Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakásfelújítás kisgyerekkel?...

Lakásfelújítás kisgyerekkel? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Két éve vettünk egy lakást, elég lepukkant állapotban, de akkor erre futotta. Mostanra összeszedtük a kellő pénzt-megvettünk mindent-itt vannak az új ajtók, ablakok, radiátorok, parketta, járólap,festékek, villanykapcsolók, jövő hétre le van szervezve minden szakember, a szabadságot ehhez vettük ki.

A mamával le volt egyeztetve, hogy jövő héten nála lesz a 4 éves lányunk. De ma lemondta az egészet, mert "mégsem ér rá". Azt is próbáltam vele lebeszélni, hogy napközben lehessen ott a gyerek, és este elhozzuk, majd valahogy megoldjuk az alvást, de ezt sem akarja.

Ti hogy csinálnátok? Toljuk el az egészet, ha már lesz ovi?-de nem tudom kapunk e újra szakembert, mert így is van akivel már hónapokkal korábban le kellett egyeztetni. Vágjunk bele, valahogy majd csak kibírja a gyerek?

Bőgni tudnék :(


2018. aug. 8. 21:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlen, de szerintem egy 4 éves simán bírja. Anno hasonló korú voltam mikor az én szüleim is csaptak egy nagyobb felújítást. Én marhára élveztem a kupit, ami akkor volt :)

Elláttak egy rakás apró feladattal is, ami lefoglalt.

2018. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Részben elmégy vele valamerre, részben meg otthon vagy vele - ekkora gyereknek ez igencsak érdekes dolog, teljesen fölösleges ezen problémázni!
2018. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik lányom 4 és fél, a kicsi 6 hónapos volt, amikor költöztünk. Sokmindent akkor, rögtön meg kellett csinálni, még falbontás is volt: nem 1 hétig tartott, hanem hónapokig. Nem költöztettem el egyiket sem sehová, simán kibírták. Szerencsére nyár volt, ha nagyon zajos-koszos meló folyt éppen, akkor kimentünk az udvarra vagy elmentünk sétálni. Én úgysem tudtam volna mit csinálni, mert sem kőműves, sem semmilyen szerelő nem vagyok.
2018. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Én mindig élveztem gyerekként, amikor festés volt. Mi is újítottunk fel, a festő az egyik szobát csinálta, én meg a másikban szoptattam. Plusz volt még egy két évesem is, de nem volt gond.
2018. aug. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon kedves a mama, legközelebb én is így állnék hozzá ha szívesség kell ,vagy ő akarja látni a gyereket.

Szakembert magatokkal szembe lenne kiszúrás lemondani, muszáj lesz így belevágnod, szakik mellett nem kell őrszemet állni adj nekik kulcsot aztán dolgozzanak, ti meg minnél többet legyetek kint.

Esetleg egy olcsóbb panziót addig kivenni?

2018. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hetekig laktunk egy szobában öten házfelújításkor, az öcsém kétéves volt. Ki lehet bírni, ha muszáj.:-) Essetek rajta túl, ha le van már szervezve az egész. Esetleg nézz körül, nincs-e ügyeletes ovi, már az is segítség, ha reggel nyolctól négyig nincs láb alatt a kicsi. Mamának meg lúdtoll a fülébe, sose tennék ilyet a gyerekemmel meg az unokámmal.
2018. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Jha a zajoktol nem fél ellesz :) az eny÷m kimondottan élvezi hogy itt legyeskednek a szakik (bővítjük a házat). Viszont ő tulhallással küzd és emiatt nagyon érzékeny a zajokra. Így orulok hogy a hazban bent nem dolgoznak (egyelore) hozzaepites van. Igy sem alszik tul jol.

Lenyeg hq stramp kislany ne csinalj belole gpndot, gondolom te ehhez az egeszhez ugysem nagyon kellesz, jovoheten le is hul kicsit, szervezz kinti programokat. Majd a ferjed intezi amit kell.

2018. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi két éve újítgatjuk (mikor mit) 3 gyermekkel (1, 10, 12). Ki lehet bírni, bár néha én is a "falat kaparom" kínomban. Ha van szakember, ne várjatok, nagyon nehéz másikat szerezni. Sokan 1-2 évre előre be vannak táblázva.
2018. aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi is itt laktunk a 2 ovis gyerekkel, amikor felújítottuk. Egyedül csak 1 éjszakát töltöttek mamánál, amikor a fűtesrendszert csináltak októberben, és akkor 15 fok volt a házban. Engem a bordel jobban zavart mint a gyerek.
2018. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a biztató szavakat, aranyosak vagytok. :)


Egyenlőre nehezen tudom elképzelni ebben a gyereket, mert szétverik a konyhát, fürdőt is, szobákat is, játékait is be kell dobozolnom.-de lehet őt tényleg kevésbé zavarná, csak nem akarom hogy egész nap az legyen hogy ne menj oda, ne nyúlj hozzá.

2018. aug. 8. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!