Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha lenne egy örökletes betegsé...

Ha lenne egy örökletes betegségetek egyikőtöknek (cukorbetegség pl. ), és a másik felhozná a spermadonort, egyértelműen igen belemennél, vagy nem? Esetleg megfontolnád?

Figyelt kérdés
,
2018. dec. 31. 17:40
1 2
 1/14 anonim válasza:
33%
Honnan tudni, hogy a spermadonor makkegészséges?
2018. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Van ilyen betegségem.

Nem. Soha.

Szerintem gyermeket vállalni annak tudatában kell, hogy bármi megtörténhet. Bármilyen lehet a kicsi. Attól még miénk, enyém, szeretem és legjobb tudásom szerint készítem fel az önálló életre.

2018. dec. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Bárkiben lehet olyan örökletes betegség, ami rajta vagy akár több generáción keresztül nem jött elő, aztán a gyereken előjön.
2018. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
"Páromnak (32/F) cukros lett, már gyógyszert kell szednie. Anyukája is cukros, annyira súlyos, hogy majdnem levágták az egyik végtagját ☹ A párom eléggé sokat dolgozik, rengeteget stresszel és elég sok adósága is van, ezért nem tud a pénz miatt váltani munkahelyet. Amikor ma megtudta, hogy a az előző féléves eredményhez képest még rosszabb lett a cukorszintje és már gyógyszert is kell szednie, teljesen kiakadt. Hogy őt nem érdekli, így gyereket se akar, elege van, telezabálja vagy kiugrik a kamion elé. "
2018. dec. 31. 17:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez idézet, nem én velem történt. Csak példa.
2018. dec. 31. 17:45
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Hat, azert hamarabb emlitettem volna egy Turner v Down syndromat, mint a DMt, mint orokletes betegseget...
2018. dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hollófernyiges ***** válasza:
48%
Ha már mesterséges megtermékenytés, akkor lehet saját spermával is, aztán beültetés előtt lehet genetikai tesztet végeztetni.
2018. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Egyértelműen nem mennék bele. Meg se fontolnám. Legalábbis ilyen cukorbetegség-szintű problémánál. Az magától is bármikor előfordulhatna, ha mindketten teljesen egészségesek vagyunk, akkor is. Spermadonorhoz legfeljebb akkor fordulnék, ha nem lenne párom, akitől gyereket szülhetek, és inkább vállalom az egyedülálló anyaságot. De nekem nem csak maga a gyerek léte a fontos a házasságunkban, hanem az is, hogy ez a gyerek a páromé legyen. Biológiailag is, nem csak lelkileg. Pont emiatt örökbe sem fogadnék, ha mondjuk rólam derülne ki az, hogy nem szülhetek vmi miatt.
2018. dec. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

Uristen, gyogyszert kell szednie a cukrara...uristen.

Elarulom, az nem orokletes. Az 1es tipusu az, nem a 2es. Sot, igazabol csak a hajlam az. Az, h az anyjanak majdnem levagtak a labat, annak jo sok oka lehet a betegsegevel kapcsolatban....egy teleregenyt irhatnek. Vagy atkuldom a szakdogam.

Nekem fateromnak femoralis dual amputacioja volt, en meg sem szedek cukorgyogyszert sem. Pedig o 1es tipusi volt, mar szuletesetol...

2018. dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Utolsóhoz +1 kommentár: a 4. hozzászólásra reagálva, az említett férfival már csak azért sem vállalnék gyereket, mert rengeteg adóssága van, és ilyen hisztirohamokkal kezeli a problémákat.
2018. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!