel jóba vagyunk, van akivel barátság is kialakult. Most volt a kisebbiknek osztály bulija családos, és ott pl 1 apukát ismertem csak. 2 másik anyukával már köszönö viszonyba vagyunk, mert a gyerekeink együtt játszanak, de a többit 2x láttam eddig és már nem is emlékeztem rájukj.

2018. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Én meg nem tudom megszokni, hogy a kamaszok csak bámulnak a tanárra, ahelyett, hogy köszönnének, és szinte elvárják, hogy a tanár köszönjön előre... Otthonról hozzák.
2018. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
A fiam másodikos, az ő osztálytársainak a szüleit egyáltalán nem ismerem, néhányat be tudok lőni arcról, mert láttam őket szülőin, de ennyi. Az elsős lányomnál viszont nagyon élénk a közösségi élet neten és élőben is. Én sem vagyok benne a kemény magban, mert dolgozom, így se időm se lehetőségem reggel és délután bandázni, de vannak, akikkel így is jóban vagyok, és a többiek is mindig segítőkészek.
2018. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A másodiknak írom, hogy ez csak egy példa hogy bekísérni nincs kedvem, de amúgy nálunk az a megszokott hogy a szülők bemennek az auláig, de nyilván még a parkoló környékén is sokakkal találkozom. Bekísérni azért is jó, mert olyan a parkoló kialakítása (nem is az iskoláé), hogy utána még sok lehetőség van sajnos hogy elcsapja egy autó. A kisebbik elsős, így őt még egy darabig kísérgetem :-) Van aki még most decemberben is felmegy velük...
2018. dec. 18. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egyszer-egyszer fordul elő, hogy valaki nem köszön vissza, légy jóindulatú, és feltételezd, hogy nagyon elmerült a gondolataiban, és egyszerűen nem hallotta meg a hangodat, és nem is vett észre, vagy nem ismert fel. Vannak ilyen emberek. Néz ki a fejéből, de éppen csak annyit lát, hogy ne menjen neki a villanyoszlopnak.

És olynok is vannak, akik tényleg nem ismernek meg. Ez súlyos fokban orvosi névvel ellátott rendellenesség. Az enyhéket nem diagnosztizálják, de komoly problémáik vannak a társaséletben. Én a múlt héten saját anyámat kerestem a pályaudvar várótermében, minden üldögélő arcába gondosan belenéztem, majd tovább sétáltam. Sapka volt rajta és sál, és így a tulajdon anyámat nem ísmertem meg.

Ettől eltekintve normális vagyok, főiskolát végeztem, családom van, de minden ismerősömnek elmondom, hogy bocs, de más ruhában, más helyen esélytelen, hogy megismerjem őket. Igaz, én vissza is köszönök mindenkinek, pont ezért.

2018. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Általában szokott mindenki köszönni az utcán is akár bölcsiből, akár oviból, akár suliból, sőt akár különórákról, játszótérről stb. ismerjük egymást, még azok is, akikkel csak látásból. Ha meg éppen nem, betudom a sietségnek, bambaságnak, nem-hallásnak... stb., ami szerintem velem is tuti már megesett. Van tán két ilyen renitens vissza-nem-köszönő ismerős arc nekem is a tarsolyomban, de miattuk nem szoktam megalázottnak érezni magam, haragudni sem szoktam pár másodpercnél tovább, csak szépen továbbra is köszönök, mert így tartom helyesnek.

Nálunk egyébként szintén nem lehet bekísérni a gyerekeket csak a portáig, így ott mindig hatalmas a tumultus és hangzavar reggel és délután is.

2018. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszönnek nekem és én is nekik. Van, akinek előre, mert tudom, hogy magától nem köszön, de viszonozza mindig. Van, aki elvarázsolt, és azért észre sem vesz. Van, hogy én is elvarázslt vagyok, és én sem veszem észre a másikat, csak ha hangosan rámköszön... de adott esetben nem várom előre, hogy majd köszönnek nekem... ez oda-vissza dolog.


Jóban vagyunk amúgy. Nem járunk össze senkivel, de ha úgy adódik, akkor kellemesen el tudok csevegni szinte bárkivel.

2018. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6 ossal egyetértek :) nekem 4 gyerekem van, mind a négy más közösségbe jár. Kislányom ovis, ott mindenki köszön mindenkinek. A sulikban pedig, Isten bocsássa meg...nem tudom mind 90 másik szülőt megjegyezni, így bizony sajnos megeshet hogy nem köszönök vagy nem is gondolom, hogy az illető a zsúfolt folyósón a tömegben pl. nekem köszönt.

Mondjuk általában én is úgy csinálom, hogy ahogy közeledek a gyerek terméhez, mindenkinek előre köszönök, ha kell ha nem :D

2018. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én saját oldalról tudok nyilatkozni.


Rossz az arcmemóriám, csak annyit tudok beazonosítani, hogy láttam már valahol.


Ez pl jelenthet egyszeri utcán sétálást és pl a gyerekem ovistársainak szüleit. Mind bemutatkozott, de se a nevük, se az arcuk nincs meg, pedig nap mint nap látom őket, néha még beszélgetünk is.


Régebben nagyon szorongtam, nem mertem emberekhez szólni, sokszor köszönni sem, nehogy odajöjjenek beszélgetni és beégjek valamivel.


Az mostanában szokott velem előfordulni, hogy csak megyek, gondolkozok valamin, és egyszer csak valaki megszólít és összerezzenek, fel se fogom hirtelen ki az és mit akar.


Vagy valamelyik nap volt, hogy fokhagymást pirítóst ettem, muszáj volt hirtelen kimennem az utcára, és egyből szembejött egy ismerős.. csak mosolyogtam rá és minimálisan motyogtam, majd leszegtem a kapucnis fejem, nehogy a képébe menjen a szag.


Rengeteg oka lehet, hidd el, ha direkt nem akarnának veled beszélni, hogy megbántsanak, azt észrevennéd. Lenéző tekintet, felszegett fej, hátfordítás direktbe, ha mégis hozzádszólnak, hangosak durvák és gúnyosak.


Szóval ne izgulj ezen.

2018. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!