Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korig maradtál...

Hány éves korig maradtál otthon a gyerekeiddel? Miért pont addig?

Figyelt kérdés

2019. jan. 13. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Egy gyerekem van. 3 eves koraig maradtam vele otthol mert nem akartam hogy bolcsibe keruljon itt nagyon igenytelen a bolcsode, nagyszulok dolgoznak es nem tudott volna senki ra vigyazni raadasul lepasszolni sem akartam mert a ferjemmel mar a babavaraskor megbeszeltuk hogy amig nem megy oviba addig en tanitsam es en gondoskodjak rola. Szivesen mentem volna dolgozni de anyagilag jol allunk, nem rudtam volna es nem is szerettem volna. Azota ovis es minden megy ahogyan eddig
2019. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
21 hónaposan ment bölcsibe, én még 5 hónapot itthon voltam utána. Akkor nyitott a bölcsi, eredetileg pár hónappal korábban ment volna, mert szerintünk 1,5 éves legkésöbb jó ha bölcsibe kerül. Szuperül ment minden.
2019. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
2 eves koráig. Mert apuka meg a szülés előtt lelépett és egyedülálló anyaként gyesből nem éltünk volna meg.
2019. jan. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Amíg oviba nem ment. Egyéni vállalkozóként itthonról dolgozom, és meg tudtam oldani a munkát úgy, hogy ne kelljen bölcsibe adnom a lányomat. Nemrég született kistesó, nála is így lesz.
2019. jan. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Közel 5 évig voltam otthon, mert tesó is született közben, a kicsi pont 2 evesen ment bölcsibe, én meg utána egyből dolgozni.
2019. jan. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5 evesen.
2019. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

4 gyermekem van. Az első kettő között pontosan 2 év van, így nem mentem vissza kettejük között dolgozni, a nagyobb 4 évesen ment oviba (mivel otthon voltam úgyis).

A harmadik gyerkőc, bár korábbra terveztük, de 4 évre a második után jött, így a második gyerkőc 2 évesen ment családi napközibe (felénk nincs állami bölcsi , csak a köv városban -éves előre bejelentkezős listával..:-/ ) , majd oviba 3 évesen, én közben dolgoztam.

Várandós lettem a harmadik babával, aug ban született, júniusig dolgoztam.

A negyedik gyerkőc pedig (igazából meglepetés baba -spirál mellett lett) ismét 2 évre rá született.

Ő is 2 évesen ment családi napközibe, de én már csak részmunkában tudok dolgozni, ami anyagilag nagyon kevés, de nem tudom a logisztikát megoldani 8-9 órás meló mellett .

Az első gyermek és a harmadik csak 4 évesen kezdte az ovit, de amúgy is otthon voltam a kisebbekkel. Semmi hátrányuk nem származott belőle.

A második és negyedik pedig már bölcsisek is voltak ugye, de ők vhogy sokkal önállóbbak is lettek, de természetükből adódik ez inkább, mai napig sokkal jobban feltalálják magukat, sokkal több mindent lehet rájuk bízni, mint a másikkét gyerekemre.

(Pedig már nagyok, 12,10,6 és 4 évesek)

2019. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tubarózsa ***** válasza:
36%

Szia!

Most 16hónapos a fiam. 9,5hónapos kora óta dolgozom 4órás részmunka időbe. (Februártól 6órás leszek). Egyrészt jól a +pénz, albérletbe lakunk, de költözni akarunk kell a pénz rá, van hitel is bár nem vészes. Max gyed mellett átlag 100-120e igy a plusz bevétel, nem mindegy mennyi marad hóvégén és az is jó hogy a váratlan kiadásokra is marad. Pl novemberbe kellett téli gumi+felni a kocsira cca 70e volt. Másrészt magam miatt mentem vissza. Szeretem a fiamat, de nekem ez a itthon lét nagyon rossz volt. Bezárva a lakásba, szopi, peluscsere, háztartás 0-24be. Persze sétálni mentünk, de nem élveztem amolyan kötelező feladat. Reggel miután férjem elment melozni szabályosan sirtam, hogy ő mehet emberek közt van stb én meg bezárva....harmadrész és most kicsit ellent mondok magamnak. Attól független h rosszul éltem meg az első párhonapot nincs kizárva a teso. Még nem döntöttem el 51%nem 49%igen. De azt tudtam/tudom ha lesz még gyerekem nem akarok nagy korkülönbséget ill nem akartam itthon lenni 4-5évet. Ha lesz ak tesónál is legkésöbb 1éves kora körül vissza fogok menni dolgozni és terhesen is addig amig birok és lehet. Fiammal probléma mentes terhességem volt igy a 30.hétig dolgoztam. (Utána szabadnapok, éves szabadság majd csed. Tp -n nem voltam.) A munkámról: buszsöför vagyok menetrendszerinti buszon. A 4órás műszak nekem nem ugy van h pl h-p 8-12ig, hanem egy nap 12+ ora igy havi szinten 4-6napot dolgozok, 6órásba ez 8-10nap lesz max. Ezért a gyerek nem jár bölcsibe, hanem ilyenkor javarészt anyuval van, mert ő minden honap 25.e körül megkapja a beosztást a köv hónapra amikor szabadnapos azokon a napokon megyek én. Anyu is 12be van igy csak 12-16napot dolgozik. +van szabija neki is, nekem is. Én szólók fönöknek mikor tudok menni és úgy ír be. A férjemet meg ahogy szükség van rá igy sokszor van hogy egy napon dolgozunk (kollégák vagyunk). A gyerkőc szeret nagyival lenni, ilyenkor mennek dédiékhez is ottvan udvar, meg kutyus lehet sokat játszani kint. Ill anyukám is szivesen van az unokájával, nem teher neki egyáltalán, boldogan vigyázz rá amig dolgozom v esetleg dolgom van. Mi társasházba lakunk, nincs udvar ahova kimenjünk.

Őszintén szólva az érzéseimet, mit miért csinálok nem lehet pár mondatba leirni. Egy a lényeg nekünk igy megfelel az életünk és mindenki boldog. :)

2019. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tubarózsa ***** válasza:
48%
Elnézést, hogy hosszú lett és a hibákért is.
2019. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tubarózsa ***** válasza:
A 8as választ még értem miért lett lepontozva, még ha xarul is esik....de a 9es????
2019. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!