Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem anyira ki vagyok akadva és muszály ki adnom magamból.

33 hetes terhes vagyok magyon sok mindent kaptunk a sogoroméktól ( kiságy , matrac , ruhák , pléd , textil pelenka , játékok , babakocsi stb...) erösködtek hogy ne vegyünk semmit mert már nekik nem kell semmi ( 2 gyerek van már ) mai nap bejelentették hogy megint gyerek lesz ..és mindent vissza kell adni...bár az egyik azt mondja hogy megtartják a másik azt hogy nem..de a vége ugyis az lesz hogy megtartják ( a családiért meg az adókedvezményért mindent , sajnos ők ilyenek )most költöztünk minden férre tett pénz elment erre a sz○ros költözésre persze meg lesz minden mire megszületik a fiam ( NEM SEGÍTSÉGET KÉRTEM ) Ti vissza adnátok mindent amit adtak ( többnyire használt ) hogy ne legyen belőle vitta....


2019. jan. 18. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen visszaadnám, csak kölcsönbe kaptad, nyilván dühítő a helyzet, de időd bőven van rá, hogy mindent megvegyél és viszonylag olcsón is ki lehet hozni a kelengyét.
2019. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Vissza, igen. Még, ha vélemény meg is lenne róluk...
2019. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 szlory ***** válasza:
97%

Ez nyilván egy kellemetlen szituáció minden résztvevő számára. De szerintem ha ezt félretesszük, én visszaadnék mindent. VISZONT. Beszéljétek ezt meg értelmesen, ne maradjon elásva, hogy a viszonyt (tovább?) rombolja a felek között.


Pl. nekik a gyerek később jön. Nektek most hirtelen se idő, se pénz nem igazán van a kapkodásra. Akkor mi lehet egy mindkét fél számára egyenlő terhelés? Mondjuk az, hogy "visszaadjuk, de nem most, hanem ahogy beszereztük a magunkét helyette - nyilván legkésőbb X héttel a szülésetek előtt")


Meg lehet ezt oldani, és ahogy látom a sztorit, emlékeztetlek: nem olyan rosszak a sógorék. csak nem elég nagyvonalúak. ha mindent megkaptatok "ajándékba", akkor igenis segítőkészek voltak, kb. önzetlenül. most, hogy minden cuccukat visszakérik, ez még nem lesz önzés, talán nem is azonnal kérik vissza. amúgy csak a kiságy-matrac-babakocsi hármast látom olyannak, amit nehezebb beszerezni, a többit akár azonnal visszaadnám. A babakocsiról meg annyit, hogy azt nem érdemes kapni. mindenki szívjon saját maga vele. elsőre kevesen választanak igazán megfelelőt maguknak. ajándékba kapni ilyet meg szinte lehetetlen. :)


fel a fejjel, beszéljétek meg, ne maradjon tüske, most más és szebb dolgokat kell csinálnod, nem csak magad miatt!

2019. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Vissza majd, de nem azonnal. Mondd meg, hogy mindent már nem tudsz és szeretnél kapkodva beszerezni, de mire eljön az ideje mindent visszaadtok.

Mire odaértek babakocsiból pl. már lehet, hogy nektek elég lesz a sport, az nem drága. Kiságy sem annyira húzós, használtan is tudsz szerezni. Ruhákat simán végig tudjátok lépkedni kb fél év korkülönbséggel. A játékot meg a textilpelenkát meg ki nem sz...ja le, az addigra úgyis gyűlik majd. Meg ki tudja még velük is mi lesz addig... Szóval én nem pánikolnék.

2019. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Visszaadnam igen. Még két hónapod van majdnem tehát el lehet osztani azt a pár dolgot. Én IKEAs kisagyat matracot és ágyneműt és törölközőt, textilpelust vettem. Töredéke a bababoltosnak.

Szerintem ez nem az a szitu amikor csak a Brendonos ágy lehet a jo stb. Az újszülött eleinte csak alszik, ruha és egy nyugodt hely kell neki, meg pelus. Szóval szép apránként be lehet szerezni mindent.

Műanyag kádat állvánnyal meg használtan vettem.

Babakocsival mi a helyzet azt is tőlük kaptatok? Talán az az ami huzosabb hiszen használtan se 5 ezer ft.

2019. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Naná, h visszaadnam, hisz az ovuke!!


Szerintem fel evet meg tuti hasznalhatjatok a cuccokat, a kisagy lehet egyedul problemas, a ruhakat meg a tobbit, ahogy no a babad, szepen adod vissza, beszeld ezt meg igy veluk.

2019. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat látom a babakocsi is. Az az egy talán amit megkernem hogy az elején hagy hasznalhassam. A baba olyan 4-5 hónapos kora után úgyis utalja majd a mozest (ha 3 in 1 babakocsiról van szó) és csak macera lesz pakolaszni. Utána meg elég lesz egy jobb fajta vizszintesig dönthető sportkocsit venned
2019. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg hogy vissza kell adnom mert elsem akartam én hozni öket...csak ők erősködtek meg a párom és az anyósék szó szerint le lettem ..... hogy én minek akarok venni amikor ott van nekik nem kell már meg ők is úgy adták oda hogy nekik nem kell többet..

M1 megint igazam volt ... mert amikor meg akartam venni mindent nem.engedte egyik se

2019. jan. 18. 13:37
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, miért ok döntik el mit veszel és mit nem a kisbabádnak?

Akkor jó is hogy mindent vissza kell adnod, mert így vehetsz olyat amilyet te szeretnél :)

De állj a sarkadra, mert bele lehet bolondulni ha kisbaba mellett is osztják majd az észt neked hogy szerintük mit vegyél mit ne, hova vidd hova ne a babát /gyereket és stb stb a végtelenségig.

Ne hagyd hogy mindent jobban tudjanak nálad!! Te babád gyereked és életed :)

Hajrá!!

2019. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

"Nem engedték..?"

"Le lettél bszva?"


Hány éves vagy, hogy ilyeneket lehet veled csinálni???


Visszaadnék mindent. Eleve el sem fogadtam volna, ha én nem akarom. Mert nem mások döntenek helyettem.

2019. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!