Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik elméletben...

Anyukák akik elméletben családban, de gyakorlatilag egyedül viszik a hátukon a család/ munka/ háztartást mennyi gyermeketek van?

Figyelt kérdés

Egy gyermekem van, férjem, családom, de mindenre egyedül vagyok. Nagyon szeretem a gyermekem ő a mindenem. Szeretnek testvért neki, de felek, hogy tudnám megoldani ezt duplán. 6 éves elmúlt ezért az életkori sajátosságok miatt már két fele kell szakadni. Felek, hogy ezt a maximumot már nem tudnám hozni.

Nekem egy órára se senki nem vigyáz rá nem segít semmiben. Annak a válasza érdekel aki szinten így el.

(


2019. jan. 5. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
A férjed miért nem vigyáz a gyerekre egy órát? Ez így nekem bocs, de sántít.
2019. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk hasonló a helyzet és nem vállaltunk több gyereket. Már így sincs egyikünknek sem szabadideje.
2019. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha apuka nem vesz részt se a gyereknevelésben se a háztartásban, akkor gyakorlatilag már így is 2 gyereked van... Kérdés, hogy akarsz-e harmadikat. Én ilyen körülmények közé az elsőt se vállaltam volna. Csak és kizárólag olyan férfivel, aki valódi társ az élet minden területén.
2019. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
5 éves a fiam, nálunk pont ezért nem lesz testvér.
2019. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagy köteles így élni. Ott a férjed, aki a teljes jogú szülője a közös gyereknek.

Vegye ki a részét a nevelésből és a házimunkából is!

De mondok durvábbat! Egy 6 éves gyerek is végezhet házimunkát. Elpakolja a játékait, segít beszedni a ruhát, megeteti a macskát, stb.

És tudod, hogy mi a legdurvább? Rajtad kívül senkit se érdekel, ha nem hozod a "maximumot", és mondjuk vasalás helyett egyszer olvasol fél órát.

Ha ezeket megoldod, nem lesz gond több gyereket vállalni.

Nekünk 3 van. Se nagyszülő, se más külső segítségem nincs. De mindent megoldunk EGYÜTT.

2019. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Amíg nem ír részleteket a kérdező, addig nem kellene a kérdésbe többet belelátni, mint amit leírt. Nem írt olyat, hogy a férje nem partner, lehet hogy egyszerűen csak sokat dolgozik és ezért hárul a kérdezőre több házimunka és gyereknevelés.
2019. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Mi a 3.at várjuk. A fiam 6 éves volt, mikor úgy döntöttünk, hogy jöhet a kistesó. Mire a fiam kezdte a sulit, addigra megszületett. Így volt tökéletes, így szerettük volna. Augusztusban született a lányunk, szeptemberben kezdte a nagy a sulit. Reggel vittük, mentünk érte délben, így napi 2 séta le volt tudva. Ebéd után a kicsi aludt, így addig tudtam tanulni a naggyal. A délután pedig csak az övék. Kedden-csütörtökön fociedzés volt délután, így akkor egy plusz séta be volt iktatva. Most már egyedül jár suliba, minden nap az órák után plusz zeneórája van, azután jön haza. Edzésre még viszem, de tavasztól oda is egyedül fog járni. A kicsi májusban születik, na az már nem lesz egyszerű, mert zongora anyák napjára és az zongora évzáróra valószínűleg nem tudok elmenni, mert akkor fog születni a kicsi. Az évzáróra már szeretnék menni, de majd meglátjuk, hogy épülök fel addig a császárból. Az ovis beszoktatás is érdekes lesz, de majd valahogy megoldom, úgyis csak félnapos lesz, valamint unokatesó is abba a csoportba jár, talán könnyen megy majd a beszoktatás.

A férjem 3 műszakban dolgozik, délutános héten a nagyot nem is látja, de szeptembertől a kicsit sem fogja, mert mire ő felkel, már a nagy suliban, a kicsi pedig oviban lesz.

2019. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Én nem elméletben, hanem gyakorlatban neveltem 3 évig 3 gyereket egyedül. A kicsik (ikrek) 3,5 évesek, a nagy 9 éves volt. Nem emlékszem, hogy gondot okozott volna.

Most a nagyok mind kiröpültek már, második házasságból lévő kisebb 10 éves. Itt az egyet is teljesen közösen neveljük, egyenlő teherviseléssel. De ezt így is nehéznek érzem, de biztos már a korom miatt. Ami húszonévesen meg se kottyant, így közel 50 évesen már nehéz.

2019. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A maximalizmusom, a gyermekemre a vele való foglalkozásra irányul. Arra, hogy minden nap olvasok neki, 5 kor keltünk, h beérjek a munkahelyemre, de a facsart narancsot megkapja, az úton a kocsiban beszélgetünk énekelünk hazafele programokra megyünk vagy edzésre vagy a bevásárlást az éppen aktuális dolgokat intézzük. Kevés a 24 óra úgy érzem.

A férjemmel másfél évig külön éltünk így ezt a részét is ismerem és nem volt különbség a két életforma között szinte semmi.

Sokat dolgozik stresszes a munkája, szeretném neki megadni h ezek után pihenhessen. Ha fodrászhoz megyek vigyáz rá, vagy edzésre megyek, de ezek havonta 1-2 alkalmak. Nem panaszkodom most jó így élvezem az életem, de azért fárasztó. Az is igaz már nem vagyok 20 éves lassan dupla annyi.

A gyermekem mindenben nagyon ügyes és önálló meg főzni sütni, bármiben nagyon előzékenyen kedves kis tündér.

Csak szeretném neki megadni a testvért, de nem vagyok benne biztos h idilli lenne, amellett h valahol motoszkál bennem.

2019. jan. 5. 18:20
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Nekem hasonló kétségek vannak most a fejemben,de több olyan dolog is történt mostanában a családban (viszálykodás,haláleset) ami megerősített abban,hogy kell még egy gyermek,és egy testvér.Én egyke vagyok,a férjem is,már egyikőnknek sincsen senkije az anyján kívül.Ez valahol szomorú...szóval én úgy döntöttem jöhet a baba lassan.De biztos nem lesz könnyű.
2019. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!