Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első babánkat várjuk és úgy...

Első babánkat várjuk és úgy érzem semmit sem tudok! Félidőhöz közeledve megijedtem! Ti is voltatok igy?

Figyelt kérdés
Szeretnék olvasni róla, hogy képben legyek, tudom neten rengeteg blog van, de elolvasok egyet aztán tovább megyek az meg teljesen az ellenkezőjét irja! Tudtok vmilyen jó könyvet,amit érdemes megvenni?
2019. jan. 17. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szilágyi Diána: Babázz lazán!
2019. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen nincs.

A babák nem gépek, nincs hozzájuk általános használati útmutató.


Máshogy fejlődnek, máshogy viselkednek, más nyugtatja meg őket.


Olvashatsz sokat, de ne vedd készpénznek egyiket sem. Lehet, hogy a te babád tök más lesz, lehet, hogy valamit majd tudsz nála alkalmazni.


A pelenkázást megmutatják majd a kórházban, az etetésben is segítenek, a többi majd jön magától, vagy idővel belerázódsz.

2019. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű az egész, ne aggódj, én vettem könyvet, de kb. felesleges volt, a babadoktor videókból van néhány jó, fürdés, büfiztetés azokat nézd meg.
2019. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem volt amit de 10 éve csecsemőkkel dolgoztam.

Ne aggódj jön majd magától, az állatok is ösztönösen, könyv nélkül látják el a kölykeiket.

Nézzél esetleg a Youtube- on videókat. Azt meg nem tudom mennyire vagy modern, de én inkább külföldi oldalakat javaslok, a magyar szokások, rendszer nagyon el van maradva ebben is. Pl. hozzátáplálás.

2019. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a harmadikat várom, de ERRŐL a babáról semmit sem tudok én sem. Tényleg. Vannak alap dolgok, amiben nyilván rutinos vagyok, másban pedig én is nulláról kezdem majd a tanulást.


Első baba előtt a legfontosabb, hogy ne várd el magadtól, hogy mindent tudj, hogy mindenre ráérezz, hanem fogadd el, hogy néha a saját és a babád könnyi árán fogsz RÁJÖNNI a megoldásokra. Védőnőtől, orvostól, megbízható jószándékú és veled telejsen azonos nevelési elveket valló ismerőstől nyilván lehet tanácsot kérni, de mndig te válaszd meg, hogy kitől kérsz tanácsot, ,aki kéretlenül ad, meg se hallgasd, ha sok-sok sírást meg akarsz spórolni magadnak.


Szabad hibázni anyaként. Szabad elsőre rosszul feladni a pelust, szerencsétlenkedni egy kicsit a szoptatással, bizonytalannak lenni füredetésnél, a hozzátáplálásnál szabad kudarcot vallani nap mint napé. Ezeken nagyon könnyű túllépni, ha engedélyezed magadnak őket, és garantálomk, hogy a babád is megengedi, hogy első gyereknél első gyerekes anyaként tedd, ami csak tőled telik.

De ha mások tanácsaira hallgatsz, csak összezavarodsz. Nem fogsz két egyforma tapasztalatot, két egyforma tanácsot hallani még a saját családod nőtagjaitól sem.

2019. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Két dologban érdemes előre felkészülni. Szoptatás és elsősegély.

A többivel kapcsolatban hallgass az ösztönödre és a babád reakciójára.

Mindenki szereti megosztani a véleményét a gyerekneveléssel kapcsolatban, és mindenki meg van győződve róla, hogy az a jó. Szóval válogasd ki ezekből a számotokra megfelelő tanácsokat.

2019. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is első babámat várom. Sok mindent olvasok, hallok. Kapok kért meg kéretlen tanácsot is. Én úgy állok a dologhoz, hogy mindent és mindenkit meghallgatok, összegyűjtöm az infókat, legyenek akár teljesen ellentétesek is, de nem veszek semmit készpénznek. Bízom az ösztöneimben, hogy amikor majd oda jutunk, a sok felkínált lehetőségből ösztönösen tudni fogom, mi a jó a babámnak.
2019. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!