Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiperérzékeny anyukák észrevet...

Hiperérzékeny anyukák észrevettetek csecsemőkorban is érzékenységre utaló jeleket? Vagy ez csak később jött elő?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9,5 hónapos, eléggé érzékeny a hangokra, amióta csak megszületett, sőt a pocakomban is ijedős volt. Másra nem. A tárgyak, részletgazdag dolgok sokkal érdekesebbek számára, mint maga a mozgás, az oda vezető út. Emiatt még mindig nem ül és csak kúszik (de teljesen egészséges). Mivel férjemmel grafikusok vagyunk, tehát valamennyire "művész lelkek", ezért gondolom, hogy ő is hasonló.

Mindenki azzal fáraszt, hogy a császáros babák ijedősek, mert bla bla bla. Ebben így kimondottan nem hiszek. Pocakomban is megijedt gyakran. :)


Csak próbálok az ijedősségére magyarázatot találni.


És érdekelnek a már nagyobb, hiperérzékeny gyerekek csecsemőkori érzékenységei. Köszi előre is.



2014. szept. 16. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A császáros dologgal nem értek egyet. A fiam császáros és egyáltalán nem ijedős. Sőt! Simán megnéz olyan mesét is, amiről azt gondolnám, hogy nem neki való még (pl. Scooby Doo). Még soha nem mondta, hogy félne valamitől. Nagyon vagány gyerek. Nem zavarta picinek sem a porszívó, vagy egyéb hangos gépek.

Viszont sógornőm attól is képes elsírni magát, ha valaki csúnyán néz rá. Nagyon érzékeny nő, sosem konfrontálódik, retteg a vihartól, képes egész éjszaka sírni, ha dörög az ég. Egy fia és egy lánya van. A fia mindig is csendes gyerek volt, már 8 éves, de sírva fakad, ha eltalálja egy labda focizás közben. A lánya is hasonló, 1 éves koráig szó szerint sírva fakadt azon, ha ránézett valaki. Most pedig olyanokon sír, mint pl nemrég megkérdeztem, hogy mivel kente be a haját, mert nagyon fénylik (gondolom testápolóval, mert szokott ilyet). Na ezen válasz helyett sírni kezdett. Én meg nem értettem mi rosszat mondtam. :)

Ha nem ijedősek, de nagyon érzékeny gyerekek, pont mint az anyukájuk.

2014. szept. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!