Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hány gyermeket szeretett...

Ki hány gyermeket szeretett volna és végül mennyi lett?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, mennyire ragaszkodtatok az elképzelt számhoz. Nekem még nincs gyermekem, de 3-at szeretnék, anyósom mindig azt hajtogassa egy szülés után meg fogom gondolni.

2019. jan. 17. 09:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

2-et szerettem volna, de lehet megállunk egynél úgy néz ki.

Nagyon nehéz volt a babakorszak, most már élvezem dackorszak ellenére is, de extrán nem alvós éjjel 10x is felkelő babám volt 2 évig, és sokszor vallatni lehetett volna a nem alvással, kimerültséggel.

Nem tudom hogy valaha újra kezdeném -e ezt, még ha nem is biztos hogy a második is ilyen rossz alvó lenne-e.

Plusz a mostani lakásba se férnénk -e, hitelbe kéne vernünk magunkat..

És nagyon jól érezzük magunkat így 3-an, tökéletes személyisége van a kisfiamnak, nem tudom tudnék -e szeretni még egyszer így.

Az az egy biztos kis körkülönbség nálunk nem lesz.

2019. jan. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Kettőt terveztünk előzetesen, most született meg a második, ennyi marad. Volt szó róla még mikor próbálkoztunk a másodikkal, hogy majd talán lehetne harmadik is, de sajnos mindkét terhesség vége problémás volt, ugyanazok a gondok kerültek elő, tehát ismétlődő, és így nagyon stresszes volt mindkettőnknek a dolog, ezért a harmadik baba ötletét elengedtük, jobb a békesség alapon.
2019. jan. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kettőt terveztünk, kettő van, egy fiú egy lány, viszont nem kevés korkülönbség van közöttük, 6 év. Néha szóba jön a harmadik, szóval teljesen nem zárkózunk el előle.
2019. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A férjem 4-et akart, én 2-t, kiegyeztünk 3-ban. Fenntartottam magamnak a vétőjogot, hogy ha nagyon nem boldogulunk az elsővel sem, akkor megállunk. 3 van. :)
2019. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2 gyereket szerettem volna, de sajnos csak egy lett.
2019. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel azt beszéltük, hogy először erre az egyre koncentrálunk, mert nem ismerjük a terepet, aztán meglátjuk. Hát az első szülés elég "neccesre" sikerült, én maradtam a kórházban még pár hétre és ő vitte haza a babát, majd anyám hónapokig átjárt az egészségi állapotom miatt és hát ők se csípik egymást (bár lenyelik, de vágni lehet), közben meg úgy éreztem emiatt, hogy totál megbuktam anyaként, de még felnőtt nőként is... Szóval utána úgy voltunk, hogy na akkor ennyi, neki örülünk. De aztán lassan csak kikupálódtam, és mivel mindkettőnknek van testvére, akikkel jó a kapcsolatunk, így a dackorszak tetőzése után :), azért elkezdtem járni orvostól orvosig, hogy milyen kockázatos lenne szerintük, csak úgy, elméleti síkon... szóval azon kaptam magam, hogy ha 8-ból 7 zöld utat adott, akkor talán nem annyira rossz ötlet, és igazából megőrülnék azzal élni, hogy mi lett volna ha... A férjem erre még fél évig gondolkodott, ami szintén őrület volt, de nem mertem nyaggatni se, csak kértem, hogy azért x éves koromig adjon valami igen vagy nem választ. Aztán rábólintott, belevágtunk, majdnem 4 év lett végül köztük, és bár végigrettegtem, ezúttal semmi gikszer nem volt. Kivéve talán, hogy a második extra nemalvós lett vagy 2-3 éves koráig, ami újra megviselte házasságunk, egészségünk. De ez a korszak is elmúlt. Sokáig bennem volt, hogy szeretnék harmadikat, de az eszem tudja, hogy sok szempont szerint (kor, egészségi és idegi teherbírás, négyzetméter, kezeim száma és hasonlók) elég nagy hülyeség lenne, na meg tudom azt is, hogy a férjem nyilatkozata szerint neki bőven elég ennyi, meg ne kísértsük a sorsot, úgyhogy lassan már múlik, megszokom vagy leszokom a gondolatról és nem számolgatok tovább... És persze közben nagyon hálás vagyok ezért a két szép, egészséges kettőért, és hogy még egy kupacban vagyunk szeretetben.
2019. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Először hármat. Majd megszületett az első. Maga a terhesség vége is problémás lett, toxémia miatt, de az utána következő baba időszak az rettenetes volt. Szülés utáni depresszió.

Nem akartam több babát. Eltelt 6-6,5 év mire azt mondtam benne vagyok még egy babában. Na ennek a terhességnek is ugyanúgy toxémia a vége, csak már jött hozzá is kis terhességi cukor, 2x1 hét kórház. Jobban megvisel mint az első. Pláne így, hogy otthon van a nagyon anyás 7 éves lányom.

De lassan vége, már 39 hetes vagyok. Minden bent töltött percet megér, csak egészséges legyen.

Férjemmel megbeszéltük, megállunk itt. 1 lány és 1 fiú, így lesz tökéletes a családunk.😊

2019. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Férjem 1-et szeretett volna, én 3-at, kiegyeztünk 2-ben, de másodjára ikreink lettek, így mégiscsak 3 gyerekünk lett :)
2019. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Négyet szerettem volna, a férjem kettőt, és három van, nem lesz több. :)
2019. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

2 gyereket terveztünk, egy hét mulva meg is születik a második.

Sokáig nem akartunk másodikat, aztán tavaly tavasszal eldöntöttük, hogy jöhet. Meg is fogant, és nem tervezünk többet. Ez a terhesseg nagyon nehéz volt végig, megviselt, már számolom vissza a napokat, hogy kinn legyen.

2019. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!