Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki beleszól abba,...

Mindenki beleszól abba, hogyan neveljen a gyerekem, mit tehetnék még, költözzek el?

Figyelt kérdés
Szüleimmel közösen vettünk pár éve egy családi házat. Fél éve beköltözött a vendégszobába az öcsém a menyasszonyával, akik előtte külföldön dolgoztak és azóta is döntésképtelenek, hogy hol telepedjenek le és vegyenek lakást. Nem is lenne ezzel baj, mert szeretem őket, de állandóan beleszólnak, különösen az öcsém, hogy hogy nevelem a lányomat. Teljesen másképp látjuk a dolgokat, nagyon nagy vitáink vannak, hiába mondom el, hogy az én gyerekem, úgy nevelem, ahogy szeretném, majd ő pedig neveli a sajátját, nem foglalkozik vele. Az egyik példa a mese nézés, amit én korlátozok, ő amikor csak teheti, rögtön kapcsolja neki. A másik, hogy mostanában elkezdett ütögetni mindenkit a 1,5 éves lányom, én azon vagyok, hogy leszoktassam, ő buzdítja és nevet rajta, mikor kap egy pofont. Komolyan már sokszor eszembe jut, hogy elköltözök, vagy tulreagalom?
2019. jan. 22. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A "mindenki beleszól" konkrétan az öcséd?

Kellemetlen lehet egyébként. Beszéljétek ezt meg családilag, és igen, ha nincs megoldás, költözz el.

(Egyébként a gyerekek hamar tisztába jönnek vele, hogy ki mit enged meg, így az ütögetést majd csak nála fogja alkalmazni a lányod. De a tévéztetésért én is haragudnék.)

2019. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
A ház a szüleidé és a tied? Vagy az öcséd is tulajdonos? Ha nem, mondd meg neki hogy fogja be a száját vagy elköltözhet! Meg amúgy is.
2019. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért vettél a szülőkkel közös házat?

Nem túl szerencsés így a helyzet, elég furán jönne ki ha az öcsédet meg kiraknátok...Pont ezért se kellett volna ebbe a közös dologba bele menni.

Én nem küldeném őket, azaz egyenesen nem mondanám el, hogy menjenek el, de célozgatnék, mikor döntik el az életüket. Ja, és nagyon komolyan elmagyaráznám neki, hogy amit mondok a gyereknek hogy "nem", az tényleg "nem", ne bírálja már felül a döntésem. Csak az öcséddel van probléma?

2019. jan. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Én már ott mi akadtam hogy a szüleiddel vettél közös házat. Mi a jó feneert? Az ilyenből 99%ban probléma és konfliktus szokott lenni, ha a gyerek és a szülő, azaz több generáció együtt lakik. Lehet régen működött, de most már egyre nagyobbok a generációs különbségek, ez ma már nem megy. A testvéred is a szüleid gyereke, ez várható volt, hogy ha nekik nem lesz hova menniük, hát a szüleitek fogják befogadni őket, ergo egy fedél alatt fogtok élni. Ezért pláne nem értem minek kellett közös ház. Költözzetek el. Az a természet rendje, nem pedig szülőkkel egy fedél alatt lakni. Öcséd nem fog megvaltozni, konfliktusok csak egyre több lesz, és a bajok egyre nagyobbak lesznek. Kotlozz el, legyél önálló, és neveld a gyerekedet úgy ahogy szeretnéd. Tudod ezért is kell mindenkinek a saját házába lakni, mert ott nem tudnak bele szólni az életükbe! Ha valaki mégis megprobalna, ki lehet tessékelni, hiszen a te házad te szabályaid. De ez itt így nem. Ez nem csak a te házad. Így nem csak a te szabályaid érvényesek. És a szüleid azt visznek oda, azt Költöztetnek oda akit akarnak. Költözz. Mindent megold, minden jobb lesz, hidd el.
2019. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!