Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan apuka aki minőségi...

Van olyan apuka aki minőségi időt tölt a babájával, nem kell noszogatni, vagy csak én képzelem hogy vannak ilyen apukák?

Figyelt kérdés

A lányunk lassan 7 hónapos, szinte mindig mindent én csináltam vele. A szopizás miatt az etetés érthető de a pelenkázás, játszás, mondókázás, vagy alap dolog öltöztetés, és most már eszik mást is de a kóstolgatás is rám hárul.

Nem teher!!! Imádom a lányom csak néha jól esne ha ő is foglalkozna vele/velünk. A kapcsolata jó a kicsivel szereti de napi fél órát tölt vele amikor nem facebookozik mellette és ha én mondom hogy vigyázzon rá mert takarítani v mosogatni kell nekem 30 perc után csak ül a gyerek mellett és netezik. Így volt már 1-2 óra is hogy vele volt de szerintem ez nem minőségi idő.. Arról nem is beszélve hogy hétköznap dolgozik megértem hogy fáradt és napi 40 perc elég neki. Viszont hétvégén sem más a helyzet. Mindig talál valami kifogást, a szülei 5 percre laknak tegnap fél napot ott volt mert vendégek jöttek és ő is átment beszélgetni. Én persze főztem takaritottam nem mentem.

Már egy ideje érik ez bennem de mikor szóvá teszem nem igazán érti miről beszélek. Ő dolgozik szerinte ez elég és a többi az én dolgom.

Nem is azt várnám hogy vezessen háztartást csak hogy néha segítsen be a gyerekkel kapcsolatban. Meg az hogy neki ez belülről jöjjön.

Ha fél napig nincs bent követeli a gyereket 2 puszi erejéig de ennyi.

Tanácstalan vagyok. Sajnos az ő családjában nulla szeretet nulla foglalkozás nem volt a gyerekkel de párom mindig mondta ő mást szeretne.

Mit tehetnék?

Köszi a válaszokat!

30 N



2019. jan. 20. 10:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#8 igazad van. Én a környezetemben csak ezt látom de itthon mindenkinek ez az elfogadott anyós meg a párom szerint hogy a nő neveli a gyereket a férfi dolgozik. Oké de 3 év múlva mi lesz mind2en dolgozunk akkor ki neveli a gyereket? Persze h én és mindent amit most csinálok munka mellett fogok tenni. Nem ez a baj hanem az hogy a gyerek így brutális anyas lesz de ha nincs más mit tehetnék!?, én imádom figyelni ahogy fejlődik napról napra de ezzel egyedül vagyok...

Az a baj hogy megmutattam próbáltam bevonni játékba meg az egész gyereknevelesbe de soha 1x nem altatta el nem bufizette. Mert az apja öt se.

Csak ha ő nem akarja nálunk is ez lesz mint ami az ő családjában volt..

2019. jan. 20. 12:10
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem a másik eset, ő az a pasi, akinek zsigerből jön. Amikor a fiúnkat hazavittük a kórházból, még megfogni is alig merte, de pár nap alatt belerázódott. Simán pelenkázott, cumisüvegből megetette, mikor már nem szopizott (őt sajnos csak 5 hónapos koráig sikerült szoptatni), vitte sétálni, fürdette. A lányunkat már az első perctől kezdve babusgatja, most is kirakóznak a másik szobában (már 2,5 éves). Segít a háztartásban, porszívóz, ablakot pucol, felmos, mosogat, kitereget, bármit megcsinál.

Viszont az öccse a másik véglet, sosem cserélt pelust, sőt 1,5 éves korukig nem is foglalkozott a gyerekeivel, pedig 3 is van. Mikor már önállóan jártak, na onnantól foglalkozott velük. Semmit sem segít a háztartásban, ő tipikusan az a pasi, aki elé le kell tenni az ételt az asztalra. Még életében nem porszívózott, de emellett anyagilag megteremt mindent, a sógornőm otthon van, nem kell dolgoznia (9, 6 és 4 évesek a gyerekek).

Pedig egy nevelést kaptak, ugyanazok a szüleik, mégis ennyire különböznek.

Ülj le a pároddal, mond el neki normálisan, hogy mi a gond, miben változzon egy picit, de ne dorgálóan. Ne várd, hogy máról holnapra gyökeresen megváltozik, de mint egy kisgyereket, vond be a baba körüli dolgokba.

