Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben az esetben,...

Mit tegyek ebben az esetben, beleroskadjak vagy lépjek?

Figyelt kérdés

19 éves kollégista vagyok. Jelenleg 2 éves képzést végzek ami az egyetemhez pontot ad. A jelenlegi kollégiumom középiskolai, tele szabályokkal. 21:00-ig kimenő, mikor kell aludni, villanyt oltani. A lényeg hogy nagyon rövid pórázon vagyunk és lekorlátoztak minket. A középiskolások miatt ránk is vonatkoznak a szabályok. Nem vagyok buliba járós, nem dohányzom, alkohollal nem élek, nem a kimenő időtartama zavar hanem az, hogy nincs egy kis szabadságom. Nem érzem azt hogy tudnám tenni a dolgaimat szépen. Szobatársamat ismerem általános iskolából. 4 évig nem láttam, nem beszéltünk. Most egy szobába élünk, szeptemberbe még első hetekbe jó volt minden és fokozatosan megromlott a viszony. Lett neki egy barátnője aki gimnáziumba volt évfolyamtársam. Közben nekem lett párkapcsolatom. Az egyik irigy volt rám ezért, mert a sajátjával nincs megelégedve. Azóta romlott mégjobban minden. Állandóan kérdezték, mit csinálok, mikor, miért hol. Mikor tanulok, meddig, menjek velük ide-oda, megint miért találkozok a barátommal, hogy van a barátom..nehéz volt beszoknom a kollégiumba, de sikerült. Szeretem is a kollégista életet, de nem ebbe az épületbe és nem ezek az emberek között. Épületbe dolgozókkal, szabályaikkal van a fő bajom. A másik 2 lány már csak hagyján hogy lelkileg tönkretettek. Volt időszak mikor nem szóltak hozzám, nagyon rosszul bántak velem (szépen fogalmazva), az egyik gyerekes, modortalan, tisztetlen, a másik sznob, bunkó és hálátlan. Már megkaptam, hogy senki sem szeret, és jövő év elején biztos elköltözik mellőlem a szobából a szobatársam. Mondta azt is, hogy nem neki kellene innen elmenni, meg ők ha nem terelgetnének sehol sem lennék. Lehet nem kellett volna megmondanom nekik többször is hogy én se foglalkozok az ő életükkel, akkor ők miért az enyémmel? Nagykorúak vagyunk, szépen tanuljunk, rendezzük az elintézendő feladatokat és éljük az életünket. Mindig megsértődtek, az a legfőbb baj hogy nem vagyok olyan mint ők. Ezt mondták "nem vagy olyan mint mi, miért nem vagy iyen?"

Édesanyámmal is, bátyámmal is beszéltem erről. Mindegyik ellenezte azt, hogy átmenjek az egyik egyetemi kollégiumba. Egyedül lennék egy szobába, igaz fizetni kellene havonta de tanulás mellett pár órára eltudok menni diákmunkát dolgozni. 5 napból 4 napig megoldható lenne hogy otthonról napi 1 dobozba viszek ebédnekvalót, szobához adnak hűtőt is. Takarékoskodni is tudnék, hisz a szoba árán és max egy kis élelmezésen kívül nem igazán lenne kiadásom. Mindent elterveztem, bevennének az új helyre hétfőtől. De anyám mondta, hogyha megteszem akkor a családom ellen fordulok, miért vagyok konok-makacs-önfejű hogy az ő véleményük nem érdekel, nem tudnék pénzt félretetenni, azért ne dolgozzak mellette hogy ilyen butaságra dobjam ki, inkább magamra költeném hogy jól élhessek kicsit. Ment a vita folyamatosan, szegény barátom tudja mi a helyzet valójában. Senkit nem bántottam egy rossz szóval sem. Tudom, munkahelyen sem lehet majd ilyet csinálni de az már más tészta lesz. Itt ha van lehetőség akkor miért nem ragadhatnám meg. A lányoknak még az is baj, hogyha tanulok akkor elvonulok csendes helyre és nem mondom fel nekik az anyagot. Ők zenét bömböltetve tanulnak. Mindent megpróbáltam már, változtattam sok dolgon, megtörtem szinte annyire megakartam felelni hogy minden jó legyen de nem megy, egyszerűen nem megy. Már egyszer előjött ez a dolog hogy lépni kell de akkor is anyámék lebeszéltek erről. Most is előjött nem véletlen, később is előjönne ugyan úgy. Alapvető primitív problémák vannak , például belebeszél az egyik ha a szavamba mikor a másikkal beszélek. Ha külön vannak akkor normálisan tudok kommunikálni egyikőjükkel, de együtt borzalmasak.


Köszönöm aki normálisan időt fordít rám.

Mit kellene tennem?



2018. nov. 17. 19:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem még beleírni, hogy édesanyám kikötötte.:ő nem támogatja ezt a butaságot. Nem fog főzni nekem, hogy tudjak dobozolni. Nem fog segíteni semmiben sem ha úgy van, lehet ki is tagadna. Mert a jelenlegi kollégiumom ingyenes a felnőtt képzés miatt.
2018. nov. 17. 19:35
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha kitagad lehet jobban jársz. Szép Anyád van.. Én mennék és nem sirnék ezek után,mondjuk én nem lihegem túl a szülős testvéres dolgokat,az volt család.. Tul léphetünk rajtuk simán..
2018. nov. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
18 felett sose mennék dedoházba..
2018. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Valaki nagyon elképzelte magának, milyen egy egyetemi kollégium. Kár, hogy aztán nem nézett utána.
2018. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem akarják ezt? Többe kerülne?
2018. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És mennyivel kerülne többe?
2018. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
88%
Szerintem ebben az ügyben a saját boldogságodat kell nézned. Ez te életed a te jövőd. Anyukád szerintem nem látja át igazán de később ő is bánná, hogy nem vagy boldog. Ahogy olvastam ez a helyzet a tanulás rovására is megy. Ragadd meg a lehetőséget és ha akadnak is nehézségek, motiváljon hogy mertél tenni és ezzel sok új ajtó nyílik meg előtted.
2018. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged megoldani az anyagi oldalát,akkor lépjél. Ha látja a családod,hogy jobban tanulsz,rendezettebb vagy,megszűnnek a lelki problémáid,akkor valószínű,hogy meg fognak békélni a helyzettel és támogatni fognak.
2018. nov. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!