Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vágyom még gyerekre,...

Nem vágyom még gyerekre, változhat ez?

Figyelt kérdés
27 vagyok, az idő nagy ellenségem. Mindig úgy érzem elvagyok késve másokhoz képest. Házas vagyok, dolgozom, mellette másoddiplomát csinálok. Hogy fokozzam, gyermekpszichológus leszek. Úgy érzem ennyi idősen már vágynom kéne rá, de nem vágyom. Pedig mindig sok gyerekkel képzeltem el magam. És várom, hogy legyen gyerekem, de jelenleg csak azért, mert érdekelnek a fejlődési szakaszok és, mert elkésve érzem magam. A gondoskodás, az olthatatlan vágy az anyaságra nincs sehol. Tapasztalat érdekelne olyantól, aki érzett hasonlót.
2019. jan. 7. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Én, mint childfree, határozottan állítom: ha egyáltalán felmerül benned a kérdés, akkor igen, akarni fogsz. Aki nem akar gyereket, abban egy fél másodpercig sem merül fel, hogy kellene. Ráadásul gyerekpszichológus leszel. Ha agyonvernének, se tenném. Legalább 20 gyereked lesz.
2019. jan. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Nálam viszonylag gyorsan jött a váltás. 25 lettem mikor trombózisom lett és valahogy ez változtatta meg bennem a vágyat. Fél évre rá kezdtünk próbálkozni. Nem jött elsőre így majdnem 28 voltam mikor szültem.

Ha el tudod képzelni hogy valamikor lesznek gyerekeid akkor biztos eljön majd a vágy is. Valószínű most fontosabb a tanulás és a karrier és ezzel vagy elfoglalva. Egyébként nem vagy elkésve egyáltalán.

2019. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam soha nem változott. Nem akartam gyereket és nem bántam meg, nem hiányzott
2019. jan. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Házas vagy, dolgozol, tanulsz, 27 éves vagy. Miért lennél elkésve? Csak azért mert nincs még három gyereked mint a többség kisebbségnek ilyenkor, már el vagy késve? Dehogy vagy. Felelősen megalapozod a baba érkezését, ez a normális.

A kérdés már megfogalmazódott benned, tehát csak foglalkoztat a dolog. Idővel majd "beérik" majd a vágy, de ha nem akkor is mi lesz? Semmi az ég világon. Nem elvárás hogy szülj, csak legyél boldog és harmonikus. Na másoknak akarj megfelelni, csak lazán!

2019. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!