Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most honnan tudjam, hogy...

Most honnan tudjam, hogy valójában hogy is érzek igazán a testvér-kérdésben?

Figyelt kérdés

A kérdés fura,de tényleg tanácstalan vagyok.

Van egy 13 hónapos kislányom.


Mikor ő még nem volt, mindig is nagy családról álmodoztam, de ha erre nem ad a sors lehetőséget (pl anyagiak), akkor legalább annyit,hogy legyen egy testvére.

Mióta megszületett, az első 6 hónapban végig újra várandós akartam lennei.Aztán jöttek a nehezebb időszakok,és kb megint elment 6 hónap,hogy kategorikusan mondtam,hogy nem szeretnék több gyereket, mert úgy érzem egy gyermek az,akivel még elboldogulok felelősség és törődés szempontjából...néha nagyon nehéz vele, pedig még kicsi...

De kb egy hónapja,minden nap mást gondolok.Egyik nap majd megveszek azért,hogy újra várandós legyek és együtt várjuk a kis jövevényt, aztán másnap meg megint fogadkozok,hogy nem szeretnék mégegy gyereket, mert éppen mondjuk aznap nagyon hisztis a lányom.


De akkor most honnan tudjam, hogy mik a valós érzéseim? És honnan tudjam, hogy elboldogulnék-e még egy gyermekkel?

Hogy lehet jó döntést hozni?


2010. jún. 29. 13:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne arra koncentrálj, hogy milyen nehéz, mert akkor sose vállalsz még egy gyereket.

Biztos, hogy lesznek nehezebb napok két kicsivel (nekem is vannak) de enélkül nincsen.

2010. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a kis korkülönbséges anyuka vagyok. Szerintem felesleges azon vívódnod, hogy el fogsz-e bírni velük. El kell, hogy bírj velük, és kész. Mese nincs, a Tieid és úgy is imádod őket, minden fáradságot megérnek. Legalább is én így gondolok rájuk. Persze, van, hogy már úgy érzem belepurcanok, aztán eltelik két perc és ugyan olyan elszántsággal, csupa szeretettel nevelem őket.
2010. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pillanatnyilag 22 hetes kismama vagyok és van egy "nagy" 17 hónapos fiam.

3 hónapos koráig hasfájós volt aztán jött a foga és 14 hónapos korától alussza végig az éjszakákat, de mégis vállaltuk a picit, mert úgy érzem kell egy kistestvér kis korkülönbséggel.

Volt már olyan napom is, hogy úgy éreztem mit csinálok majd két kisgyerekkel... remélem meg fogjuk tudni oldani.

2010. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!