Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogyókúra gyerekkorban?

Fogyókúra gyerekkorban?

Figyelt kérdés

Belefutottam ebbe a cikkbe és elgondolkoztatott.

[link]


"A mozgásszegény életmód legalább olyan káros, mint a túlzott cukorfogyasztás. Az elhízásért ugyanúgy felelőssé tehető a sok mesenézés, a számítógépes játékok és a helytelen táplálkozás is. A helytelen táplálkozás sok esetben az időhiány miatt alakul ki.


Különösen akkor, ha nincs idő az otthoni főzésre, az elfogyasztott ételek alapanyagának válogatására, így előtérbe kerülnek a gyors éttermek vagy a készételek. Tovább fokozza a bajt, ha ezek mellett megjelennek az étrendben a cukros italok, az édességek és a különféle nassolnivalók."



A gyerekek óvodás kortól 8-16-ig oviban, suliban vannak. Nem ott kéne ezeken változtatni? Kétlem, hogy a hétvégi pihenő alatt híznának el a gyerekek. Reggeli fehér kenyér, felvágott, kenőmájas, süti (kalács, csiga), cukrozott tea, cukrozott kakaó, cukrozott macikávé. Ebéd cukrozott főzelék, mirelit dinó, porból készült szósz. Uzsonna gyümölcsös joghurt (ami köztudott, hogy cukros), fehér pékáru.

Ez 7/5 napi étkezés, amit nem a szülő ad a gyerekének!

A mi óvodánkban már az óvónők is szóvá tették, de a beszállító nem csinál semmit.



2018. dec. 25. 19:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon 64 év az átlag életkor, ami borzasztó, a lista legaján vagyunk . Nyugat Európában 80 év fölött, ahol élek ott 86 év. És ez már a gyerekkori étkezésben kezdődik. Szörnyű , nem tudom mikor jutunk el idáig , szerintem 100 év még minimum.

És ez nem pénz kérdés, nem igaz hogy nem lehet otthon is megoldani.

Itt az óvodában, iskolában két féle ital van : víz, tej. Minden ebédhez három féle párolt zöldség köretnek, nem a cukros lisztes főzeléknek nevezett valami , mint Magyarországon. Ezt miért nem lehet megcsinálni? Mondjuk ehhez otthon is így kellene etetni a gyereket, ami már a hozzátáplálásnál kezdődik. Na mindegy, nem megyek ebbe bele de elszomorító.

2018. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11 egyetértek.

Amikor felvetette néhány szülő, hogy legyen bulgur, sült zöldségek, saláta, néha teljeskiörlésű vagy tönköly kenyér, néhányan ki voltak akadva, mert ilyeneket nem eszik a gyereke.

Én kezdetektől adok a gyereknek és gond nélkül megeszi. Nem azt mondom, hogy ez a kedvence, de tudja, hogy ilyet is kell enni. Amit nagyon nem szeret,azt természetesen nem kell megennie.

És a példamutatás tényleg fontos. Oviban csíráztattak így itthonra is kellett venni. És tényleg gondozza, adogatja belőle a csírákat és ő maga is tesz a szendvicsbe.

De az is igaz, hogy sok felnőttnek fogalma sincs az egészséges táplálkozásról. "Én is felnőttem ezeken az ételeken, a gyerekemnek sem lesz baja." Vagy a végleteket ismerik. De az élelmezési vezetők szakértelme is hagy némi kivetnivalót maga után.

2018. dec. 26. 09:07
 13/13 anonim ***** válasza:
Érdekes. Akkor én bajba leszek, mert a fiam igaz 1 éves, de nem eszi meg a kenyeret, kiflit, zsemlét jó ha heti 1x hajlandó megenni. Leveszi a csirkemell/pulykamell sonkát róla és azt eszi. Még a zöldség és csirkehúst, májat.
2018. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!