Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is jó akiknek...

Szerintetek is jó akiknek fiatalon,20-25 évesen lesz gyerekük?

Figyelt kérdés

Én mit nem adnék, hogy fiatalon legyen gyerekem. Szerintem annyira jó lehet fiatalon szülőnek lenni.:)

Jó, tudom, hogy ennyi idősen általában nincs meg a megfelelő anyagi háttér, és biztos párkapcsolat.

De én nagyon örülnék ha 25 éves korom előtt lennék apuka, bár erre kicsi az esély.:(


Szerintetek jó fiatalon szülőnek lenni?


2019. jan. 6. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Miért ne lehetne biztos párkapcsolat? Én 20 éves voltam az esküvőnkkor, a férjem picit idősebb. 1 évem volt hátra akkor a főiskolából, ő már dolgozott, én levelezőn tanultam, dolgoztam mellette, nem voltak anyagi gondjaink sem. Lediplomáztam, dolgoztam 2 évet, aztán jöttek a gyerekek. Most vagyok 27, pár hét és megszületik a második gyerkőc. 😊


És igen, szuper fiatal anyukának lenni, sosem csinálnám másképp. 😊

2019. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Én se csinálnám másként. 30 évesen lettem először szülő. Meg is vesztem volna, ha egyetem helyett már babáztam volna 20-21 évesen, de még a 25 is túl korai lett volna. Nulla egzisztencia, nulla élettapasztalat.
2019. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Én 25 voltam amikor teherbe estem - persze tervezetten.

Én örülök, hogy így alakult, azóta is boldogan élünk.


Én egy dolgot látok csak hátránynak ebben: Nekem elég specifikus munkám van, amit nehezen lehet helyettesíteni. Amikor betegeskedő időszak van, nagyon nem örülnek neki, ha nem megyek be dolgozni, mert valakinek a gyerekemmel kell lenni, amíg lázas, beteg. Na most ha később szültem volna, akkor ilyenkor ott van a nyugdíjas mama vagy papa, aki tud segíteni a felügyeletben, ápolásban. (Nem, apa sem tud mindig otthon maradni.) De így nem tudok másra számítani, aki napközben elérhető.


Viszont így, hogy úgymond korán szültem, mindenki nagyon aktív még, anyukám sincs még 50, sokkal rugalmasabb minden. Én csak 4 éve dolgoztam a szülés előtt, így nem aggódtam, hogy mi lesz később, a gyerekek utánra tervezem a végső karrier kiépítését. Utána már valószínű nem kell félnie a vezetőségnek attól, hogy újra szülési szabadságra megyek.. :)

2019. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

26 voltam mikor megszületett az első gyerekünk, korai volt!

Mit nem adnék ha visszamehetnék az időben...


Inkàbb élvezd az èletet!

2019. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Én is mindig fiatal anyuka akartam lenni, de mikor elértem a 20 éves kort, rájöttem hogy a párkapcsolaton kívül semmi nem adott hozzá és a legfontosabb, hogy nem is vágyom rá. Sebaj majd pár év múlva ha dolgozni fogok - gondoltam.

Na itt vagyok 25 évesen saját lakásban, stabil munkahellyel és kapcsolattal és továbbra sem érzem, hogy kicsit is vágynék a gyerekre vagy az anyaságra, sőt...

Kezdem azt hinni, hogy egyáltalán nem fog jönni az érzés, pedig mindig fiatal szülő akartam lenni.

2019. jan. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
27 évesen lettem anya. Így utólag belegondolva vártam volna még 5-10 évet. Azóta se időm se energiám úgy, mint előtte. Minden a gyerekeké.
2019. jan. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Böbe1990 ***** válasza:
67%
Én 20 éves voltam mikor megszületett az első gyerekem.Soha nem bántam meg,pont így terveztem,hogy fiatal anyuka akarok lenni.Most hónap végén töltöm a 29-et és a harmadik babóm várom.Én 30on felül nem szülnék már,mert nálam az is szempont volt,hogy mire a gyerek kamasz lesz én még jó korban legyek,ne 50körül pl és ne szégyeljen velem majd végig jönni az utcán mondjuk.Az én anyukám is 20 évesen szült anno engem és nagyon szuper hogy fiatal anyukám van még mindig.Mintha barátnők lennénk :)
2019. jan. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Amelyik gyerek szégyenli a szülőt a kora miatt ott fejben nagy a baj.


Szültem 21, 28, 39 éves koromban.


A nagy lassan 20, a kicsi másfél éves.A középső 12.


Fiatalon sokkal gondtalanabb a gyereknevelés, az ember laza, energikus.

Idősebben aggódósabb, megfontoltabb, kevésbé energikus.


Szerintem ha várja az ember a babát, mindegy hány éves, nagy boldogságot okoz.

2019. jan. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Nincs ideális időpontja se az első, se a többedik gyereknek. Sőt, ideális gyermekszám sincs. Minden verziónak van előnye és hátránya. Látod, itt is mennyire különböző válaszok születnek.
2019. jan. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem tudtam volna ennyi idősen gyereket nevelni, én nem irigylem a fiatal szülőket. De nyilván van, aki így szeretné és így boldog.
2019. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!