Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik munkahely beosztást...

Melyik munkahely beosztást vállalnátok?

Figyelt kérdés

A: te is férjed is, egyik nap 10-12 oráztok, másik nap pl éjszaka, aztán 2-3 nap itthon. Vagy két nappal egymás után egy éjszaka és utána itthon. Felváltva jarnátok, jó a főnök sok kérést megcsinál a vezénylèssel, phenőkkel néhány szabival akár két hetet is itthon lehet lenni pl nyáron ha nyaraltok. Azért felváltva kell járni mert van egy 2-2,5 éves gyerek. Lennének közös hétvégék mikor mindketten itthon vagytok néha, meg hétköznap is akad pár nap, de muszáj lenne felváltva menni.

B: férjetek a fenti beosztás szerint dolgozik, ti hétfőtől péntekig pl 8-16ig. Nyáron is, tényleges szabikkal lehet nyaralást tervezni, csak hétvégén és ünnepnapokon vagy otthon, hétköznap csak 16 óra után.

Melyiket választanád, most mikor még nem megy oviba a gyerek, majd csak 1,5 év múlva fog menni, és melyik jobb ha már ovis?


2019. jan. 29. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a B. Így élünk jelenleg is.
2019. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

B és C.


Mi vendéglátósok voltunk mindketten a férjemmel.

Én ugye szülés után váltottam, ő maradt szakács.

SOkszor hétköznap otthon volt, nem kellett táppénz ha beteg volt a gyerek, viszont minden 2. hétvégén munka volt. És ugye reggeltől éjjelig.

Aztán amikor én is dolgozni kezdtem, én irodában H-P 8-16 óráig, hozom viszem ha kell a gyereket.

Mi alig voltunk együtt minőségi időt. Egy csomó programról lemaradt, sok mindenből kimaradt.


Aztán ő is váltott. Minimálisan keres kevesebbet, de H-P 7-16 a munkaidő. SZóval minden hétköznap délután, minden este együtt vagyunk, és minden hétvégén.


Ez a legjobb.


Ideiglenesen mehet a B verziód, szerintem az A nem működőképes, mert hamar lakótárssá váltok, inkább legyen egy C verzió ami munkahely váltás, hogy "normális" időbeosztásban dolgozzatok mindketten.

2019. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A anyagi okok miatt. Nálunk nem elméleti. Bár 3 éves koráig 1 műszakban vagyok (már ha tudok dolgozni, most is beteg a gyerek...) de utána munkaköröm alapján mehetek 12 órázni, ha nem tetszik, ajánlanak fel másik munkakört, sokkal kevesebb bérért és a pótlékokról még egy szót sem szóltam. Nem hosszú távon, de nagyon sokminden történt, ami miatt most nem hanyagolhatjuk el az anyagi dolgokat. A férjem 12 órázik alapból, a menetrend az az, hogy 2 nappal, 2 éjszaka, 4 nap pihenő. Felváltva fogunk járni. A gyerek meg ugyanúgy elvan az apjával is, mint velem.
2019. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

B verzio.

parom 12 orazik,2 napot nappal,2 piheno,2 ejjel,2 piheno.

en 7-15 ig dolgozom.csak akkor viszem en a gyereket koran bolcsibe ha az apja nappalos.ezen a heten pl pint szombat,vasarnap lesz nappalos,igy ha most dolgoznek nem kellene a gyerkocnek koran mennie.de a heten sajnos beteg,tegnap apa vitte orvoshoz,matol csutprtokig en vagyok vele aztan penteken ujra az apja.

ma kezdte az ejszakat,igazabol ma meg megettem volna,de eleg beteg a pici,nem tudott volna apja pihenni napkozben.

ha ovis lesz a kicsi akkor is igy marad.

nekunk nincs ezzel gondunk,mar megszoktuk a beosztasat.nehez volt melle munkat talalnom de vegul sikerult.

2019. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!