Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Aktil duo erzékenység?

Anyukák! Aktil duo erzékenység?

Figyelt kérdés

Kisfiam (2,5éves) 7 napig szedte az aktil duo nevű antibiotikumot felsőlègúti gyulladas miatt.

A 7. Napon mikor az utsót kapta, kijöttek rajta ilyen kicsi piros kiütések. Azonbal vittem vissza a dokihoz aki kizarta az érzékenységet és vírusos kiütésnek nevezte, antihisztamint valamint kalciumot irt fel amit azóta szedünk. Ma csunyabb lett felhivtam a dokit azt mondta nem baj ez vírusos kiutes adjam tovabb a lordestint es el fog szepen múlni. Tehát! Létrzik hogy egy hét múlva jön ki az allergia a gyereken?

Elvittuk maganrendeleses bőrgyogyaszhoz. Ő mar azt mondta lehet erzekenyseg. Most mi lehet az igazsag? Egy honap mulva viszem vervetelre. Tapasztalatokra lennèk kivancsi. Járt valaki így és bebizonyosodott az erzèkenység? Egyik doki ezt a masik azt mondja. Össze vagyok zavarodva...



2019. jan. 15. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Fiam érzékeny rá.

Kb 3 évesen kapta az Aktil Duo-t.

Az első szedés után már jelentkeztek pöttyök, vissza vittem dokihoz, abbahagytuk, el is múlt. Kaptunk más gyógyszert, és bekerült a kiskönyvbe, hogy az Aktil Duo valamelyik összetevőjére érzékeny.


Ha 7 napig szedte, és csak azután jött ki rajta, az nem hiszem, hogy gyógyszer érzékenység.

2019. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én vagyok rá érzékeny, a gyerekeim szerencsére nem. Nálam ez az érzékenység igen durva hüvelygomba formájában mutatkozik meg. Nagyon kellemetlen, és bosszantó is, hogy nem elég, hogy beteg vagy, mellé kapsz egy másik betegséget is, amolyan nesze sánta, itt egy púp feeling.


Mondjuk sok antibiotikum tud ilyet okozni, de nálam egyedül az Aktil duo hozta csak elő. Úgyhogy nekem a háziorvosi kartonomban benne is van már, hogy érzékeny vagyok rá, és nem szedhetem.

2019. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. jan. 16. 20:46
 4/5 Sz.Szabi76 válasza:
Nem ajánlom senkinek, agyhártyagyulladást is okozhat.
2019. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedd óta szedem, ma csütörtökön piros kidudorodó foltok vannak a kezemen, fehér foltok( kb 0.5-1 cm átmérőjűek)a combom belső felén! Ma már be sem szedem!
2019. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!