Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem tudtatok “megegyezni”...

Akik nem tudtatok “megegyezni” a leendő gyerekek számát illetően kinek az akarata érvényesült?

Figyelt kérdés
Két gyerekünk van a Férjemmel. Mindkettő még pici, de valahogy én úgy képzeltem, hogy lesz még gyerekünk. Ma beszélgettünk a Férjemmel és kiderült, hogy Ő már nem szeretne többet. Könnyen teherbeestem, könnyű terhességek, szülések voltak, nincsenek álmatlan éjszakák, minden felhőtlen, azt hittem lesz még babánk. Anyagilag is bőven beleférne. Igazából egy szavam se lehet, mert mindig két gyerekről beszéltünk, de mellbe vágott, hogy már nem szeretne többet, egy világ omlott össze bennem. Volt valaki hasonló helyzetben? Megváltozott a Férje/Párja véleménye később?

2019. jan. 6. 22:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
“Igazából egy szavam se lehet” -> ezért írtam amit írtam. Mondta, hogy ne ajándékozzam el a terhes ruháimat és a gyerekek ruháit, mert még kelleni fog. Meg 5 év korkülönbséggel beleférne egy harmadik gyerek. Ezeket mondta még korábban, ezért hittem, hogy még ő is szeretne.
2019. jan. 7. 09:23
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém. A férjem 4 gyereket akart, én 1et. Megegyeztünk, hogy legyen 2-3. Aztán megszületett az első és azt mondtam, hogy én ezt soha többé nem csinálom végig. Mivel látta, hogy több gyerek vállalása valószínűleg a család boldogságába és így talán a családba kerülne, egyetlen rossz szó nélkül elfogadta a döntésemet. Azóta is nagyon boldogok vagyunk a kisfiunkkal. Igaza van azoknak, akik szerint egy babát két embernek kell ugyanannyira akarni.
2019. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi eredetileg 3 gyereket terveztünk, de mivel több vetélésem is volt, kettő után úgy gondoltuk, hogy megállunk. Telt az idő, elhalványodtak a rossz emlékek, én készen álltam még egy babára, a férjem viszont nem szerette volna. Fél év múlva viszont ő vetette fel, hogy legyen, de addigra én bizonytalanodtam el a korom miatt. Újabb fél év telt el, mire mindketten akartuk. Így 5 és fél év korkülönbség lett a második és harmadik gyerkőc között, az eredetileg tervezett 2-3 év helyett.

Azt meg egyáltalán nem értem, hogy miért vetik a szemedre, hogy kettő volt a terv. Amikor az embernek nincs gyereke, van egy elképzelése a leendő családjáról, de igazából fogalma sincs arról, hogy mi vár rá. Ezért a valóság nagyon sokszor felülírja a terveket, akár pozitív, akár negatív irányba.

2019. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Pontosan úgy van, ahogy írod! Bennem sose volt nagy vágy, hogy legyen gyerekem. Mindig úgy gondoltam, hogy lesz gyerekem, mert gyerek “kell” és tesója is lesz, mert az is “kell”. És mióta teherbeestem a lányunkkal minden megváltozott. Imádom minden pillanatát. Amúgy valaki írta az eröltetést. Ilyesmiről szó sincsen. Mondtam Neki tegnap, hogy én még szeretnék gyereket, Ő meg mondta, hogy nem szeretne, de megbeszéltük, hogy erről egy darabig nem beszélünk, mert értelmetlen, máshogy gondolkozunk. Úgyhogy annyiba is hagytuk a témát.
2019. jan. 7. 10:55
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

Mindkettőnk akarata teljesült. Úgy gondolom, hogy egy gyermeket mindkét szülőnek akarnia kell, olyan nincs, hogy az egyik végül fejet hajt a másik akaratának. Legalábbis nálam nem férne bele.

Mi mindketten 2 gyereket terveztünk, majd eleinte én nem akartam, aztán a párom nem akart. Ez így nagyon sokáig váltakozott, aztán megegyeztünk tavaly tavasszal, ha év végéig terhes leszek, akkor lesz még egy picink, ha nem, akkor csak a nagy marad. Akartunk még egyet, egy időben, közösen és a nagy is hajtogatta, hogy szeretne. Végül összejött, most 39 hetes vagyok, és nem tervezünk többet. Fel is kell ám nevelni, és nem csak a most számít, hogy most épp belefér anyagilag, meg türelmileg.

Gondolj bele abba, hogy neadjisten a párod megbetegszik, és otthon kell maradnia, vagy valami más okból kiesik x jövedelem. Plusz ott van a másik része, te nem akarsz többet dolgozni, felnőtt társaságban lenni? Neked ennyi az életcélod, hogy még akarsz babát? Az én párom is meggondolta magát 1000x, én is, és végül közösen hoztunk döntést. Várj, lehet, hogy megváltozik a véleménye x év múlva, lehet, hogy nem, de addig ezzel a 2 picivel éld teljesen az életed, és ne a meg nem született babára várj.

2019. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó. Mint írtam dolgozom folyamatosan, a cégeink papírmunkáit én látom el. Mindennap járunk a gyerekekkel társaságba, meg is őrülnék itthon. Nyáron megszereztem a 2.diplomámat is. Még az első terhességemkor kezdtem és a második terhesség alatt fejeztem be. Én azt gondolom, hogy 40 évesen lehet karriert építeni, de gyereket csinálni már nem.
2019. jan. 9. 13:59
 17/17 anonim ***** válasza:

Mikor szóba került nálunk a gyerektéma, mind a ketten leírtuk egy papírra hány gyereket szeretnénk- mindketten 3-at írtunk. :) Aztán a második után a férjem egyszer azt mondta, hogy neki elég lesz kettő is.

MIkor 1éves lett a kisebbik, szóba került újra, hogy legyen-e harmadik vagy se, akkor már azt mondta, hogy próbáljuk meg, ha fél éven belül összejön, akkor legyen, ha nem ne erőltessük. 3 hét múlva már ott volt a + teszt a kezemben.

3 lett- de így kerek a világ nekünk.

Ti tudjátok, hogy mit bírtok egészségileg, anyagilag mindenhogy. Ahogy írod, jó helyre jönne a harmadik baba. Drukkolok!

Hátha a férjed egyszer meggondolja magát!

2019. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!