Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek megléte nélkül 40...

3 gyerek megléte nélkül 40 éves kor alatt kérhetek-e sterilizálást arra hivatkozva, hogy a férjemnek a gyerek életminőségét feltehetően károsító, örökletes genetikai betegsége van?

Figyelt kérdés
Én biztos hogy mástól nem akarok gyereket, szóval nem fogom magam soha meggondolni. Vagy ebben az esetben ő kérhet-e sterilizálást? (De bevallom lelkiekben így is nagyon nehéz, és félek mégjobban elmélyítené az önmarcangolásba, ha őt "kellene" sterilizálni. Hozzáteszem nem "erőszakolna" rám semmit, én döntöttem így Nincs még gyermekünk, még vitatottak a lehetőségek, hogy miképpen legyen, legyen-e egyáltalán.

2019. jan. 13. 14:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem, csak ha te lennél beteg.
2019. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ennek alapján minden 18. évét betöltött cselekvöképes nö kérheti a sterilizációt!

2019. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
A 18 éves törvényt eltörölték.
2019. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
#2 sajnos változott 2014. márciusától: 40 év vagy 3 gyerek a feltétel.
2019. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

Meg lehet próbálni, de szerintem elutasítanak azzal, hogy csak ő kérheti.

Ajánlanám a külföldi lehetőségeket felmérni, pl. Szlovákiát.

2019. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es vagyok, ezt nem tudtam, sajnálom!
2019. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem vagyok biztos benne, hogy engednék. Tiszta agyrém.... Azt simán megtehetnénk, hogy beteg gyermeket nemzzünk, de azt nem engedi a törvény, hogy minden további nélkül döntsek a saját nemzőképességem felett. Így is borzasztó elkeserítő a helyzet....és még ez is. :(
2019. jan. 13. 15:37
 8/29 piroska és a farkas ***** válasza:
97%
Kérdező, ez biztos nagyon fàjó helyzet, de esetleg ez a betegség embrionàlis korban nem szűrhető? Gondolok itt mesterséges megtermékenyítésre, ahol csak egészsêges embriót ültetnének be.
2019. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Egyenlőre párom genetikai profilja még nincs meg, szóval nem tudjuk azt sem, hogy milyen öröklődésű, monogénes-e, lehet-e az illető tünetmentes hordozó, és hogy etikus-e egyáltalán egy életminőséget befolyásoló betegség esetében játszani a majdani unokák egészségével. Gondolkodtam ebben a preimplant szűrésben is. De most annyira el vagyok keseredve. Nem tudom, egyáltalán akarunk-e így gyereket, mert nem tudjuk milyen gyors és milyen fokú lesz a leépülés. Néhány betegség között lehet "választani". Izomdisztrófia/myopátia, ezeknek valamelyik előforduló válatozata....

Egyébként most "indult be" az életünk, idénre terveztük, hogy elkezdhetnénk próbálkozni. Most nem tudom mi lesz. :(

2019. jan. 13. 17:13
 10/29 A kérdező kommentje:
Dühös és nagyon elkeseredett vagyok egyszerre.
2019. jan. 13. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!