2019. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Úgy bírom az ilyen beállítottságú embereket, mint itt is néhányan meg mint a kérdező férje is, hogy hát ő dolgozik, ő ezzel ki is vette a részét mindenből, a többi a nő dolga..... Az ilyennek szülne a büdös franc, az! Mi az hogy ő nem tud vele mit kezdeni?? A saját gyerekével? Meg hogy ő dolgozott és az is elég? Attól, hogy valaki anya lesz még nem lesz rabszolga, akinek kuss a neve, csak mert épp nem jár el dolgozni.. Aközött, hogy nem jár el dolgozni és nem dolgozik között óriási a különbség. A kérdező ugyanúgy dolgozik, csak ő 0-24-ben. Ugyanis egy kisgyerek egesz napos felügyeletet igényel. A pasik könnyen vannak, amikor lejár a 8 órás munkaidejük, szépen hazamennek, majd bevágódnak a kanapéra és jól kikérik maguknak, ha esetleg csak egy fűszálat is odébb kell tenniük. Mert kb most úgy írtak itt néhányan, mintha ez így lenne a normális. Attól hogy dolgozik még ugyanúgy kiveheti a részét az otthoni dolgokból, a gyereknevelésből meg főleg! Hisz az két ember dolga, nem csak a nőé.

Kerdező én a helyedben leültetném és elmondanám neki, hogy ez így nem mehet tovább, emberelje meg magát és álljon neki kivenni a részét a dolgokból, főleg a gyereknevelésből, mert ez így nem mehet tovább.

2019. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
26%
Ha engem az anyám azzal zaklatott volna bármikor, hogy "ugye játszotok?" úgy hozzávágtam volna valamit, hogy csak na
2019. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Számomra elfogadhatatlan az olyan “duma”, hogy a férfi nem tud mit kezdeni egy babával, vagy ő dolgozik, úgyhogy anyuka csináljon mindent.

Anyuka nem dolgozik? Dehogynem. 0-24-ben, heti 7 napot. Neki nincs pihenő, nincs szabadnap, nincs ebédszünet, mindig készenlétben kell lenni. Apuka ebben az esetben simán lusta és sz.rik az egészre.

Egy pár hetes babával is lehet mit kezdeni, lehet ringatni, fel lehet húzni a zenélő forgót stb.

Férjem az első naptól kezdve fürdeti a kislanyunkat, az az ő fix közös programjuk minden áldott nap.

A gyereket nem csak az anyuka vállalja, ez egy közös feladat, ahol mind a két félnek ki kell vennie a részét a dolgokból. ...és az, hogy az egyik fél dolgozik az nem elég.

2019. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%
Ja akkor már értem megcsinálta aztán cseszik az egészre... Mert,hogy náluk ez a szokás volt jelen. Közölném vele,hogy saját családot alapított velem és itt más a szokás ez nem a mama hotel,ahol a nőnek a konyhában és a gyerek mellett a helye és csönd legyen... Szívből sajnállak,de ilyennek nem,hogy nem szülnék gyereket,de kutyát se bíznék rá. 😕
2019. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szia. Teljesen megértelek, hasonló helyzetben vagyok, fiúnk 14 hónapos. Még én se találtam meg a megoldást, annit sikerült kihúznom a férjemből, hogy ő egyszerűen ahhoz van hozzászokva, hogy születése óta egész nap én rendezem a gyereket, mivel ő egész nap dolgozik, úgy érzi nem kell nekem a segítség, mert nem panaszkodok. Persze bármikor, ha megkérem vigyáz rá, de volt hogy én is arra lettem figyelmes, hogy a gyerek nyöszörög, ő meg a telefonját nyomkodja..ha van kedved beszélgetni, írj nyugodtan
2019. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egyetertek a 13-sal.

Sajnos en is ilyen cipoben jarok...

2019. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az enyém! :)

Mindig megbeszéljük, hogy kinek milyen dolga van a héten, ha nekem is akad, akkor Ő vigyáz a lányunkra. Rendszeresen hozni-vinni fog minket a bölcsibe, ha ráér és később engem a munkahelyre mivel tudja, mennyire körülményes lenne nekem a 20 hónaposunkkal. Bevásárol hazafelé jövet, jön velünk a gyerekorvoshoz, a védőnőhöz (szinte ő az egyetlen apuka mindig) és itthon is, amíg a dolgomat intézem, pik-pak kitakarít (ő tanított meg takarítani, nem vicc :D ) és van olyan, hogy sokszor megfőz illetve odakint is sokat tevékenykedik a kertben (1800m2). Esténként játszik vele, néha úgy érzem, unatkozom is, mikor itthon van, mert olyan jól elvannak, hogy nekem nincs dolgom :D Velem is rengeteget törődik. Fürdeni fürdik a lányunk maga én csak bekenem szappannal és letusolom gyorsan, enni is eszik már egy ideje önállóan.

Nekem teljesen jó dolgom van!

2019. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
73%

Sajnálom azokat az apákat, akik nem babáznak. Én semmi pénzért nem mondtam volna le erről. Fürdettem, pelenkáztam a srácainkat, amit csak lehetett, két okból:

1. Hát olyan cuki egy baba, meg kell zabálni őket. Mai napig szeretek kisgyermekekkel bajlódni, sógorék, tesóim, gyerekeivel :)

2. A feleségemet segítettem ezzel is, miért csak ő dolgozzon a babával, mert nagy mennyiségben azért elég melós foglalatosság.

(48F)

2019. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!